Tag Archive: wzrok

wzrok

oko

Najważniejsze informacje na temat zeza, jakie są przyczyny jego pojawiania się i jak można je leczyć.

Mając prawidłowy wzrok obie gałki oczne będą podążać dokładnie w tę samą stronę. Steruje tym skomplikowany mechanizm mięśni które są odpowiedzialne za ruchy gałki. Jeżeli z jakiegoś powodu mięśnie te zostaną osłabione lub zajdą inne czynniki, to może się pojawić problem z równoczesnym koncentrowaniem wzroku na jakimś przedmiocie. Zewnętrznym rezultatem takiej sytuacji jest uciekanie jednego lub obu oczu na boki, czyli popularny zez. Powodów tego schorzenia jest parę, pojawia się ona przeważnie u małych dzieci, ale również dorośli mogą z powodu jakiś przyczyn na nią zapaść.
okulista-Toruń-obrazek

Sporo pracujesz przed komputerem? Zbadaj swój wzrok

Ostatnimi laty, znacznie więcej ludzi posiada pracę, która wymaga od nich ciągłego przebywania przed ekranem monitora. Mimo iż komputery są współcześnie bardzo zaawansowane i nieinwazyjne, tak intensywne skupianie wzroku na jasnym obiekcie, nie może być bez znaczenia dla naszych oczu. Dlatego tez, jeżeli dużo godzin spędzasz w ten sposób, powinieneś regularnie badać wzrok. Jeżeli potrzebny jest ci sprawdzony okulista Toruń posiada mnóstwo miejsc gdzie takiego spotkasz.
wzrok

Dbajmy o wzrok

Niby wszyscy powiemy, iż wzrok jest bardzo istotnym zmysłem, iż bez niego ciężko jest działać i przez to właśnie należy o niego troszczyć się. Ganimy pociechy, aby nie siedziały nazbyt blisko telewizora, żeby nie czytały przy zbyt słabym świetle. Mimo wszystko zazwyczaj jest tak, że sami jako osoby dorosłe nie do końca już zwracamy wagę do prawidłowej ochrony oczu, a co się z tym wiąże, zazwyczaj okazuje się, iż z wiekiem nasz wzrok psuje się w niesamowitym tempie.
okulary

Masz problemy ze wzrokiem? Sprawdź, jak znaleźć profesjonalnego okulistę

W erze powszechnej komputeryzacji kłopoty z oczami stają się coraz bardziej nieuniknione. Wielu ludzi pracuje kilkanaście godzin na dzień wbijając oczy w monitor i niejednokrotnie nawet nie zwraca uwagi na osłabiony wzrok. Dopiero, gdy trudności nabierają rzeczywiście pokaźnych rozmiarów, myślimy, jak wybrać odpowiedniego okulistę, który umożliwi nam rozwiązać kłopoty z oczami.
oko

Zwyrodnienie plamki żółtej – objawy choroby, profilaktyki i skutecznego leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej to choroba, która pogarsza wzrok i ostrość widzenia, w szczególności na wprost. Osoby, jakie cierpią na zwyrodnienie plamki żółtej, nieraz widzą mętny, zamazany obraz, zaś kolory zdołają wydawać się nieco wyblakłe. Co więcej pacjenci z tą chorobą, często skarżą się także na zniekształcenie obrazu czy też czarną plamę przed okiem, jaka zawsze pojawia się w tym samym położeniu.
okulary

Dobry wzrok to konieczność. Powinniśmy dbać o oczy

Im lepiej funkcjonują nasze oczy, tym większa jest szansa na to, że później będziemy musieli sięgnąć po okulary. Mimo wszystko ciągła praca przy komputerze, czytanie książek nie ciągle w odpowiedniej pozycji, a do tego wszystkiego jeszcze złe odżywianie, mają szanse spowodować, iż nasze oczy prędko będą wymagały pomocy, gdyż ostrość widzenia, z miesiąca na miesiąc będzie zrobiła się coraz gorsza. Jeśli czujemy, że zaczyna nas pobolewać głowa, lub zdaje nam się, że literki są bardziej zamazane niż dawniej, to z pewnością musimy się jak prędzej udać do okulisty.
zdrowie - odzwierciedlenie

Właściwa ochrona oczu czyli które okulary wybrać by chronić oczy?

Dbasz o swoje zdrowie? Spożywasz wyłącznie produkty pochodzące z naturalnych upraw, istotna jest dla ciebie posiadająca właściwe proporcje dieta? A czy w swojej trosce o formę swojego ciała pamiętasz o swoim wzroku? Jeżeli nie myślałeś dotychczas za dużo o swoim wzroku, koniecznie to zmień! Opłaca się uświadomić sobie, kiedy ostatnio odwiedziliśmy okulistę, kiedy badaliśmy wzrok. Oczy to bardzo delikatny narząd, dlatego należy mu się szczególna troska.
wizerunek - zdrowie

W chwili, gdy powinieneś skontrolować oczy albo zakupić soczewki, optyk czeka w każdym znaczniejszym mieście

Statystyki pokazują, że coraz więcej ludzi miewa problemy powiązane z oczami. W dużej mierze za rzeczone zjawisko odpowiada poważne zanieczyszczenie powietrza oraz ogrom czasu, który spędza się przed monitorem komputera albo telewizji. W momencie, jeśli dostrzeże się u siebie jakieś niepokojące oznaki, które łączą się z oczami, warto bez zwłoki udać się do okulisty. Dobre widzenie to bardzo ważna sprawa!