Niedogodności z biodrem lub kolanem – co zrobić?

0 Comment


W różnym wieku dopadają nas przeróżne problemy, czasem uczestniczymy w wypadkach, które również mają ogromny wpływ na naszą kondycję ruchową. Zdarza się, że nasz układ ruchowy jest naruszony. Nie zawsze chodzi o całkowite unieruchomienie związane z problemami kręgosłupem. Czasem wiąże się to z problemami ze stawami. Bardzo często problemy wiążą się ze stawem biodrowym lub kolanowym.

osoby starsze
Najczęściej takie kłopoty mają też osoby za mocno ćwiczące. Na szczęście współczesna medycyna ma własne sposoby na kłopoty z biodrem czy kolanem. Sposobem okazuje się endoproteza biodra, gdy posiadamy kłopoty z ruszaniem się z powodu stawu biodrowego lub endoproteza kolana , jeżeli problemem jest staw kolanowy. Ale rzeczywistość jest taka, że zawodowy sportowiec będzie odczuwał różnicę i nie będzie mógł raczej powrócić do sportu na 100%. Oczywiście w dzisiejszych czasach medycyna może zdziałać cuda, ale powinniśmy pamiętać, że nasz organizm też posiada swoje limity i nie można go przeciążać, szczególnie po wstawieniu implantu do stawów.

Masz duży kłopot z odszukaniem dobrego rozwiązania Twojego kłopotu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona www (https://www.szpitalpodolany.pl/zabiegi/operacja-przepukliny-pachwinowej-poznan/).

Oczywiście bardzo dużo zależy również od tego ile części stawu było wymienione. Z tym jest powiązany też czas powrotu do zdrowia.

kolano - zdjęcie rentgenowskie

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
Komórki macierzyste W obecnych czasach istnieją przeróżne metody leczenia problemów, które są powiązane z poruszaniem się. Dawniej jedyną opcją okazywała się endoproteza, a jeszcze wcześniej laska. Dziś komorki macierzyste krok po kroku są najbardziej pożądaną formą leczenia. Wiadomo, że wszystko zależy do stopnia uszkodzenia czy to stawu kolanowego czy też uszkodzenia stawu biodrowego. Często potrzebna jest endoproteza, jednak, jeśli ktoś uprawia sport to wybiera się dla niego rozwiązania związane z komórkami macierzystymi. Sportowiec przez ciągłe uprawianie sportu może mieć kłopoty z bólem kolan. A przez terapię z komórkami macierzystymi można taki ból zmniejszyć albo doprowadzić do jego zlikwidowania. Podobnie, kiedy kłopoty ze stawami wiążą się z jakimś urazem. Najważniejsze jednak żeby w czasie rekonwalescencji nie przeciążyć stawu. Wiele osób nie może wytrzymać bez ćwiczeń i przez, to rujnują sobie zupełnie swoje stawy, do tego stopnia, że nie będą mogli powrócić do sprawności na poziomie pozwalającym ćwiczyć. Dlatego najważniejsze są zalecenia lekarza, po zabieg.
Tagi: , , ,