Co zrobić z autem, które już odmówiło posłuszeństwa? Powinniśmy oddać je na złomKażda rzecz się starzeje, również nasz najukochańszy pojazd. Można go podtrzymywać przy życiu, naprawiać go, oddawać do wciąż lepszych specjalistów, lecz w końcu przychodzi taki dzień, w którym musimy stwierdzić: koniec. Co wtedy zrobić?

Można spróbować go komuś sprzedać, lecz to jest zależne od tego w jakim jest stanie. Niektórzy skupują tego typu auta na części, większość natomiast odda takie auto na złomowisko.Tego typu miejsca, tak samo jak wysypiska śmieci, nie są widoczne na co dzień. Znajdują się na obrzeżach miasta, wymagają dużo miejsca, gdyż składuje się w takim miejscu bardzo dużo pojazdów. Na przykład mamy auto (samochodowy układ kierowniczy) złom Nowy Sącz, gdzie auta przywożone są z całego regionu, różne marki, w różnym stanie nieprzydatności do jazdy. Ci, którzy pracują w tego typu miejscach muszą znać się na rzeczy, mają wiedzę, ile dane auto kosztuje, które części są do wykorzystania.

auto na złomowisku przed kasacją w Tarnowie

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby w takich miejscach pracujące muszą być silne fizycznie, choć i tak większość pracy robią maszyny, które są w stanie przenosić stare samochody na różne odległości.Niektórym z właścicieli robi się smutno z tego powodu, iż ich samochód oddawany jest dajmy na to na auto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków) złom Tarnów. To nic dziwnego, bo przez lata przyzwyczajamy się do naszej bryki. Mamy z nią różne wspomnienia, dalekie wyprawy, wspólne rodzinne wyjazdy. Auto mamy przez co najmniej kilka lat oraz służy nam w wielu sytuacjach, a to wystarczający czas, by się do tego pojazdu przywiązać, jak do bliskiej osoby. No ale taka jest kolej rzeczy, zresztą taki pojazd to po jedynie rzecz. I chociaż przelewamy na tą rzecz własne uczucia, to nie można w tym zwariować. Często auta oddawane na złom ulegają kasacji.

Zajmują się tym różne przedsiębiorstwa, między innymi kasacja pojazdów Legnica, zdarza się, że jest to potrzebne, by wszystko odbyło się w zgodzie z prawem. Całe szczęście taką kasację pojazdów możemy zrobić w wielu miejscach, więc nie trzeba się obawiać, że będzie trzeba szukać odpowiedniego miejsca. Co więcej, ceny za złomowanie oraz kasacji samochodów są podobne, choć mogą się w nieznaczny sposób różnić między poszczególnymi miejscami.
Tagi: , , ,