Tag: wzrok

wzrok

Obecnie wady wzroku można usunąć przy zastosowaniu nowoczesnych technik, nie trzeba bać się takiego zabiegu

Coraz więcej pacjentów zmaga się z wadami wzroku lub schorzeniami narządu oka. Na szczęście techniki walki z podobnymi komplikacjami są dzisiaj bardzo nowatorskie oraz skuteczne.

Fit

Dlaczego dziś noszenie okularów przeciwsłonecznych nie jest tylko elementem mody?

Okulary przeciwsłoneczne to obecnie bardzo modny dodatek, który doskonale uzupełnia całą stylizację oraz powoduje, że nie trzeba mrużyć oczu również podczas słonecznych dni.

Fit

Masz kłopoty z widzeniem? Zdecyduj się na zabieg, jaki jest w stanie ci pomóc – Femtolasik

Problemy ze wzrokiem zaczynają cię przytłaczać? Wiele osób zmaga się z wadami wzroku, z jakimi ciężko im żyć, zatem tak jak one musisz pomyśleć nad nowoczesną metodą korekcji, którą jest Femtolasik Warszawa. Dzięki użyciu lasera znanego jako laser femtosekundowy, da się poprawić jakość widzenia w czasie jednego zabiegu. Na czym polega i co trzeba o nim wiedzieć, by nie mieć żadnych obiekcji co do jego działania?

Fit

Operacje zeza – wybór odpowiedniego eksperta jako pewność powodzenia

W dzisiejszych czasach większość z nas posiada pracę przed monitorem. Praca takie przyczynia się do tego, że wzrasta prawdopodobieństwo różnych chorób. Wynika to z faktu, że niezmiernie wiele osób mających pracę przed komputerem nie troszczy się właściwie o swoje zdrowie.

Dziecięce trendy Fit Trendy w urodzie

Prosta i nieinwazyjna terapia leczenia wad wzroku

Wiele ludzi w dzisiejszych czasach kłopocze się z przeróżnymi stałymi schorzeniami wzroku. Nasz sposób życia bardzo temu sprzyja – dużo czasu spędzamy przed komputerem, który nawet jeśli posiada najlepszej technologii monitor, nie jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Najmocniej rozpowszechnione choroby jak dalekowzroczność czy astygmatyzm, są dziedziczne, dlatego posiadając dziecko musimy liczyć się z tym, że przekaże mu ewentualną przypadłość. Lecz nauka idzie do przodu. W Obecnych latach, laserowa korekcja astygmatyzmu nie jest niczym zaskakującym.

Fit

Odwiedź gabinet optyczny oraz wybierz najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne dla siebie na zbliżający się sezon

Prawdopodobnie każdy z nas dostrzegł, iż lato zbliża się do naszego kraju wielkimi krokami. Już od wielu dni za oknem świeci słońce, a temperatura dochodzi do nawet 30 stopni Celsjusza! Jest to fenomenalna informacja dla osób, jakie wielbią tę porę roku. Z pewnością tych ludzi nie jest mało, a do tego grona przynależą przede wszystkim dzieci, jakie niedługo rozpoczną dwumiesięczne ferie od szkoły.

Fit

Rodzaje okularów – zobacz, które są odpowiednie dla ciebie

Jeżeli dopiero wybierasz się do okulisty, musisz zdawać sobie sprawę, iż nie ma jednego typu okularów. O ile oprawki dobierasz samodzielnie, w zależności od własnych gustów oraz możliwości finansowych, o tyle szkła dostosowane są do konkretnej wady wzroku. Co trzeba o nich wiedzieć?

Fit

Naturalne kosmetyki – czy należałoby je nabywać?

Dokładnie ze wszędobylskim trendem eco, co chwila większą sławą cieszą kosmetyki stworzone na naturalnych składnikach. Jakim sposobem odróżnić de facto naturalne kosmetyki od tychże prawdziwych jedynie z nazwy?

Trendy w urodzie

Dowiedz się co to jest aserowa operacja oczu u dorosłych

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, ludzie posiadający wszelkiego rodzaju schorzenia wzroku, skazani byli na okulary. Nie dość że nie było jeszcze wtedy soczewek korygujących, to bryle dobierane były nierzadko nieprecyzyjnie.

Fit

Profesjonalne leczenie różnego rodzaju dolegliwości oka

Wzrok bez wątpienia może być zaliczony do zdecydowanie najbardziej podstawowych zmysłów dla wszystkich ludzi, a każdy, kto tylko nie jest w stanie całkowicie go wykorzystywać ma bardzo utrudnione życie. Niestety, różne choroby związane z czymś takim mogą czasami spotykać właściwie każdego z nas – oprócz tego stały się one powszechne szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to wielu z nas spędza sporo czasu z komputerem albo telewizorem. Z tego też powodu zdecydowanie warto zainteresować się odrobinę bliżej całym tym tematem i zyskać przynajmniej podstawową wiedzę związaną z czymś takim, ponieważ dzięki temu w każdym przypadku będziemy mogli w miarę wcześnie rozpoznać wiele tego typu dolegliwości, które mogą akurat nas dotknąć. Rzecz jasna, istnieje również mnóstwo skutecznych sposobów na wyraźne ograniczenie takiego ryzyka; do najbardziej podstawowych z nich należy unikanie wspomnianych wyżej rzeczy takich jak telewizja, bowiem mogą one mieć bardzo zły wpływ na stan zdrowia naszych oczu. Bardzo istotna jest tu również dobra dieta, bo bez dziennej dawki witamin nasze oczy nigdy nie byłyby w stanie działać rzeczywiście sprawnie.

