Tag Archive: warsztat

warsztat

naprawa aut

Rola regularnych wizyt u mechanika dla sprawności pojazdu, jak znaleźć dobrego mechanika.

Użytkowanie samochodu będzie się wiązać z koniecznością jego systematycznego naprawiania. Wprawdzie są właściciele, którzy nie specjalnie zwracają na to uwagę, tak po prostu użytkując auto i nic przy nim nie robiąc, lecz takie postępowanie w którymś momencie będzie mieć jakieś konsekwencje. Niektórych rzeczy po prostu nie można nie zrobić, bo jeżeli klocki hamulcowe całkowicie się zetrą, to pojazd przestanie hamować i jazda może być bardzo groźna.
samochód, auto

Uszkodzona tylna belka w aucie? – koniecznie rób cykliczne przeglądy

 

Samochód to na dobrą sprawę maszyna dość wytrzymała, ponieważ możemy przemierzyć nim na ogół setki mil i wykorzystywać pojazd przez wiele lat, dopóki nam się nie znudzi i nie zechcemy zamienić go na inny model. Jednak, by faktycznie pojazd mógł służyć nam jak najdłużej opłaca się o niego podczas używania jak najlepiej dbać, a więc wykonywać regularne przeglądy.
mechanik samochodowy podczas pracy

Jak wybrać odpowiedni warsztat samochodowy? Kilka porad szczególnie dla pań!

W teraźniejszych czasach niemal każdy człowiek ma własny samochód. Nie da się ukryć, że używane pojazdy można dostać już za kwotę kilku tysięcy złotych, a takie oszczędności praktycznie każdy z nas jest w stanie wcześniej czy później nazbierać. Niezależnie jednak od tego, czy masz stary czy nowy pojazd, na pewno doskonale już wiesz, że praktycznie wszystkie samochody lubią się od czasu do czasu zepsuć.
Volvo

Tuning samochodowy – jakie są jego rodzaje – sprawdź

Czy rozmyślamy o tym, aby zmienić swój wóz?

Spoglądamy na nasz pojazd i dochodzimy do zdania, że coś chcielibyśmy w nim odmienić? Być może nie do końca spodobał nam się jego wizerunek, być może pragniemy zrobić coś z jego silnikiem, aby mieć szansę liczyć na większe osiągi? Zanim rozpoczniemy coś robić, to może należy na początku popatrzeć na to jakie zmiany w ogóle są możliwe do wykonania w przypadku naszej marki?
samochód

Zatroszcz się o stan swojego wozu, zawożąc go do najlepszego serwisu naprawczego

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez samochodu, to niezwykle pomocne narzędzie, które upraszcza sporo kwestii. Mając do dyspozycji własne auto, nie pozostaje się zależnym od komunikacji zbiorowej, można komfortowo zrobić zakupy oraz pozałatwiać przeróżne sprawy na mieście, oszczędzając czas i nerwy. O wykorzystywany wóz trzeba dbać jak najlepiej, zapewnić mu dostęp do dobrych części zamiennych oraz regularnie zawozić na przeglądy, żeby być pewnym, że pracuje jak należy.
narzędzia

Nowoczesne narzędzia do Twojego warsztatu

Osoby prowadzące warsztaty samochodowe lub innebardzo dobrze wiedzą, że naprawdę istotne dla skutecznego konkurowania na rynku jest posiadanie nowoczesnego sprzętu. Znalezienie dobrych narzędzi jak i urządzeń w korzystnej cenie bywa dość kłopotliwe, ale możliwie najbardziej jest to realne. Należy się tylko odpowiednio przyłożyć do poszukiwań i nie poddawać po pierwszych niepowodzeniach. W jaki sposób winniśmy postępować?
Felgi na przykładzie Audi

Przygotowania mercedesa do zimy trzeba rozpocząć od szczegółowego sprawdzenia stanu jakości kół oraz ogumienia

Koło w mercedesie to fundamentalna jego część. Czy zwrócimy uwagę na obłą kierownicę, czy powiemy kilka wyrazów o przysłowiowych czterech kołach. Szczególnie ważne dla kierowcy bywa właściwe przygotowanie busa na zbliżającą się porę zimową, aby, nawet gdy spadnie obfity śnieg, pojazd dobrze trzymał się śliskiej powierzchni drogi.