Tag Archive: zaburzenia

zaburzenia

images

LEKARZ KTÓRY WIE WSZYSTKO

Nie raz, nie dwa musieliśmy pójść do doktora. Najpierw rodzice chodzili z nami do pediatry. Z czasem sami zaczęliśmy odwiedzać doktora rodzinnego. Kiedy dorośliśmy i w końcu dotarło do nas, że pewne powtarzające się dolegliwości to nie tylko skutek ogromnej baletów i niekończącego się kaca, zrozumieliśmy też, że przed lekarzem nie można mieć żadnych tajemnic.
psychoterapia

Kiedy jest konieczny psychoterapeuta Wrocław

W życiu musimy sobie radzić z przeróżnymi kłopotami. Bywają jednak w życiu sytuacje przerastające możliwości poradzenia sobie z prywatnymi kłopotami. Gdy występuje sytuacja, kiedy mamy trudności w kontaktach z innymi ludźmi, czy mamy zaburzenia żywienia, psychoterapeuta Wrocław okaże się konieczny. Psychoterapeuta, to osoba zajmująca się długoterminową kuracją, posiadającą na celu dokonanie scharakteryzowanej zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Długość takiej formy pomocy jest w stanie trwać od kilku spotkań do nawet kilku lat.
zdrowie - landszaft

Kobieto – nie daj się pokonać chorobie i badaj się regularnie u ginekologa!

Wizyty u doktorów to zdecydowanie nic fajnego – oczywiście pomijam osoby., które najprawdopodobniej są hipochondrykami lub mają inne tego rodzaju zaburzenia, jednak w większości przypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarzy. Z jednej strony najczęściej unikamy tego jak ognia, z drugiej jednakże powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że z pewnością lepiej jest zapobiegać niż leczyć – chyba każdy z nas zna to powiedzenie, jednak ze stosowaniem go w praktyce niestety zazwyczaj bywa już trochę gorzej. Tymczasem regularne badania niejednokrotnie pozwalają na wczesne wykrycie różnego rodzaju schorzeń i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia – a nie da się przecież zaprzeczyć, że w takich wypadkach o wiele łatwiej jest o wygranie z chorobą.

psycholog

Psychologia to taka dziedzina, której działanie w dużej mierze doceniane jest w dzisiejszym świecie

Psychologia to taka dziedzina, której działanie w dużej mierze doceniane jest w dzisiejszych czasach. W dawniejszych czasach mniejszą wagę przywiązywano do takich problemów człowieka, poza tym sporo lat wcześniej tryb życia ludzkiego również wyglądał zupełnie inaczej. Ogólnie można powiedzieć, że kiedyś ludzkie życie było bardziej spokojne pomijając oczywiście czasy wojenne. Współcześnie na szeroką skalę rozprzestrzeniają się różnorodne dolegliwości, nazywane nieraz chorobami cywilizacyjnymi. Należą do nich nie tylko różnorodne uczulenia, ale również problemy natury psychologicznej. Wywołane są w dużym stopniu bardzo dużym tempem współczesnego życia, które nierzadko skupia się wyłącznie na robieniu kariery. Można w zasadzie stwierdzić, że współcześni specjaliści w dziedzinie psychologii mają bardzo dużo pracy i nie zapowiada się, by jej ilość miała się zmniejszyć.
psychologia

Funkcjonalna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega i do jakich grup ludzi jest ona kierowana?

Terapia Biofeedback jest to współczesne badanie komputerowe, jakie zdoła być realizowane zarówno u osób dorosłych, jak także u dzieci. Dzięki tej metodzie przypuszczalne jest ustalenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona używana do leczenia wielu rozmaitych kłopotów medycznych i wypada uznać, że metoda ta charakteryzuje się faktycznie rozległą efektywnością.
rozmowa

Co powinniśmy wyobrażać sobie pod pojęciem „dobry fachowiec”?

Choć natchniony Słowacki pisał: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”, w rzeczywistości nawet najbardziej pojemna głowa nie okaże to, co sobie poprosi głowa. Nie z powodu wstydu, braku odpowiednich słów czy innych identycznych powodów, lecz z elementarnej kwesti, z którą borykają się tysiące osób, na różnych okresach życia. Zaburzenia mowy, bo nich mowa to uciążliwy i deprymujący życiowo problem, z którym jednak można walczyć. Wszystko ostatecznie zależy od właściwego logopedy.
psycholog

Znajdź kompetentnego psychoterapeutę dla siebie samego

Zapewne sporo ludzi nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale usługi wykwalifikowanych psychoterapeutów cieszą się aktualnie ogromną wręcz popularnością. Z drugiej jednak strony trudno jest się temu dziwić, ponieważ właściwie każdy z nas od czasu do czasu może spotkać się z sytuacją, kiedy to skorzystanie z czegoś takiego staje się najzwyczajniej nieuniknione. Dzieje się tak szczególnie w przypadku różnych, groźnych już problemów życiowych z którymi najzwyczajniej nie potrafimy poradzić sobie samodzielnie.