Unikaj groźnych urazówChyba najbardziej znane powiedzenie o zdrowiu wspomina o ulotności tego stanu, a także o ludzkiej skłonności do lekceważenia własnego zdrowia. Na nieszczęście, wielu osobom zdaje się, że są niezniszczalni. Wiadomo, że wypadki się zdarzają, jednak na ogół przekonani jesteśmy, że nas nie dotyczą. Skutkiem tego część z nas w sposób brawurowy prowadzi auta, nie licząc się ani z własnym bezpieczeństwem, ani z bezpieczeństwem pozostałych kierowców.

Panowie bardzo niechętnie odwiedzają lekarza. Wypływa to zapewne z kulturowej presji wywieranej na płeć męską, jakoby mieli być zawsze silnymi. A ponieważ jestem silny i sprawny w każdej sytuacji – nie muszę odwiedzać doktora. Skutkiem tego mniejszą wagę przywiązują oni do prewencji, a reagują kiedy już naprawdę konieczna jest pomoc lekarza(zobacz optometrysta ostrołęka) by zaleczyć to, co jeszcze jest do uratowania. Zwyczajnemu facetowi nie wpadnie do głowy fakt, iż można było ustrzec się rehabilitacji przy pomocy takich narzędzi jak stabilizator kolana, gdyby odpowiednio wcześnie przed eskapadą na stok właściwie się do tego przygotował (chociażby poprzez regularny trening przed wyprawą w góry, a przed samym zjazdem wystarczyłoby poświęcić trochę czasu na odpowiednie rozgrzanie się).

Nie tylko w przypadku treningów popełniamy błędy. Wielu z nas skarży się na niewyspanie, bóle głowy i tym podobne trudności. Najczęściej powodem podobnych trudności jest nieodpowiedni sposób spania. Niestety, nie doceniamy tychże ważnych godzin w naszej dobowej aktywności. Często więc śpimy w sposób, jaki miast odciążać umęczony całym aktywnym dniem kręgosłup, dodatkowo go obciąża, co może być przyczyną bóli głowy, bolesnych naciągnięć mięśni, a nawet upośledzeń postawy. Najprędzej dostrzegalną dolegliwością będzie po prostu niedostateczny wypoczynek.

Kłopotom tym w bardzo prosty sposób możemy zapobiec, nabywając poduszki ortopedyczne których kształty jak też użyte do wykonania materiały zapewnią nam fizjologiczny sen. Te najlepsze poduszki ortopedyczne (np. lędźwiowa poduszka) nierzadko produkowane są na indywidualne zlecenie. Wykonuje się je dostosowując ich kształty do indywidualnych potrzeb zamawiającego (trochę tak jak garnitur u krawca).
Tagi: , ,