Zaawansowane bazy danych, które można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Big Data- zagrożenie dla naszej prywatności czy idealny sposób na dotarcie do potrzeb klienta?


Całkiem niedawno niezwykłą popularność na świecie oraz w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie wie czym jest bądź kojarzy negatywnie, jako sposób pozyskiwania danych użytkowników. Niewielu jednak wie, jak duże korzyści możemy mieć z gromadzenia tak dużej liczby różnorodnych danych.

Dane liczbowe

Autor: Marcos Gasparutti
Źródło: flickr.com
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie i porządkowanie ogromnych ilości danych. Dane te można wykorzystać przykładowo do analiz czy też badania rynku. Jakiś czas temu Big Data w Polsce wzbudziła niemałe zamieszanie, po którym wiele osób zaczęło obawiać się tego typu nowych rozwiązań. Big Data gromadzi dane, przede wszystkim dane o różnych użytkownikach a także klientach firm, jednakże uzyskuje je nie łamiąc prawa – szerzej na ten temat tutaj. Obawy biorą się przede wszystkim z tego, iż myślimy, że dane są wykradane oraz mają działać na niekorzyść użytkowników. Wykorzystując Big Data możemy jednak jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów oraz prezentować im rozwiązania, których pragną najbardziej. Gromadzenie jak również analizowanie tego rodzaju danych nie jest łatwe, ponieważ jest ich naprawdę mnóstwo, dlatego też stosowane są w tym celu odmienne narzędzia analityczne.

Tego rodzaju rozwiązania mogą mieć duże zastosowanie w biznesie, ale też w bankowości. Big Data w bankowości to między innymi wszystkim przewidywanie potrzeb klienta tudzież dopasowywanie do nich najkorzystniejszej oferty.

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł to kliknij w odnośnik tu (https://loft-shop.pl/sofy-i-fotele), który przekieruje Cię do strony, gdzie zdobędziesz fascynujące informacje na omawiany wątek.

Niektórzy mogą uważać, że wykorzystanie danych klienta w celu zdefiniowania jego potrzeb w rzeczywistości może służyć jedynie wykorzystaniu jego pieniędzy. Bank ma w tym swoje korzyści, gdy klient zdecyduje się na proponowaną ofertę, ale też klient będzie z niej usatysfakcjonowany, jeżeli spełni ona wszystkie jego wymagania. Mówiąc o Big Data należy pamiętać, że przynosi korzyści jednocześnie dla klientów jak i dla przedsiębiorców, wykorzystując nasze dane, które powszechnie udostępniamy – sprawdź: Datarino. W dzisiejszych czasach, gdy sieć internetowa jest codziennością, nieuniknione jest, by w takie sposób analizować tudzież wykorzystywać gromadzone dane użytkowników i klientów.

Przede wszystkim nie należy się bać Big Data, gdyż jest to narzędzie mające służyć lepszemu dopasowaniu oferty firm do wymagań klientów. Dzięki gromadzeniu jak również analizowaniu tak dużej liczby danych można tworzyć lepsze produkty i oferować lepsze usługi, które będą spełniały potrzeby najbardziej wymagających klientów.