Tag: życia

życia

Nielubiany, ale dobrze płatny zawód „Komornik”, potocznie egzekutor prawa

Praca komornika ma dwa oblicza. Wydźwięki społeczne o tej „pościgowej” profesji od zawsze są traktowane społecznie jako nieprzychylne. Wkroczenie komornika podczas pracy oznacza styczność z jego zaleceniami, co w praktyce życiowej równa się ściganiem z nakazu sądowej instytucji administracyjnej. Myślisz że wiesz wszystko o notarialnym ściganiu?

Style

W jakim momencie trzeba korzystać z pomocy wykwalifikowanego psychologa?

Prawdopodobnie większość ludzi cały czas sądzi, że korzystanie z pomocy profesjonalnego psychologa jest czymś złym, zaś osoby decydujące się na coś takiego nie są raczej postrzegane jako normalne. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że takie podejście jest nie tylko fałszywe, ale także i krzywdzące w stosunku do każdego, komu taka pomoc jest akurat potrzebna. Trudno byłoby nie zgodzić się co do tego, że dosłownie każdy z nas może niekiedy spotkać się z niełatwymi sytuacjami, z którymi zwyczajnie nie da się poradzić sobie w pełni samodzielnie.

Fit

Śląskie hospicjum – odpowiednia opieka dla pacjentów

Śmierć nigdy nie jest prosta. Osoby umierające często nie mogą poradzić sobie z nieuchronnym końcem – jest to przerażające wydarzenie zarówno dla nich, jak i dla trwającej przy nich rodziny. Jeżeli ciężko chorują, a każdy dzień łączy się z gehenną, należy zastanowić się nad umieszczeniem chorego w hospicjum.

Fit