Tag Archive: zespół Aspergera

zespół Aspergera

śpiwory dla dzieci

Terapia dzieci autystycznych poprzez zabawę

W czasach szkolnych zajmowałam się osobami z zakłóceniami w kontaktach interpersonalnych, z upośledzeniem umysłowym. Pomiędzy sobą nazywaliśmy ich „dziećmi”, ale nie było to do końca precyzyjne miano. Trudno bowiem powiedzieć o dziecku mając przed oczyma prawie dwu metrowego draba. Może być to dwuznaczne w pierwszej chwili, starczy jednak chwila żeby zobaczyć różność i by nadmienione miano chociaż troszkę nabrało sensu także dla osoby z zewnątrz.
Autyzm

Autyzm jako zaburzenie dotyczące zaburzeń rozwoju, które prowadzi do izolacji

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które ma bezpośredni związek z zaburzeniami pracy mózgu. Ma parę charakterystycznych właściwości. Dzieci autystyczne uciakają od otoczenia, niekiedy alienują się od innych. Ich wymiana informacji i kontakt z innymi ludźmi są mocno ograniczone. Dla wielu opiekunów zaburzenie to brzmi jak osąd dla ich dziecka. Czy jednakże tak musi być? Czy istnieje możliwość wyleczenia się z tego zaburzenia?
Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko

Gry odpowiednie dla malców z autyzmem – krótki poradnik

Zabawa pełni niezwykle ważną rolę w życiu wszystkich dzieci. Oprócz tego, że zapewnia maluchowi niemało rozrywki, to na dodatek może wpływać na jego rozwój zarówno sprawnościowy, jak również intelektualny. Dzięki temu może ono zdobyć nowe umiejętności, a także nawiązać znajomości z rówieśnikami. Mówiąc o zabawie dzieciaków z autyzmem, powinniśmy wiedzieć między innymi o tym, iż oczekują one trochę innych metod rozrywki. Najpopularniejsze gry i zabawy zazwyczaj okazują się niewłaściwe.