Tag Archive: życia

życia

hospicjum domowe

Śląskie hospicjum – odpowiednia opieka dla pacjentów

Kres życia nigdy nie jest wyczekiwany. Osoby umierające zwykle nie mogą poradzić sobie z niechybnym końcem – jest to przerażające wydarzenie zarówno dla nich, jak i dla trwającej przy nich rodziny. Jeżeli ciężko chorują, a każdy dzień łączy się z udręką, należy wziąć pod uwagę umieszczenie chorego w hospicjum.
Zawód komornik

Nielubiany, ale dobrze płatny zawód „Komornik”, potocznie egzekutor prawa

Praca komornika ma dwa oblicza. Wydźwięki społeczne o tej „pościgowej” profesji od zawsze są rozumiane przez ludzi jako nieprzychylne. Wejście komornika podczas pracy oznacza styczność z jego zaleceniami, co w praktyce życiowej równa się ściganiem z nakazu sądowej instytucji administracyjnej. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o tym prawniczo-terenowym zawodzie?
psycholog

W jakim momencie trzeba korzystać z pomocy wykwalifikowanego psychologa?

Zapewne większość ludzi wciąż sądzi, że korzystanie z pomocy wykwalifikowanego psychologa jest czymś „dziwnym”, a osoby które się na to decydują nie są raczej postrzegane jako normalne. Warto jednak wiedzieć o tym, że tego typu podejście jest nie tylko fałszywe, ale również i krzywdzące w stosunku do każdego, kto takiej pomocy potrzebuje. Trudno byłoby nie przyznać racji co do tego, że dosłownie każdy z nas może w swoim życiu spotkać się z bardzo trudnym sytuacjami, z którymi zwyczajnie nie da się poradzić sobie w pełni samodzielnie.