100 lat! – a więc w jaki sposób zaaranżować urodzinki dla dziecka


Domowy kinderbal na urodzinki potomka to sposobność do zabawy nie jedynie dla dzieci. Jeśli dobrze się przygotujecie, sami również będziecie się świetnie bawić. Ostatnimi czasy niczym grzybki po deszczu, powstają kluby brzdąca, kawiarnie i bawialnie zajmujące się organizacją urodzinowych zabaw.

Jednak gdy dziecko jest małe, lepiej celebrować urodzinki w domu. Nadmiar gości a także obce miejsce mogą być dla malca męczące.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym przygotowanie urodzinek w domu ma co niemiara pozytywów: uczy dziecko (Elektryczne pojazdy dla dzieci) współpracy, pokazuje mu, że jest ważne, pozwala odnaleźć się w centrum rodzinnych wydarzeń, wzmacnia więź.

Wykonujemy zaproszenia na urodziny malucha. Wręczanie zaproszenia czy wysyłanie go pocztą to pierwsza zapowiedź „wielkiego wydarzenia”. W przygotowanie zaproszeń dobrze jest włączyć malucha. Ułóżcie razem tekst, skreślcie go odręcznie lub na komputerze, a później przylepcie na kolorowy papier. Dziecko może upiększyć karteczki a także koperty ołówkami, farbami, kolorowymi stempelkami. Przydadzą się barwne baloniki.

Jeżeli niezwykle intryguje Cię podnoszona w tym artykule sprawa, oprócz tego koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym zbliżone zagadnienia.

Powieście pęki baloników przy drzwiach do mieszkanka lub na bramie – gościom będzie łatwiej do was dotrzeć. Latorośl może naszkicować na balonach pisakami buźki z różnymi minami. Z barwnego papieru wytnijcie trójkąty i sprawcie girlandy. Pieczemy ciastka. Zachęćcie latorośl do wspólnego upieczenia ciasteczek.

Maluch może mieszać skład, kształtować z ciasta placuszki, wykrawać kwiatuszki foremkami, ozdabiać polewą jak też barwną posypką. Zabawę w pieczenie ciasteczek możecie także zorganizować w trakcie przyjęcia. Przyrządźcie kruche ciasto, naszykujcie wałek, sporo mąki do podsypywania, sylikonową stolnicę, foremki i polewy do przystrajania.

Aby zadysponować tort znajdź firmę wypiekającą torty dla dzieci albo torty weselne, sprawdź też Przespacerujcie się do sklepu po papierową zastawę. Niech maluch wyselekcjonuje talerzyki oraz kubeczki. Zaangażujcie również malucha do rozstawiania naczyń a także serwetek na stole. Nie łudźcie się, iż usiądziecie w gronie rodziców przy kawie oraz ciasteczku, natomiast dzieci będą się grzecznie bawiły w drugim pokoju. Są na to za małe. Potrzebują klauna bądź czarodziejki, jaka pokaże, w co oraz jak się bawić.

Źródło artykułu: