Tag: zęby

zęby

Jak zadbać o należyty stan naszych zębów?

Powszechnie wiadomo, że szeroko rozumiane zdrowie stanowi dla nas ogromną wartość, której w jakikolwiek sposób nie da się wyrazić w pieniądzu. Rzecz jasna w czasie naszego życia spotykamy dodatkowo inne cenne dla nas rzeczy, jak choćby obiekty materialne czy atrakcyjny wygląd, tymczasem korzystanie z nich w ciągu choroby jest pod każdym względem niemożliwe.

Fit

Ujmujący uśmiech patentem na szczęście

Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszych zwariowanych czasach piękny wygląd odgrywa bardzo dużą rolę. Nienaganna aparycja to jeden z wymogów w rozmaitych profesjach, dlatego musimy nieustannie troszczyć się o naszą cielesność. Dlatego wielu rodaków postanowiło przestawić się na zdrowy tryb życia. Uczymy się odstawiać niezdrowe używki, takie jak kawa, papierosy, czy napoje alkoholowe.

Fit

Starajmy się dbać o kondycję naszych zębów!

Dla wielu ludzi wygląd zewnętrzny ma bardzo istotne znaczenie. Atrakcyjna postawa potrafi okazać się przepustką do szczęścia tak i w życiu prywatnym, jak i w pracy. Więc żadnego człowieka nie dziwi ilość otwieranych salonów kosmetycznych, drogerii, czy też fitness klubów. Zapanowała bardzo użyteczna moda na zdrowszy styl życia. Polacy zaczęli ochoczo uprawiać sport oraz zdrowo się odżywiać. Wszystko to ma dobry wpływ na całościową kondycję naszego ciała, ale również na naszą postawę, stan cery, włosów i paznokci.

Fit

Wybielanie zębów u dentysty – w jaki sposób wygląda oraz czy gwarantuje właściwe rezultaty?

Białe zęby pewno są wielkim atutem zarówno u kobiet jak także u mężczyzn, niestety nie każdy z nas może pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem.

Fit Trendy w urodzie

Stomatolog we Wrocławiu

Każdy z nas był u dentysty. Te osoby, które już za dzieciaka były przyzwyczajone do regularnych wizyt u stomatologa później nie boją się fotela. Trudniej mają te dzieciaki, które straszono dentystą, albo, które poszły pierwszy raz do dentysty, gdy konieczne było leczenie kanałowe.

Style

Stomatolog i dbanie o higienę jamy ustnej

Jesteśmy sobie w mieszkaniu przed TV i widzimy następną reklamę z cudownym rządkiem zębów. Ale doskonale wiemy, że reklama trochę koloryzuje rzeczywistość, więc się nie martwimy tym, że nasze zęby nie świecą bielą w ciemności.

Fit

Wizyta we współczesnym punkcie dentystycznym nie powinna już budzić strachu u szkrabów oraz dorosłych

Dentystyka w przeciągu ostatnich 50 lat zupełnie odmieniła swoje oblicze. Standardowy punkt dentystyczny przestaje powoli przywodzić na myśl średniowieczną salę kaźni, aby kojarzyć się już tylko i wyłącznie z naprawdę fachowo przeprowadzonym leczeniem zębów.

Fit

Jak najlepiej można dbać o stan swoich zębów, aby nie musieć płacić zbyt dużo za ich leczenie.

O tym, że o zęby trzeba dbać, wiedzą już małe dzieci. Jednak to, że wiedzą nie będzie wcale świadczyć o tym, że tak będą postępować, bowiem niestety z higieną jamy ustnej w dalszym ciągu jest u nas sporo problemów.

Fit

Jakimi metodami trzeba dbać o stan swoich zębów, jakie znaczenie mają regularne przeglądy u dentysty.

Choroby zębów to jeden z najważniejszych problemów naszej cywilizacji. Z jednej strony wszędzie można kupić coraz lepsze pasty, profilowane szczoteczki i płyny do płukania, ale i tak bardzo duża ilość dorosłych i dzieci ma problemy z próchnicą. Wpływ na to ma kilka rzeczy. Nawet najlepsza pasta i szczoteczka pomogą niewiele, jeśli ktoś ich nie będzie systematycznie stosował, a nieregularne i niedokładne mycie zębów niestety często ma miejsce, szczególnie wśród dzieci.

