W jaki sposób legalnie złomować samochód? Sprawdź, co należy zrobić


W Twoim garażu znajduje się samochód, którym od jakiegoś czasu nie jeździsz, ponieważ pojazd nie jest zdatny do użytkowania? Z jednej strony trudno jest ci się go pozbyć, przede wszystkim ze względów sentymentalnych, ale z przeciwnej – nie jest ci do niczego niezbędny oraz jedynie zajmuje miejsce, które mógłbyś spożytkować na coś innego, np. schować kosiarkę, jaka cały czas stoi na dworze oraz może wkrótce pokryć się korozją, szczególnie, gdy zacznie padać deszcz.

By legalnie pozbyć się pojazdu, wymagany jest autozłom Tarnów.Co trzeba zrobić, jeśli chciałbyś oddać tam swoje auto?

Auto złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejsze to uszykować właściwe dokumenty, jakie trzeba przedstawić, gdy niezbędne nam będzie złomowanie samochodów łódź. Pierwszym z nich jest jak najbardziej dowód osobisty, którym musimy się wylegitymować przychodząc do zakładu, by stacja demontażu mogła spisać wszystkie informacje. Jeśli kasacją zajmuje się inna osoba, wymagane jest specjalne pozwolenie podpisane przez właściciela. Bez niego nie będzie można nic zrobić, więc zatroszcz się o to właściwie wcześniej i schowaj do portfela, by nie okazało się, iż zostawiłeś ten dokument w domu.

W wypadku, gdy pojazd zarejestrowany jest na prowadzoną działalność, musisz mieć stosowne dokumenty z firmy i upełnomocnienie, iż jako przedstawiciel konkretnego zakładu możesz oddać auto do złomowania. Ostatnimi dokumentami są dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Czasami jednak może się przydarzyć, iż dowód rejestracyjny był zatrzymany przez policję. Co wtedy zrobić? Niezbędne będzie poświadczenie z wydziału komunikacji isoflex nbu 15 kopia dowodu rejestracyjnego, rzecz jasna należycie poświadczona.

Gdy zgromadzisz wszystkie konieczne dokumenty, możesz zadzwonić do stacji demontażu, aby zabrała twój samochód. Większość stacji proponuje swoim klientom wskazaną usługę, dlatego nie będziesz musiał niepokoić się o transportowanie auta, szczególnie, gdy nie jest już możliwe jego uruchomienie.

Stacja wydaje specjalne poświadczenie o demontażu, jak również anuluje dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Jeśli w związku z tym interesuje cię złomowanie samochodów Poznań, powinieneś mieć na uwadze firmy, profesjonalnie parające się przedstawionym zagadnieniem.

Pamiętaj, aby wybierać zakłady, które działają legalnie, jedynie wtedy będziesz pewny, że zezłomowanie będzie wykonywane z zachowaniem zasad oraz w zgodzie z dobrem środowiska.