Fit

Kiedy do okulisty? Czy noszenie okularów powoduje wzmaganie wady wzroku?

Nikogo pewnie nie trzeba nagabywać, jak ogromnie relewantnym narządem są oczy i jak negatywnie wpływa na los ich nieprawidłowe funkcjonowanie.

Fit

Czy zaznaczymy czym skutkuje zwyrodnienie plamki żółtej?

wzrok jest naprawdę ważnym narządem, jednak z upływem czasu ulega on zniszczeniu, a co się z tym wiąże, może się okazać, że będzie konieczna wiedza okulisty.

Fit

Czy każdy pacjent z wadą oczu w postaci zeza może zdecydować się na operację? Pomocne wskazówki dla osób, chcących pozbyć się zeza

Niektórzy z nas od dziecka mają kłopoty ze wzrokiem. Czasami są to wady, które uniemożliwiają nam swobodne obserwowanie otaczającego świata. Większość popularnych wad wzroku można leczyć poprzez okulary korekcyjne, w niektórych z nich konieczne jest wykonanie zabiegu.

Fit

Masz wielką wadę oczu? Może czas rozważać laserową operację wzroku?

W dzisiejszych czasach coraz większa ilość ludzi ma problemy ze wzrokiem. Zazwyczaj pierwsze symptomy zdarzają się jeszcze u dzieci, a jeszcze z upływem czasu problem się powiększa – wpływ na to ma niewątpliwie fakt, iż młodzi ludzie (Ia nie tylko) coraz więcej swojego czasu spędzają przy komputerach.

Fit

Prawdopodobnie wady wzroku niedługo będą wyłącznie wspomnieniem, przyczynią się do tego nowatorskie technologie

Nowoczesne technologie od jakiegoś czasu pomagają wielu ludziom pozbyć się dokuczliwej wady wzroku. Laserowe korekcje stają się coraz modniejsze i korzysta z nich coraz większa liczba pacjentów, którzy nie chcą już nosić soczewek kontaktowych.

Fit

Dobry wzrok to konieczność. Powinniśmy dbać o oczy

Im wspanialej funkcjonują nasze oczy, tym większa jest szansa na to, iż później będziemy zmuszeni wyciągnąć rękę po okulary. Jednak ciągła praca przy komputerze, czytanie książek nie ciągle w odpowiedniej pozycji, a do tego wszystkiego jeszcze nieprawidłowe odżywianie, mają szanse spowodować, iż nasze oczy szybko będą wymagały wsparcia, ponieważ ostrość widzenia, z miesiąca na miesiąc będzie robiła się coraz gorsza. Jeśli poczujemy, iż zaczyna nas boleć głowa, albo zdaje nam się, że literki są bardziej zamazane niż dawniej, to z pewnością musimy się jak najszybciej wybrać do okulisty.

Fit

Dokonały wzrok dzięki laserowej korekcji – wkorzystaj najnowsze rozwiązania

Czym byłoby nasze życie bez zmysłów? Bez możliwości odczuwania ciepła, rozkoszowania się cudownymi zapachami czy spoglądania na cudowne krajobrazy? Trudno nawet wyobrazić sobie taki stan rzeczy, jako że odbieranie rzeczywistości zmysłami leży po prostu w ludzkiej naturze i jest podstawą naszego codziennego funkcjonowania.

Fit

Właściwa ochrona oczu czyli które okulary wybrać by chronić oczy?

Troszczysz się o swoje zdrowie? Jesz jedynie pokarmy pochodzące z naturalnych upraw, istotna jest dla ciebie posiadająca właściwe proporcje dieta? A czy w swojej trosce o zdrowie swojego organizmu pamiętasz o swoim wzroku? Jeśli nie myślałeś dotychczas zbyt dużo o swoim wzroku, koniecznie zmień to! Warto przypomnieć, kiedy ostatnio odwiedziliśmy okulistę, kiedy poddaliśmy się badaniu wzroku. Oczy to niezwykle subtelny narząd, więc należy mu się szczególna troska.

Nowe kolekcje

Obecne leczenie uszkodzeń wzroku. Innowacyjne sposoby.

Przy poważnej wadzie wzroku lub takiej, jaka mocno przeszkadza na przykład w pracy, dobrze jest pomyśleć o korekcji wzroku. O zakwalifikowaniu konkretnego pacjenta do zabiegu decyduje lekarz mający specjalizację z chirurgii refrakcyjnej. Zdarza się, że pacjenta kwalifikują lekarze, którzy personalnie nie przeprowadzają korekt, dlatego kwalifikację dobrze jest jeszcze potwierdzić. W jaki sposób przygotować się do operacji i ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Fit