Fit

Troszczmy się o zęby

Chyba nie ma drugiego takiego lekarza, którego tak bardzo się boimy. Wizyta u dentysty przyprawia nas o dreszcze. Najzabawniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą przede wszystkim ludzie w sile wieku. Czy to jednak dostateczny powód, by nie zaglądać do stomatologa wcale? Najnowsze badania są przerażające. Większość rodaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najstraszniejsze jest jednak to, że również nasze dzieci mają choroby uzębienia.

Fit

Trudności z dziąsłami dotyczą wielu ludzi. Krwawiące i osuwające się dziąsła to sygnał, aby umówić się na wizytę do stomatologa.

Współcześnie mnóstwo osób czuje problemy z dziąsłami, ale mało z nich wie, że to schorzenie przyzębia. Dziąsła są zbudowane z tkani miękkiej i otaczają dolny fragment zębów, czyli korzenie. Troska o higienę jamy ustnej, to nie tylko pielęgnacja zębów, ale również o tkanek, które są w ustach.

Fit

Jak mieć uśmiech jak z Hollywood?

Czy wiesz, że aktor, który wygrywa Oscara, w pakiecie z legendarną statuetką otrzymuje często również talon na operację wybielania zębów? To nie dziwota, wszakże doskonałe uzębienie jest niezmiernie ważne w tej branży. I nie tylko.

Fit

Lekarz – stomatolog we Wrocławiu

Jeżeli chcielibyśmy leczyć zęby we Wrocławiu nie będzie z tym problemu. Jak więc dochodzi do tego, że sporo osób ma niezadbane uzębienie? Otóż nie wszyscy chodzą systematycznie do dentysty, a później cierpią.

Fit

Stomatolog Katowice radzi sobie z najcięższym problemem

Katowice

Czasami tak długo gramy, że ząb nas w ogóle nie boli, że w momencie gdy idziemy w końcu do gabinetu dentysty, jest tak, że pogorszyliśmy na tyle calutką kwestię, że leczenie nie jest już taką łatwą sprawą. Dlatego też stomatolog Katowice jest przyszykowany na ciężkie sytuacje oraz umie on sobie radzić nawet z tymi najgorszymi.

Fit

Trzeba dbać o jamę ustną – leczenie trochę kosztuje

Nikt nie chce się obudzić w środku nocy z ogromnym bólem zęba i koniecznością udania się do stomatologa. Niestety wiele osób zaniedbuje sobie regularne przeglądy stomatologiczne, na wizytę decydując się dopiero wtedy, jak już zęby bolą. A wtedy przeważnie będzie już za późno, gdyż chory ząb albo będzie się nadawał do wyrwania, albo do kanałowego leczenia, które do najtańszych nie należy.

Fit

Do której poradni lub przychodni oferującej usługi stomatologiczne najlepiej się zgłosić?

Każdy chyba dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak niesamowicie wręcz istotne jest dla nas rzeczywiście efektywne dbanie o swoją jamę ustną. Coś takiego może mieć przede wszystkim ogromny wręcz wpływ na nasze ogólne zdrowie, bowiem właśnie w jamie ustnej nierzadko zbierają się liczne zarazki, które mogą prowadzić do powstania rozmaitych chorób szkodzących innym obszarom naszego organizmu.

Fit

Z jakiej przyczyny powinno się regularnie chodzić z dzieckiem na wizyty do dentysty

Dentysta wielu ludziom kojarzy się obecnie dość negatywnie. Nawet osoby dorosłe nie lubią wizyt u dentysty, a co dopiero dzieci. Dzieci nieraz bronią się jak mogą aby nie iść do dentysty, niemniej jednak każdy troskliwy rodzic z pewnością znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, że regularne chodzenie z dzieckiem do dentysty jest nadzwyczaj ważkie.

Trendy w urodzie

Co robić by długo radować się zdrowym uśmiechem?

Stan naszego uzębienia to jeden z istotniejszych czynników które decydują o naszym wyglądzie oraz o naszym zdrowiu. Jak zadbać o zęby, aby były zdrowe i służyły nam w ciągu całego życia? Zapobieganie próchnicy a także pozostałym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tutaj powszednia higiena jamy ustnej i uzębienia.

Fit

Dobry sprzęt dentystyczny współczesnego stomatologa

W dzisiejszych czasach dbamy o zdrowie o wiele bardziej niż w poprzednich dziesięcioleciach. Wynika to po części z pogłębiającej się wiedzy na temat chorób oraz ich źródeł. Mamy świadomość, skąd się bierze wiele chorób oraz jakie spustoszenia sieją one w naszych organizmach. Wiemy, że choroba jednego organu może mieć bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Fit