Na temat wybrania najlepszej pieluszki dla naszego dziecka


Wiemy, że pieluchy wielorazowe to najzdrowsza odmiana pieluchowania dzieci. Aby odciążyć ten uciążliwy czas, warto pomyśleć o odpowiednio wybranych otulaczach, które będą utrzymywały pieluszkę w dobrym położeniu, strzegły i pilnowały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest łatwy dobór.Na rynku jest wielu wytwórców oferujących różnego rodzaju otulacze dla osesków.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, by kupić otulacze rozmiarowo dobrane w stosunku do wagi pociechy, jakie najporządniej regulują sie, zwłaszcza do mizernych nóżek i w dalszym ciągu nie dużego brzuszka. Otulacze są dostrajane za pomocą subtelnych rzepów lub zatrzasków . Dla noworodka winniśmy wybrać otulacz minimalny rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to ten, jaki oprócz tworzywa PUL, ma obrzeżną warstwę bawełnianą. Są one bardzo odpowiednio oddychające i wentylujące.Otulacz pulowy jak sama nazwa podkreśla tworzy się wyłącznie z budulca typu PUL – to znaczy zalaminowanego poliestru.

Kliknij tu, sprawdź ofertę nauka czytania online naszej firmy a na pewno przeczytasz coś ciekawego. Mamy bardzo niskie stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Bardzo prędko schnie.

Otulacz z wełny jest wykonany w 100% z wełny merynosów, która doskonale oddycha strzegąc perfekcyjną temperaturę ciała dziecka i zapobiegając przegrzaniu. Ten otulacz w zasadzie wietrzymy – chyba że ulegnie poplamieniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Niestety powoli usycha i trzeba go lanolinować, ażeby zapewnić skuteczną ochronę przed przenikaniem.

Dobór otulaczy jest niesłychanie duży, kolorowe, w wesołe desenie, w przeróżnych wymiarach, modyfikowane rzepami ewentualnie napami. Gdy milusiński zabrudzi otulacz niezbyt mocno, jest możliwość zmyć go pod bieżącą wodą, względnie przetrzeć ściereczką, jak tylko wyschnie użyć od nowa. Nie musimy prać otulaczy po każdym przewinięciu, jeśli się nie zanieczyścił zastępujemy tylko eko pieluszkę, o której trochę więcej tutaj: interesujący link.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co się znajduje w ofercie (http://fundacjaagnieszka.pl/prosimy-o-pomoc-dla-fundacji.html), która dotyczy tej samej problematyki.

Otulacz używa się z eko pieluszkami wielorazowymi, również z pojedynczymi wkładkami, które błyskawicznie, bez problemu wspomagają zlikwidować treść stałą, oraz chronią latorośl przed wilgotnością z pieluchy. Dla dodatkowego ubezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy, jest możliwość użyć dodatkowo niesłychanie chłonnych eko pieluszek. Otulacze i eko pieluszki wybieramy, biorąc pod uwagę subiektywne pragnienia i preferencje.