Stylowe i funkcjonalne dodatki do mieszkania.


Remont każdej przestrzeni mieszkaniowej czy to całościowy, czy odnoszący się jedynie do konkretnego pomieszczenia stanowi zawsze nie lada przedsięwzięcie. Wykańczanie elewacji oraz zakupywanie nowych najpotrzebniejszych sprzętów w zależności od skali remontu potrafi wyjątkowo przeciągać się w czasie i powodować wielu stresu.

A może by tak czerwone dodatki

Autor: PARA Paints
Źródło: PARA Paints

Wraz z zbliżaniem się do linii mety, pojawiają się jednak dodatkowe problemy, o których w wyniku codziennego zamieszania zwyczajnie nie było się w stanie pomyśleć. Meble oraz główne sprzęty wykończeniowe jak np. szafy, łóżka czy kołyski dla dzieci do nowego pokoiku malucha to elementy priorytetowe. Jednak dom nie składa się z samych głównych sprzętów, ale jest wypadkową całości – każdego drobnego elementu.

Dodatki w służbie domu.

To właśnie dodatki do mieszkania jak pokrycia na sprzęty, gazetniki, ozdoby, stojak na parasole, zegary czy najróżniejsze „bibeloty” przesądzają o końcowym efekcie. Stworzenie odpowiednich kontrastów między poszczególnymi sprzętami oraz pomieszczeniami jest niemożliwe bez inwestowania w akcesoria poboczne – i to często w dużej ilości. Jednak, gdy cała uwaga była dotychczas zaaferowana np. skrobaniem oraz malowaniem ścian, a jedynym aspektem dekoracyjnym było zastanawianie się, jaka szafa będzie pasować do nowego koloru lub jakie kołyski dla dzieci będą najbardziej wydajne dla najmłodszego członka rodziny, to ogólna stylowość może stracić na sile.

Odpowiednio wczesne stworzeniem planu działania jest jak najbardziej niezbędne przy realizacji zabiegów remontowo – aranżacyjnych. Jednak jak to z planami bywa mają one sens do momentu rozpoczęcia realizacji, później są cały czas modernizowane. Np. stojak – stojaki informacyjne – na parasole ustawiony w obrębie przedpokoju jest nie tyle funkcjonalny, co słuszny – ten sprzęt tam pasuje, przedpokój jest miejscem dla niego.

Dekoracje i dodatki na Walentynki od Home&you

Autor: Home&You
Źródło: Home&You

Odpowiednio dobrane artykuły tego rodzaju pozwalają na stworzenie swoistej niewidzialnej nici między każdym pomieszczeniem, która efektywnie i efektownie łączy odrębne przestrzenie w jedną, spójną i stylową całość. Stojaki, wiszące krzesła oraz inne akcesoria wykończeniowe nie są jedynie dodatkami, to narzędzia w arsenale każdego domatora, dzięki którym dom zmienia się w coś więcej niż miejsce (nawet odremontowane) do spania.

Polecamy: