Tag: ząb

ząb

Czy w istocie potrafimy zadbać o swoje zęby?

Skoro nie pragniemy pewnie straszyć ludzi wyglądem zewnętrznym, powinniśmy wziąć się za niezwłoczną naprawę choćby stanu swojego uzębienia. Może na tę chwilę aż tak bardzo kiepsko to raczej nie ma, lecz nie zapominajmy, że gdy będziemy nieco bardziej wiekowi, bez wątpienia dostrzeżemy, iż wieloletnie zaniedbania spowodowały, że mamy brzydkie zęby. Rady dla chcących dobrze dbać o swoje ząbki. Aby wreszcie były czyste, bialutkie, zdrowe.

Fit

Implant zęba – a więc, najwspanialszy obecnie metoda na odzyskanie swojego uśmiechu

Z pewnością w swoim długim, albo krótszym życiu chociaż raz poczułeś, iż wewnątrz twojej buzi „coś bywa nie tak”. Bywa to zawsze powiązane wraz z naszym ząbkami, które to często odzwierciedlają nasz własny sposób odżywiania, lub coś całkiem innego typu – stan naszego zdrowia wewnętrznego.

Fit

Gabinet stomatologiczny Gdańsk ma dobrze urządzony

Nie powinniśmy się obawiać dentysty
Rzadko kto lubi spotkania u doktora, nawet jeżeli nie wiążą się one z najmniejszym bólem, więc tym bardziej nie powinno nas dziwić, że jeszcze mniejsza grupka osób z zadowoleniem idzie do stomatologa. Nie mniej należy zaznaczyć, że nie powinno to okazać się bolesne spotkanie, gdyż obecnie okazuje się być dużo przeróżnych narzędzi i leków, które sprawiają, że nawet nie poczujemy, że coś mamy wykonane przy zębie.

Fit

Wizyty u dentysty – w jaki sposób wybrać dobrego lekarza?

Niby wszyscy jesteśmy w stanie wymienić różnych doktorów, jednak, chociaż mamy świadomość, po co oni są to nie zawsze do nich chodzimy. Dopiero, kiedy zaczyna nas coś pobolewać dochodzimy do tego, że trzeba pójść do doktora. Najczęściej jest tak, gdy zaczynają nas boleć zęby. A dentysta jest doktorem, do którego wiele osób nie chodzi zbyt często. Jednak chodzenie do dentysty powinno być czymś regularnym. Nie możemy ot tak sobie, najzwyczajniej pójść do stomatologa dopiero wtedy, gdy zaczynają nas boleć zęby.

Fit

Czyszczenie zębów szczoteczką i pastą co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po jakimkolwiek posiłku jako zabezpieczenie przed zepsuciem zębów

Mocne, piękne zęby są pragnieniem każdego człowieka. Najwyższą rolę gra codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. O zdrowie zębów trzeba dbać od maleńkości. Wizyta u stomatologa to prawdziwe wyzwanie i dla malucha, i dla rodziców.

Fit

Strategia walki lekarzy stomatologów ze schorzeniem uzębienia i dziąseł, które nazywa się paradantozą.

Niejednokrotnie pacjenci użalają się swym stomatologom, że podczas gryzienia twardszych produktów dokucza im ból, a przy szczotkowaniu zębów zdarzają się krwawienia z dziąseł. Skutkiem tych dokuczliwości może być np. zła szczoteczka albo pasta albo niewłaściwa metoda szczotkowania. Prowadzi to do odsłonięcia szyjek zębów, inaczej korzeni, a w rezultacie do ich nadwrażliwości i boleści.

Fit

Suplementy mogą poprawić nasze samopoczucie, jednakże tylko wtedy, jeśli przyjmujemy je według zaleceń specjalisty

Jeśli dużo ćwiczymy albo mamy drobne problemy zdrowotne, to doskonałym rozwiązaniem może być zażywanie suplementów.

Fit