Kasacja auta – jak przeprowadzić ją zgodnie z prawem?Gdy jesteśmy w posiadaniu starego, niesprawnego auta, chcemy go sprzedać, aby nie zajmował bez potrzeby miejsca. Możemy próbować sprzedać pojazd i wziąć za niego pieniądze. Jeśli jednak auto jest już tak nieużyteczne, że nikt nie wyrazi chęci, by go zakupić, innym zgodnym z prawem wyjściem jest jego kasacja w profesjonalnych stacjach demontażu. Za zezłomowanie go w takim miejscu również otrzymamy zapłatę. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju procedura wymaga załatwienia kilku formalności.

Kasacja aut

Autor: free photos & art
Źródło: http://www.flickr.com

Na terenie całego kraju są one takie same, w związku z czym bez względu na miejscowość zamieszkania autozłom Piotrków Trybunalski, Wrocław lub Bydgoszcz – wszystko będzie wykonane w ten sam sposób. Aby wykonać legalną kasację, trzeba dokładnie sprawdzić, czy wybrana stacja demontażu pojazdów posiada prawidłowe zezwolenia, które upoważniają ją do omawianych tutaj procesów. Upoważnienia wydawane są przez marszałka województwa, tak że warto przeczytać listę uprawnionych placówek.

Tego typu dokument musi znajdować się na witrynie internetowej właściwego urzędu, na przykład jeśli interesuje nas kasacja pojazdów w Nowym Sączu, sprawdzamy stronę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Jeżeli tego nie zweryfikujemy, nieuczciwy właściciel stacji może wystawić na sprzedaż samochód, który figuruje ciągle na nasze nazwisko.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis firma sprzątająca Warszawa, w którym przeczytasz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Kłopot może wystąpić również, gdy auto zostanie wykorzystane na przykład podczas przestępstwa. Dodatkowo możemy otrzymać karę od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za niepłacenie OC. Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że wszystko przeprowadzane jest zgodnie z prawem możemy bezproblemowo zając się złomowaniem.

Znajdujemy przykładowo odpowiedni autozłom Olsztyn, następnie przygotowujemy odpowiednie dokumenty. Najistotniejszy jest dowód rejestracyjny, warto także posiadać umowę kupna. Jeśli auto jest własnością przedsiębiorstwa, wówczas konieczny jest wpis z ewidencji działalności gospodarczej. Warto mieć świadomość, że kasacja nie jest płatna, jednak jeśli waga w dowodzie rejestracyjnym jest niższa od rzeczywistej, płacimy za każdy oszukany kilogram nawet 10 złotych.

Ten odnośnik do serwisu pozycjonowanie stron www prowadzi do bardzo atrakcyjnej strony, która ma równie interesujące dane na omawiany temat.

Granica nieprawidłowości w wadze to 10%. Po kasacji otrzymujemy zaświadczenia o zostawieniu auta w stacji demontażu oraz unieważnienie dowodu, a także tablic.

Kasacja pojazdów

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się złożyć wniosek o wyrejestrowanie do 30 dni po złomowaniu. W tym celu trzeba udać się do wydziału komunikacji w naszej gminie. Gdy pojazd zostanie wyrejestrowany OC przestaje działać, a wszelkie nadwyżki są nam zwrócone. Należy wiedzieć, że niezgodne z prawem złomowanie samochodu jest karalne. Są to bardzo duże obciążenia, gdyż ich kwota może sięgnąć nawet 300 tysięcy złotych.

Tagi: , ,