Tag Archive: zespół Aspergera

zespół Aspergera

śpiwory dla dzieci

Terapia dzieci autystycznych poprzez zabawę

W czasach nauki w liceum opiekowałam się osobami z zaburzeniami w kontaktach interpersonalnych, z niedorozwojem umysłowym. Pomiędzy sobą mówiliśmy o nich „dzieci”, lecz nie było to całkiem precyzyjne miano. Trudno bowiem mówić o dzieciaku mając przed sobą prawie 2 metrowego draba. Choć może być to dwuznaczne w pierwszej chwili, starcza jednak krótki czas aby zobaczyć różnicę i żeby nadmienione określenie chociaż troszkę nabrało sensu również dla osoby postronnej.
Autyzm

Autyzm jako zaburzenie dotyczące zaburzeń rozwoju, które prowadzi do izolacji

Autyzm jest zakłóceniem dotyczącym rozwoju, które ma prosty związek z zaburzeniami funkcjonowania mózgu. Ma parę charakterystycznych właściwości. Dzieci autystyczne uciakają od otoczenia, czasem alienują się od innych. Ich kontakt i wymiana informacji z otoczeniem są bardzo ograniczone. Dla wielu wychowawców zaburzenie to brzmi jak osąd dla ich dziecka. Czy jednak tak musi być? Czy jest możliwość uwolnienia się z tego zaburzenia?
Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko

Gry odpowiednie dla malców z autyzmem – krótki poradnik

Zabawa pełni niezwykle ważną rolę w życiu wszystkich dzieci. Oprócz tego, że zapewnia maluchowi niemało rozrywki, to na dodatek może wpływać na jego rozwój zarówno sprawnościowy, jak również intelektualny. Dzięki temu może ono zdobyć nowe umiejętności, a także nawiązać znajomości z rówieśnikami. Mówiąc o zabawie dzieciaków z autyzmem, powinniśmy wiedzieć między innymi o tym, iż oczekują one trochę innych metod rozrywki. Najpopularniejsze gry i zabawy zazwyczaj okazują się niewłaściwe.