Nowe metody upiększania zębówDziś, dbanie o piękny uśmiech to ogromna przyjemność. Mamy nie tylko niezliczoną ilość płynów, past czy szczoteczek do zębów, ale również coraz to nowsze techniki leczenia i upiększania uśmiechu. Dlatego też, szukamy nie tylko refundowanej opieki lekarskiej z powodu nieznośnego bólu zęba. Chcemy też korzystać z najnowszych osiągnięć medycyny. I choć często koszty leczenia nie są niskie, pacjenci traktują je jak najlepszą inwestycję w swoje zdrowie. Jakie godne zainteresowania metody leczenia i upiększania uśmiechu stosowane są w gabinetach stomatologicznych?

Leczenie kanałowe mikroskopowe

stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Kanałowe leczenie zęba do tej pory wiązało się z bólem, wielokrotnymi wizytami u dentysty i czekaniem, aż ząb się dobrze „zatruje”. Dopiero gdy ząb był martwy, lekarz miał możliwość by usunąć zmienioną zapalnie miazgę, zgorzel czy bakterie. To już przeszłość. Dzisiaj kanałowe leczenie zęba podczas jednej wizyty przestało zaskakiwać. Dzięki zastosowaniu mikroskopów stomatologicznych, stomatolog jest w stanie pozbyć się bakterii z kanałów korzeniowych, zamknąć je, a na koniec odbudować ząb. Naturalnie zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Źródło informacji – protetyka – www.medimix.pl/materialy-protetyczne estetyczna Legnica

Borowanie?

stomatolog

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
To, czego najbardziej boimy się u dentysty, to usuwanie zaatakowanej przez próchnicę tkanki zęba. Zazwyczaj już sam dźwięk donośnie pracującego wiertła budzi w nas paraliżujący strach. W nowoczesnej stomatologii możliwe jest usunięcie chorych tkanek zęba przy użyciu lasera, który pozwala specjaliście dokładnie wyczyścić zmiany próchnicowe. Wszystko pozbawione „efektów dźwiękowych” i wibracji.

Powiązane artykuły: gabinet dentystyczny Lubin

Gdy uzębienie mamy kompletne, lecz diastema czy nierówności szkliwa są przyczyną kompleksów stomatolog może założyć nam licówki. Są to porcelanowe łuski, bardzo cienkie, naklejane na zęby. Z racji, iż są wykonane z bardzo odpornego materiału, możemy je nosić nawet 15 lat. W gabinetach pojawiły się też tzw. chipsy, czyli licówki, które nakładane są bez konieczności naruszania zęba. Z ich pomocą, można zmienić odcień i udoskonalić kształt zęba.
Tagi: , ,