Sprawunki na zimowe szaleństwa, czyli jak dobrze wybrać sprzęt na snowboard i narty.

0 Comment


Zima jest czasem snowboardzistów oraz narciarzy, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg od razu na stokach robi się pełno ludzi. Wielu z nich spędza na nartach albo desce wszystkie wolne chwile, ale sporo jest też takich ludzi, którzy w ciągu sezonu pojawią się na stoku co najwyżej kilka razy.

I takie osoby przed rozpoczęciem każdego sezonu zadają sobie pytanie, czy inwestować w nowy sprzęt i zakupić wszystko, czego będą potrzebowali, czy też zostać tak jak do tej pory na pożyczanym sprzęcie. Jeśli jedzie się na stok parę razy, to rzeczywiście zakup nart mija się z celem, no chyba że ktoś uprze się bardzo, że musi posiadać swoje. Jeśli jednak wyjazdów będzie więcej, to we własne narty czy deskę warto zainwestować, bo może to być to dużo wygodniejsze. Jeśli już ktoś podejmie decyzję o zakupie, to pozostaje mu znaleźć odpowiedni model, dostosowany do umiejętności i stylu jeżdżenia. Na pewno warto w tym celu zajrzeć do dobrego sklepu, nawet jeżeli będzie się miało jakąś wiedzę na ten temat, to jednak wskazówki udzielone przed doświadczonych sprzedawców mogą się bardzo przydać.

Autor: CROPP

Narty oraz deski bardzo mogą się różnić parametrami i przeznaczeniem. Dla niedoświadczonych wybiera się modele miękkie, które łatwiej się prowadzi i pozwalają na więcej błędów. Sprzęt twardszy będzie miał korzystniejsze parametry jezdne, ale będzie też wymagał właściwego doświadczenia i przygotowania. Tu od razu ważna uwaga, aby jednak nie sugerować się jedynie cenami, a raczej patrzeć na jakość. Dobry sprzęt musi jednak trochę kosztować, ale za to będzie służył dużo dłużej, niż najtańsza deska z marketu. Na przykład w przypadku snowboardu bardzo chwalone są deski snowboard lib tech w sklepie snowboardowym, ta właśnie firma produkuje modele i dla amatorów, i dla dobrze jeżdżących zawodowców.

Oczywiście na samej desce jeździć się nie da, konieczne będą jeszcze buty z wiązaniami. Wiązania do snowboardu należy dobrać do charakterystyki deski, tu także dobrze będzie zasięgnąć opinii w dobrym sklepie. Buty do snowboardu muszą być przede wszystkim wygodne, bo przecież przebywa się w nich niekiedy wiele godzin dziennie, tu także warto postawić na jakąś sprawdzoną markę.
Tagi: ,