Naprawienie szkody za opóźniony lot – co warto o tym wiedzieć?

Wiele osób częstokroć podróżuje samolotem, gdyż bezsprzecznie jest to ogromnie komfortowy środek transportu. Mało tego wartością latania samolotem jest to, iż jest on o wiele krótszy niż jazda wozem albo innym środkiem lokomocji. Nierzadko samolotem wolno pokonać jakąś odległość w godzinę, podczas gdy jadąc na przykład samochodem tą samą trasę pokonamy na przykład w pięć godzin.

strona Jednakże minusem latania samolotem może być to, iż częstokroć na lotniskach zdołają pojawiać się opóźnienia. Opóźnienia takie na pewno wynikają z wielu rozmaitych przyczyn, na przykład z racji kiepskiej pogody. Należałoby jednak zastanowić się nad tym czy z racji opóźnienia lotu pasażerom przypada przykładowo jakieś odszkodowanie. Mnogość osób nie ma pojęcia, iż realne jest otrzymanie zadośćuczynienia za spóźniony [TAG=lot

. Jeżeli jednak wprowadzisz w wyszukiwarce internetowej hasło „opóźniony lot odszkodowanie” to odnajdziesz informacje mówiące o tym, że pasażerowie naprawdę mogą pozyskać odszkodowanie za opóźnienia.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia wiążące się z tą kwestią, to kliknij tutaj i sprawdź – na pewno Cię to zaciekawi!

Rzecz jasna wysokość takiego odszkodowania jest nadzwyczaj rozmaita, zależy ona między innymi od czasu opóźnienia lotu, oraz także od jego długości. Jeżeli spóźnienie trwa parę minut, albo nawet godzinę to pasażerom nie przysługuje odszkodowanie, jeśli jednak utrzymuje się ono więcej niż 3 godziny wtenczas możemy już starać się o takie zadośćuczynienie. Przykładowo pasażerowie, jacy oczekują na samolot pięć godzin i lecą na dystansie do 1500km mogą się starać o zadośćuczynienie w wysokości 250 Euro.

Czy zaintrygowała Cię autorska strona www? Niezmiernie mi miło. Fantastycznie będzie, jeżeli stracisz jeszcze sekundę, aby napisać swą opinię.

Natomiast w przypadku pięciogodzinnego opóźnienia na dystansie 1500 do 3500km pasażerom przysługuje zadośćuczynienie w wysokości 400 Euro (dotyczy lotów poza Unią Europejską).

Bezspornie posiadanie takiej wiedzy jest ogromnie znaczące (zobacz szczegóły). Nierzadko zdarza się tak, że pasażerowie czekają kilka a nawet w skrajnych przypadkach kilkanaście godzin na lot, w większości wypadków w mało wygodnych warunkach, z bagażami oraz na lotnisku, i nawet nie wiedzą, iż nie tylko mogą się starać o zadośćuczynienie za opóźniony lot, ale wręcz odszkodowanie takie na pewno im przysługuje.

Tagi: , ,