Niezwykle zadowalające efekty leczenia wad wzroku z wykorzystaniem lasera. Czy każdy pacjent może poddać się tego typu laserowej operacji?


Wady wzroku dotyczą bardzo wielu osób, niezależnie od ich wieku. W dzisiejszych czasach wyleczenie wad a także chorób oczu jest o wiele prostsze niż parędziesiąt lat temu- okulistyka ciągle się rozwija oraz wprowadza nowe sposoby leczenia.

Najpopularniejszym sposobem na korekcję posiadanej wady wzroku jest korzystanie z okularów. W przypadku daleko i krótkowzroczności jest to najprostsze rozwiązanie na poprawę wzroku pacjenta. W wielu jednak przypadkach, kiedy wada jest bardzo duża, pomimo noszenia okularów, wada wzroku może sprawiać znaczne problemy. Osoby aktywne nierzadko zamiast okularów korekcyjnych wybierają soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/) kontaktowe, lecz nie każdy pacjent ma możliwość je nosić. Jeżeli wada wzroku bardzo utrudnia nam funkcjonowanie można udać się na laserowe operacje oczu. Więcej w tym temacie Z roku na rok zdobywają coraz większe zainteresowanie, a leczeni po zabiegu są najczęściej bardzo usatysfakcjonowani. Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju zabieg, należy skonsultować to z naszym okulistą, który wykona potrzebne badania jak również określi, czy możemy podjąć się operacji. Czasem jest to niemożliwe, ze względu na wiele przeciwwskazań.

okulista

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Laserowe operacje oczu to niezbyt długie zabiegi, które są wyjątkowo bezpieczne. Prawie w ogóle nie używa się w trakcie nich narzędzi chirurgicznych, a jedynie wykorzystuje się laser. Jeśli zapytamy leczonych pacjentów jak odbywała się laserowa korekcja wzroku opinie – witryna internetowa – będą bardzo korzystne, bowiem zabieg jest bezbolesny i nie powoduje dużego, przedoperacyjnego stresu u pacjentów. Specjaliści w opiece okulistycznej Czas rekonwalescencji również jest krótki, co może być dodatkową zaletą tego typu zabiegu. Można zapisać się na wykonanie zabiegu dla obu oczu jednego dnia.

W zależności od gabinetu koszty takiego zabiegu mogą się różnić, ale ceny zwykle wahają się w granicach kilku tysięcy złotych. Warto zdecydować się na profesjonalny gabinet, który ma w swojej ofercie usługi na najwyższym poziomie, gdyż nasze oczy to bardzo delikatny narząd.

Operacje oczu z wykorzystaniem lasera przynoszą bardzo satysfakcjonujące rezultaty, pośród wielu pacjentów. Jeżeli chcemy wykonać tego rodzaju zabieg, skonsultujmy to ze swoim lekarzem i znajdźmy najlepszy gabinet, który wykonuje tego typu zabiegi. Na pewno powrócimy z niego zadowoleni a także bez uciążliwej wady naszego wzroku.