Kopiowanie książek jest ciągle bardzo popularne wśród studentów, choć dużo tekstów jest obecnie dostępnych również w formie elektronicznej


Gdy dwójka studentów spostrzega na drodze zadrukowaną kartkę papieru, to wtedy jeden z nich dopytuje, czy to rzeczywiście coś istotnego, a drugi replikuje, że nie wie, ale na pewno warto wspomniany dokument skopiować – taką historyjkę można było paręnaście lat temu usłyszeć od dwudziestoletnich studentów.

Pomimo tego że laptopy były już wtedy w powszechnym użyciu, to jednakże ani biblioteki uniwersyteckie, ani także księgarnie nie udostępniały opracowań w wersji elektronicznej w takiej liczbie, jak obecnie, a kopiowanie chociażby jednego podrozdziału z podręcznika okazywało się wybawieniem dla tych studentów, którzy nienawidzili robić notatek. Gdyby jednak ktoś twierdził, że dynamiczny rozwój nauk informatycznych i upowszechnienie się tabletów znacznie zmniejszy zapotrzebowanie na usługi ksero, to na pewno byłby w błędzie.

Powiązane artykuły:

drukarka w drukarni

Źródło: http://www.sxc.hu

Kopiowanie części bądź nawet całości książek, jak i notatek sporządzanych w trakcie ćwiczeń stało się nieodłącznym elementem życia studenckiego.

Nie możesz się doczekać nowych interesujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij cegła izolacyjna ogniotrwała w ten link i rozkoszuj się tekstem.

Chociaż nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne mają funkcje umożliwiające wykonywanie wspomnianej czynności, to jednakże dwudziestolatkowie rzadko kserują materiały we własnym zakresie, gdyż koszty byłyby wówczas znacznie większe. A na terenie ogromnych miast działają punkty ksero, które gwarantują klientom upusty, jeśli np. konkretna osoba zamierza zlecić wykonanie setek kopii. Takie usługi mają w ofercie handlowej także i same miejskie drukarnie. Chociaż za pomoc w powielaniu trzeba oczywiście zapłacić, to jednakże studenci zazwyczaj są zadowoleni, bowiem w ten sposób mogą zaoszczędzić na czasie.

Więcej na ten temat –

Ponieważ żyjemy w XXI wieku, to dokumenty możemy kopiować również w formie elektronicznej. Przykładowo, notatki z konwersatoriów nie zawsze warto powielać w tej tradycyjnej, czyli papierowej formie, ale można je zeskanować, a później zrzucić np. na pendrive’a. Ponadto można też nabyć naklejki na cd oraz same płyty, aby utrwalić zapis na innym nośniku informacji – porządne opisanie płytki umożliwia jej natychmiastowe odnalezienie w posiadanym zasobie.

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (https://calus-p.pl/) danych na innych witrynach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Przy okazji trzeba również wspomnieć, że ograniczenie zużycia papieru, który z założenia i tak w ostateczności ląduje na śmietniku, pozostaje w pełni uzasadnione – bądź co bądź ekologia to przecież obecnie bardzo modne słowo.