Warte uwagi kliniki stomatologiczne w Krakowie


Białe zęby są wizytówką wszystkich ludzi. Trzeba o tym pamiętać każdego dnia, gdyż to właśnie codzienne praktyki pielęgnacyjne mają wpływ na ich stan. Różne regiony wypracowały różne metody utrzymywania poprawnej higieny jamy ustnej. Najbardziej popularna to oczywiście plastikowa szczoteczka do zębów.

dentysta

Autor: jamesvandyke
Źródło: http://www.flickr.com
Kraje rozwijające się również mają lokalne metody troski o uzębienie. Przykładem może być miswak, czyli rozszczepiona na krańcu gałąź drzewa arakowego, która przypomina szczoteczkę, stosowany zamiast syntetycznych szczoteczek do zębów na terenach Somalii.

Oczywiście samo mycie zębów nie gwarantuje nam zdrowego uśmiechu. Olbrzymi wpływ na stan uzębienia mają predyspozycje rodzinne, choroby, dieta i palenie papierosów. O ile z predyspozycjami biologicznymi nie możemy nic zdziałać, tak wszystkie inne czynniki są zależne od naszych wyborów.

Próbując uporać się z żółtymi zębami należy zrezygnować z picia kawy, herbaty i zrezygnować z palenia – są to istotne powody żółknięcia zębów wśród

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

społeczeństwa. Powstało sporo past i preparatów wybielających, jednak niewłaściwe stosowanie może uszkodzić płytkę nazębną, dlatego skuteczniejszy zdecydowanie będzie dobry dentysta kraków. Wyszkolona rzesza stomatologów zatroszczy się o naszą jamę ustną w najlepszy sposób, a dodatkowo możemy liczyć na sugestie lub darmowe próbki wysokiej jakości produktów dentystycznych.

Chcąc uniknąć problemów z próchnicą trzeba bezwzględnie unikać gazowanych napojów. Zawarty w nich cukier potrafi spowodować wielkie szkody wymagające interwencji dentysty i być może inwestycji w implanty (zobacz tutaj: implant zębowy wrocław) kraków, a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy mimo stosowania się do podstawowych zasad kontroli uzębienia stan naszych zębów nie jest zadowalający, najlepiej odwiedzić miejsca typu ortodonta ursus cichoń kraków. Kompetentny zespół stomatologów wypełni ubytki oraz wskaże jakich środków używać, aby przeciwdziałać powrotom przykrych dolegliwości lub pożółknięć.