Tag Archive: wzrok

wzrok

okulary

Czasem choroba i tak się pojawi

Możemy omijać niedalekiego i znacznego siedzenia przed telewizorem, czy komputerem. Możemy pilnować, żeby zawsze mieć odpowiednie oświetlenie podczas czytania książki i by przyjmować wtedy odpowiednią postawę, a i tak ma szansę się okazać, że nasz wzrok zaczyna pogarszać się, że widzimy znacznie gorzej, a co się z tym łączy, że konieczna jest jak najwcześniejsza wizyta u okulisty oraz wykonanie wszelkich niezbędnych pomiarów.
oko

Najważniejsze informacje na temat zeza, jakie są przyczyny jego pojawiania się i jak można je leczyć.

Mając prawidłowy wzrok obie gałki w oczach podążają dokładnie w tę samą stronę. Kontroluje to zaawansowany mechanizm mięśni które są odpowiedzialne za ruchy gałki. Jeśli z jakiś powodów mięśnie te ulegną osłabieniu lub zajdą inne czynniki, to może się pojawić problem z równoczesnym koncentrowaniem wzroku na jakimś przedmiocie. Efektem zewnętrznym czegoś takiego będzie uciekanie jednego lub obu oczu na boki, czyli tak zwany zez. Powodów tej choroby jest parę, może się ona pojawić z reguły u małych dzieci, lecz także dorośli mogą z powodu jakiś przyczyn na nią zachorować.
korekcja wzroku

Dzisiejsza, zaawansowana oraz ogromnie skuteczna korekta wzroku – FEMTO lasik

Femtolasik to dzisiejsza, niezwykle zaawansowana i nadzwyczaj skuteczna korekta wzroku, jaka przynależy do jednych z bardziej zaawansowanych metod na całym świecie. Jest to metoda, która zalecana jest pacjentom z wielką wadą wzroku, do takich wad wzroku należy między innymi nadwzroczność lub różnorodne typy astygmatyzmu. Metoda ta jest metodą głęboką, w toku zabiegu używa się specjalnego lasera.
wzrok

Dbajmy o wzrok

Niby wszyscy wiemy, iż wzrok jest bardzo ważnym zmysłem, że bez niego trudno jest działać oraz przez to właśnie trzeba o niego troszczyć się. Upominamy pociechy, by nie siadały zbyt blisko telewizora, by nie czytały przy zbyt słabym świetle. Jednak zazwyczaj jest tak, że samodzielnie jako osoby dorosłe nie do końca już poświęcamy wagę do właściwej ochrony oczu, a co się z tym łączy, często okazuje się, iż z wiekiem nasz wzrok psuje się w zastraszającym tempie.
okulary

Masz problemy ze wzrokiem? Sprawdź, jak znaleźć profesjonalnego okulistę

W erze powszechnej komputeryzacji problemy z oczami są coraz bardziej nieubłagane. Wielu ludzi pracuje kilkanaście godzin na dzień patrząc się w monitor i częstokrotnie nawet nie zwraca uwagi na osłabiony wzrok. Dopiero, gdy trudności nabierają faktycznie poważnych rozmiarów, myślimy, jak wybrać dobrego okulistę, który pomoże nam rozwiązać problem z oczami.
Oczy kobiety

Podstawowe zasady odpowiednie profilaktyki wzroku, jakie są dziś metody leczenia problemów z oczami.

Wzrok jest dla każdego najważniejszym organem zmysłu, w praktyce większość bodźców ze środowiska odbiera się właśnie za pomocą oczu. Osoby, które nie widzą, są w dużej mierze wykluczone ze społeczeństwa,szczególnie w Polsce, gdzie niepełnosprawni wcale łatwo nie mają. Z tego też powodu w interesie każdej osoby jest dbanie o swoje oczy, tak aby mogły one służyć możliwie długo.
Lekarze podczas zabiegu

Prosta i nieinwazyjna terapia leczenia wad wzroku

Wiele ludzi w obecnych realiach kłopocze się z przeróżnymi stałymi wadami wzroku. Nasz sposób życia bardzo temu sprzyja – dużo godzin spędzamy przed komputerem, który nawet jeśli posiada najnowszej generacji ekran, nie jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Najbardziej rozpowszechnione choroby jak dalekowzroczność czy astygmatyzm, są genetyczne, także planując potomstwo powinniśmy liczyć się z tym, że przekaże mu ewentualną przypadłość. Jednak technologia poszła do przodu. W dzisiejszych czasach, laserowa korekcja astygmatyzmu nie jest niczym trudnym.
oko

Zwyrodnienie plamki żółtej – objawy choroby, profilaktyki i skutecznego leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej to choroba, jaka pogarsza wzrok i ostrość widzenia, w szczególności na wprost. Osoby, jakie cierpią na zwyrodnienie plamki żółtej, w wielu przypadkach widzą niewyraźny, zamazany obraz, a kolory mogą wydawać się lekko wyblakłe. Co więcej pacjenci z tą chorobą, często skarżą się także na zniekształcenie obrazu lub ciemną plamę przed okiem, która zawsze pojawia się w tym samym położeniu.