Tag: zespół Aspergera

zespół Aspergera

Gry odpowiednie dla malców z autyzmem – krótki poradnik

Zabawa pełni bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Oprócz tego, że gwarantuje dzieciakowi dobrej rozrywki, to dodatkowo może wpływać na jego rozwój zarazem fizyczny, jak również umysłowy. W ten sposób ma ono szansę zdobyć nowe umiejętności, jak również nawiązać znajomości z kolegami. Myśląc o zabawie dzieci z autyzmem, powinniśmy wiedzieć przede wszystkim o tym, iż wymagają one trochę innych form rozrywki. Standardowe gry i zabawy mogą być dla nich nieodpowiednie.

Dziecięce trendy

Autyzm jako zaburzenie dotyczące zaburzeń rozwoju, które prowadzi do izolacji

Autyzm jest zaburzeniem dotyczącym rozwoju, które ma bezpośredni związek z zaburzeniami pracy mózgu. Ma parę charakterystycznych właściwości. Dzieci autystyczne odizolowują się od otoczenia, czasem alienują się od innych. Ich wymiana informacji i kontakt z innymi ludźmi są nad wyraz ograniczone. Dla wielu wychowawców zaburzenie to brzmi jak kara dla ich dziecka. Czy jednakże tak musi być? Czy jest możliwość wyleczenia się z tego ograniczenia?

Fit

Terapia dzieci autystycznych poprzez zabawę

W czasach szkolnych zajmowałam się niepełnosprawnymi z zaburzeniami w kontaktach interpersonalnych, z niedorozwojem umysłowym. Między sobą mówiliśmy o nich „dzieci”, lecz nie było to całkiem ścisłe określenie. Trudno bowiem mówić o dzieciaku mając przed sobą prawie dwu metrowego człowieka. Choć może być to dyskusyjne w pierwszym momencie, wystarczy jednak moment aby zobaczyć różność i aby nadmienione miano choć trochę nabrało sensu również dla osoby z zewnątrz.

Dziecięce trendy