Pozostające w pamięci obozy harcerskie – kto na nie jeździł, pamięta je bardzo długo.


Obecnie istnieje dużo organizacji, do których może przyłączyć się młodzież, jednym z prężniej działających jest harcerstwo. Harcerze przygotowują sporo imprez (Bal Andrzejkowy, Mikołaj), sporo akcji społecznych (akcja „Starszy brat, starsza siostra” i dużo wyjazdów – biwaków i obozów. Kto był chociaż na jednym z nich wie, że są to obozy niezapomniane i trzeba skorzystać z okazji i się wybrać.

materiały w składnicy harcerskiej

Autor: Courtney „Coco” Mault
Źródło: http://www.flickr.com
Biwaki i obozy harcerskie, to wyjazdy pełne wrażeń, dostarczające dzieciom i młodzieży dużej ilości dobrej zabawy i atrakcji. W czasie każdego wyjazdu wychowawcy harcerscy pamiętają o realizacji głównej zasady – uczenia się poprzez prace – zbieram w ramach sprawności naszywki na mundur harcerski. Taki wyjazd to czas, w którym młode osoby stają się bardziej samodzielne i ogarnięte, aby z biwaku powrócić odmienione – usamodzielnione i dojrzalsze. Każdy jeden dzień na wyjeździe czy obozie jest dokładnie obmyślony i opracowany zgodnie z umiejętnościami i wiekiem uczestników. Często jest okazja do uzyskania nowych sprawności, jakie później odzwierciedlają naszywki na mundur harcerski.

Instruktorzy pracują z młodymi ludźmi przez cały czas, a co za tym idzie – dobrze znają ich potrzeby i zdolności.

Zajmują Cię opracowane tutaj tematy? Jeżeli tak, to super – użyczamy specjalnie dla Ciebie darmowe wejście (https://kuchniawszkle.pl/drzwi-szklane/) do nowej strony.

To ogromny atut, iż wyjeżdża się ze znaną grupą i znanymi wychowawcami. Przed biwakiem warto udać się do sklepu z rzeczami przydatnymi dla harcerzy i zaopatrzyć się w kilka potrzebnych akcesoriów. Dobrze wyposażona składnica harcerska na pewno nas ie zawiedzie, ale na przykład śpiwora możemy też poszukać w sklepach sportowych albo z militariami. Jeżeli nie trafimy na nic interesującego w sklepach, z pomocą może przyjść internetowa składnica harcerska. Każdy związana z harcerstwem potwierdzi, iż bycie harcerzem to głównie różnorodność.

Każda osoba, niezależnie od tego, w czym jest dobra, może zostać elementem drużyny. Istotna jest głównie chęć do współpracy i otwartość. Ruch harcerski uczy działać wspólnie, a przy tym docenia bycie autentycznym – pokazywanie najlepszych cech. Nieważne czy osoba jest uzdolniona manualnie, w tańcu i śpiewie czy aspiruje do bycia sportowcem, w harcerstwie zawsze znajdzie coś dla siebie.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo potrafi połączyć wszystko, co oferują pozostałe zajęcia dodatkowe, a jednocześnie oferuje to w naprawdę fajny sposób i pozwala pokazać się z jak najlepszej strony.

Jeśli masz zamiar dowiedzieć się więcej, doczytaj również informacje umieszczone na kolejnej stronie – tam czekają na Ciebie dodatkowe wątki.

Aby zobaczyć, w jakiej dziedzinie ktoś jest najlepszy, wystarczy jedynie spojrzeć na jego naszywki na mundur harcerski.