Czy samochód służy nam wyłącznie do przemieszczenia się? Jakie są inne zastosowania samochodu?


Auto to w dzisiejszych czasach niezawodny środek transportu. Z pewnością nikt nie wyobraża sobie aktualnie życia bez auta przed domem. Co ciekawe, nie wystarcza nam już jeden pojazd na rodzinę. Wszyscy chcemy mieć swój własny samochód.

Kiedyś pojazd był towarem luksusowym oraz pełnił przede wszystkim funkcję transportową. W dzisiejszych czasach, gdy stał się na tyle dostępny i/oraz powszechny zaczęto go traktować jako swego rodzaju gadżet. Mamy całą masę pasjonatów aut, którym samochody nie służą wyłącznie po to, żeby dostać się do pracy, czy na spotkanie. Są to na przykład kolekcjonerzy zabytkowych pojazdów. Są również tacy, których to auto służy jednocześnie jako środek lokomocyjny, ale także jako pewnego rodzaju gadżet. Obchodzą się ze swoimi autami z wyjątkową dbałością o detale. Ulepszają jego wygląd zewnętrzny oraz parametry techniczne. Tego rodzaju działania mają ogólną nazwę „tunig”. Niezwykle pożądane modele aut po tuningu to dla przykładu Twingo tuning i Golf III tuning. Twingo tuning to auto bardzo małych rozmiarów.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Zobacz też – sklep z urządzeniami tuningowymi

W salonowej wersji zdaje się być raczej autem dla pań lub emerytów, jednakże po właściwych zabiegach tuningowych staje się autem ze sportowym zacięciem oraz pazurem. Golf III tuning w oryginalnej wersji wydaje się być autem, które całkiem przyzwoicie się prezentuje oraz ma wielu wielbicieli. Jednak dla miłośników tuningu to za mało, dlatego stworzyli ulepszonego Golfa. hamownia wrocław to ogólnie mówiąc powierzchowne oraz mechaniczne polepszenie auta. Możemy wyróżnić tuning mechaniczny, który polega na podciągnięciu właściwości technicznych przez modyfikację silnika i innych składowych pojazdu a także tuning estetyczny, mający na celu poprawę wyglądu auta naprawa zacisków hamulcowych i nadanie mu cech indywidualnych uwarunkowanych od preferencji właściciela. Przykładem tuningu optycznego może być montaż różnego typu dekoracji, wielkich kół, czy zderzaków. Ani jeden z tych części nie ma nic wspólnego z poprawą osiągów auta. Mają one wyłącznie cieszyć oko.

Może Cię też zainteresować:

Tuning jest hobby dość drogim. Czy warto w związku z tym inwestować w ulepszanie swojego auta? Na to pytanie nie ma prawidłowej odpowiedzi. To hobby jak każda inna. Jeśli ktoś jest pasjonatem samochodów nie będzie żałował zainwestowanych w auto pieniędzy.