Tag Archive: zaburzenia

zaburzenia

zdrowie - landszaft

Kobieto – nie daj się pokonać chorobie i badaj się regularnie u ginekologa!

Wizyty u lekarza to bez wątpienia nic przyjemnego – oczywiście pomijamy osoby., które prawdopodobnie są hipochondrykami lub mają inne tego rodzaju zaburzenia, jednak w większości wypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony zazwyczaj unikamy tego jak ognia, z drugiej jednak musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że niewątpliwie lepiej jest zapobiegać niż leczyć – właściwie każdy z nas zna to przysłowie, jednak ze stosowaniem go w praktyce niestety zazwyczaj bywa już nieco gorzej. Tymczasem regularne badania niejednokrotnie pozwalają na wczesne wykrycie różnego rodzaju schorzeń i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia – a nie da się przecież zaprzeczyć, że w takich przypadkach o wiele łatwiej jest o wygraną z chorobą.

images

LEKARZ KTÓRY WIE WSZYSTKO

Wiele razy musieliśmy iść do lekarza. Najpierw rodzice chodzili z nami do lekarza dziecięcego. Później sami zaczęliśmy odwiedzać doktora rodzinnego. Gdy dorośliśmy i zaczęliśmy rozumieć, że pewne powtarzające się objawy to nie jedynie skutek ogromnej imprezy i niekończącego się kaca, zrozumieliśmy również, że przed lekarzem nie można nic ukrywać.
rozmowa

Co powinniśmy wyobrażać sobie pod pojęciem „dobry fachowiec”?

Choć natchniony Słowacki napisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, w rzeczywistości nawet najbardziej inteligentna głowa nie zdradzi tego, co sobie zażyczy głowa. Nie z powodu skonfundowania, braku właściwych słów czy innych identycznych argumentów, lecz z elementarnej kwesti, z którą borykają się tysiące osób, na różnych etapach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to poważny i deprymujący życiowo przeciwnik, z którym jednak można walczyć. Wszystko jednak zależy od kompetentnego logopedy.
psycholog

Psychologia to taka dziedzina, której działanie w dużej mierze doceniane jest w dzisiejszym świecie

Psychologia to taka dziedzina, której istnienie w dużej mierze docenia się w dzisiejszych czasach. Dawniej mniejszą wagę przywiązywało się do takich problemów ludzi, ponadto sporo lat temu styl życia ludzi również był zupełnie inny. Zasadniczo można stwierdzić, że niegdyś ludzkie życie było spokojniejsze pomijając oczywiście czasy wojenne. Aktualnie na szeroką skalę rozprzestrzeniają się rozmaite dolegliwości, zwane często chorobami cywilizacyjnymi. Zaliczają się do nich nie tylko alergie, ale także dolegliwości psychologiczne. Powodowane są w dużej mierze neizwykle szybkim tempem obecnego życia, które nierzadko skupia się tylko na rozwijaniu kariery. Można w zasadzie powiedzieć, że obecni psychologowie mają pełne ręce pracy i nie zapowiada się, by miała się ona zmniejszyć.
psychoterapia

Kiedy jest konieczny psychoterapeuta Wrocław

W życiu musimy sobie radzić z przeróżnymi kłopotami. Bywają jednak w życiu sytuacje przerastające możliwości poradzenia sobie z prywatnymi kłopotami. Gdy występuje sytuacja, kiedy mamy trudności w kontaktach z innymi ludźmi, czy mamy zaburzenia żywienia, psychoterapeuta Wrocław okaże się konieczny. Psychoterapeuta, to osoba zajmująca się długoterminową kuracją, posiadającą na celu dokonanie scharakteryzowanej zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Długość takiej formy pomocy jest w stanie trwać od kilku spotkań do nawet kilku lat.
psychologia

Funkcjonalna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega i do jakich grup ludzi jest ona kierowana?

Terapia Biofeedback jest to współczesne badanie komputerowe, jakie zdoła być realizowane zarówno u osób dorosłych, jak także u dzieci. Dzięki tej metodzie przypuszczalne jest ustalenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona używana do leczenia wielu rozmaitych kłopotów medycznych i wypada uznać, że metoda ta charakteryzuje się faktycznie rozległą efektywnością.
psycholog

Znajdź kompetentnego psychoterapeutę dla siebie samego

Zapewne sporo ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale usługi wykwalifikowanych psychoterapeutów cieszą się aktualnie ogromną wręcz popularnością. Z drugiej jednak strony trudno jest się temu dziwić, ponieważ właściwie każdy z nas od czasu do czasu może spotkać się z sytuacją, kiedy to skorzystanie z czegoś takiego staje się najzwyczajniej nieuniknione. Dzieje się tak szczególnie w przypadku różnych, groźnych już problemów życiowych z którymi najzwyczajniej nie potrafimy poradzić sobie samodzielnie.