Tag: zaćma

zaćma

Cukrzyca uderzająca w zmysł wzroku, czyli jak leczyć retinopatię cukrzycową?

Czy cukrzyca ma jakikolwiek związek ze wzrokiem? Dolegliwości pochodzące od cukrzycy, a dokładnie z hiperglikemii, objawiają się w „chorych” oczach jako retinopatia cukrzycowa. Sprawdź jak dochodzi do przebiegu tego schorzenia.
O objawach cukrzycy, występujących zwłaszcza w trzustce (odpowiedzialnej za utrzymanie poziomu glukozy) wiemy już sporo.

Fit

Skuteczne wyleczenie astygmatyzmu i pozostałych wad wzroku – korekta laserowa

Różnego typu wady wzroku, chociaż powszechne u ludzi, potrafią być przyczyną sporego dyskomfortu, jakiego niestety nie eliminuje noszenie okularów lub nawet elastycznych soczewek. W takich chwilach , a także gdy wada oczu jest nadzwyczaj zaawansowana, warto rozważyć o kolejnych rozwiązaniach trudności – przykładowo chirurgicznych. W dzisiejszych czasach medycyna okulistyczna stoi na znacznie wysokim poziomie technologicznym i możliwe są de facto bezbolesne, szybkie i skuteczne operacje.

Fit

Obecnie wady wzroku można usunąć przy zastosowaniu nowoczesnych technik, nie trzeba bać się takiego zabiegu

Coraz więcej pacjentów zmaga się z wadami wzroku lub schorzeniami narządu oka. Na szczęście techniki walki z podobnymi komplikacjami są dzisiaj bardzo nowatorskie oraz skuteczne.

Fit

Czasem choroba i tak się pojawi

Mamy szansę unikać bliskiego i znacznego siedzenia przed telewizorem, czy komputerem. Mamy szansę pilnować, aby zawsze posiadać odpowiednie oświetlenie podczas czytania książki i aby przyjmować wtedy odpowiednią postawę, a i tak ma szansę się okazać, że nasz wzrok rozpoczyna pogarszać się, iż widzimy coraz gorzej, a co się z tym wiąże, że potrzebna jest jak najszybsza kontrola u okulisty oraz wykonanie wszelkich koniecznych badań.

Fit

Zabiegi medyczne, jakie polepszą wzrok ludzi borykających się z wadami wzroku.

Znacznie częściej wśród ludzi pojawiają się choroby oczu u młodych ludzi. Głównie jest to skorelowane z tym, iż będący w młodym wieku ludzie nie dbają o oczy, a teraz wystawieni są na znacznie więcej niebezpiecznych bodźców niż było to pewien okres czasu temu. Z tego powodu także, kiedy komuś zależy na tym, aby pochwalić się perfekcyjnym wzrokiem to po pierwsze musi mieć na względzie to, iż musi właściwie o oczy dbać a także wprowadzić w standardowe nawyki wzorową profilaktykę.

Fit