Sposoby na zniwelowanie cellulitu


Wraz z coraz cieplejszymi dniami na ulicach zaczynają pojawiać się kobiety w ubraniach odsłaniających coraz więcej. Wiele kobiet ma natomiast z tym duży problem. Jak wskazują badania, w zasadzie co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli nagromadzającym się tłuszczem, jaki wygląda dość nieestetycznie.Nierzadko cellulit powoduje, że kobieta wstydzi się zaprezentować nie tylko w krótkich spodniach czy spódnicy, ale wręcz w ogóle unika odsłaniania swoich ud i brzucha, bowiem są to obszary najbardziej podatne na występowanie tak zwanej pomarańczowej skórki.

Jak można usunąć cellulit? Zazwyczaj kobiety kupują specjalne balsamy dostępne praktycznie w każdej drogerii. Są to różnego rodzaju kremy bogate między innymi w ekstrakty z zielonej herbaty czy też kawy, zapewniające ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki Warszawa. Tego typu preparaty są dość tanie i ogólnodostępne, więc nic dziwnego, że panie z chęcią po nie sięgają. Badania potwierdzają ich działanie, jednak w pewnych przypadkach może się okazać, że nawet bardzo intensywnie działający balsam nie będzie pomocny w usunięciu zaawansowanego cellulitu.

skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są także niewskazane z powodów zdrowotnych, między innymi w sytuacji, gdy osoba ma kłopoty z krążeniem. W dodatku, należy przyznać, że ujędrnianie skóry za pomocą balsamów jest raczej pracochłonne i wymaga dużej cierpliwości. Alternatywą dla osób, które nie mają cierpliwości do aplikowania takich preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to na pewno szybsze rozwiązanie na walkę z pomarańczową skórką i bardziej efektywne. Wymaga jednak większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit powinien być wykonywany przez odpowiednio przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami jak również różnego rodzaju masażami.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi poleca się rzecz jasna osobom, które mają bardzo zaawansowany cellulit i jest to dla nich jedyna metoda pozbycia się tego problemu.

Modelowanie sylwetki Warszawa można przeprowadzić również z udziałem systematycznych ćwiczeń, niemniej podobnie jak korzystanie z kremów antycellulitowych jest to dość żmudne i czasochłonne, dlatego potrzeba na to o wiele więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .