Napełnianie klimatyzacji, oczyszczanie klimatyzacjiKiedyś by w samochodzie było zimniej otwierało się okna, a by było cieplej to powinna jechać maksymalna ilość osób i w dodatku sporo chuchać, wtedy robi się cieplej. Brzmi niedorzecznie, bo w dzisiejszych czasach przy pomocy jednego przycisku w samochodzie robi się ciepło lub chłodno, fotele są podgrzewane tak samo zresztą jak i kierownica.

Obecnie po prostu samochody posiadają klimatyzację, bo ludziom zbrzydło to, że trudno jest wytrzymać w aucie latem czy zimą. Dzięki klimatyzacji przez zawsze mamy przyjemne warunki w aucie. Jednak by klimatyzacja mogła spełniać swoją funkcję trzeba ją wypełnić, czyli jak to się powszechnie mówi, nie możemy zapominać o tym jak ważne jest napełnianie klimatyzacji, czyli jej nabijanie. Przy tym trzeba sprawdzać stan klimatyzacji, czyli jej szczelność, by mieć pewność, że wszystko właściwie pracuje.

Oczyszczanie systemu klimatyzacyjnego jest bardzo ważne

więcej

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Każda osoba, która ma samochód doskonale wie, że jest to związane z kosztami. Nie jest to niwielki wydatek, nie bez kozery powtarza się, że: samochód to istna skarbonka. Tak włąśnie jest, bo niemal stale pojawia się coś, co warto zrobić, żeby lepiej się jeździło i co najważniejsze, by jazda była bezpieczna. Dochodzi do tego również m.in. czyszczenie klimatyzacji. O czym część kierowców niestety zapomina.

Jednak na szczęście ktoś coś powie i przypominają sobie, że w aucie wszystko powinno być doglądane i regulowane, bo w innym wypadku pojazd bardzo szybko stałby się niezdatny do użycia. Oczywiście usłyszymy i takie głosy, że ktoś ma samochód ( Odwiedź sklep z częściami do aut ) bardzo długo i nic a nic nie zrobił (polecana strona). Bo owszem ludziom wydaje się, że uzupełnianie oleju, czy napełnianie baku lub odpowiednie ustawienie lusterka to nic, a przecież bez tego samochód, by w ogóle nie jeździł i nie wspominając nawet o bezpiecznej jeździe.

Do tego dochodzi klimatyzacja, którą nie wszyscy mają.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (http://ideamo.pl/) publikującym pokrewne treści. Są tak samo pasjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego tematu.

Część osób sama próbuje ją wyczyścić, a część jedzie do warsztatu samochodowego, bo wie, że specjalista zrobi to lepiej. Jeżeli sami zabieramy się za czyszczenie klimatyzacji to bardzo często wybieramy metodę piankową. Jest to metoda znana wszystkim kierowcom, którzy postanowili w końcu zrobić porządek z klimatyzacją w samochodzie. W warsztatach stawiają na bardziej zaawansowane metody. Ale najistotniejsze jest to, żeby klimatyzacja nie tylko pozwalała na utrzymanie odpowiedniej temperatury, ale również nie truła nas, przez grzyby, czy inne bakterie, które się w niej znajdą.

Tagi: , ,