Tag: USG

USG

Plusy i minusy specjalistycznych badań prenatalnych we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych

Każda kobieta, która jest w ciąży z pewnością rozważa, jakie badania musi wykonać, aby upewnić się, że nic nie zagraża zdrowiu jej dziecka. Przeważnie przy prawidłowym przebiegu ciąży, wystarczą typowe badania, wykonywane w trakcie wizyty u ginekologa. Może się jednak zdarzyć, że ginekolog zaleci dodatkowe badania po to, by dokładnie zdiagnozować ujawnioną wadę. Celem badań prenatalnych jest wczesne wykrycie ewentualnych wad genetycznych płodu. Przeprowadza się je w czasie trwania ciąży. Naturalnie tym sposobem wadę można też wykluczyć, jeśli lekarz stwierdził możliwość jej wystąpienia na podstawie tradycyjnego USG.

Fit

Też masz kłopoty z kolanem? Poznaj zabieg po jakim Twoje kolano będzie jak nowe

Jakby zestawić wszystkie zabiegi wykonywane na ludzkim ciele liczba byłaby zatrważająca. Nawet lekarze, którzy w społeczeństwie uchodzą za prawdziwych specjalistów, i którzy w każdym rankingu zaufania społecznego, plasują się na wysokich pozycjach, znają tylko wycinek tej problematyki – która ogranicza się do własnej specjalizacji. Są jednak zabiegi dosyć powszechne, ale nie do końca znane. Jednym z takich zabiegów jest artroskopia kolana, czyli metoda diagnostyki i leczenia chorób kolanowych.

Fit

Czym musi się odznaczać godny polecenia gabinet ginekologiczny? Na co pacjentki powinny zwrócić uwagę?

Panie odwiedzające nowy gabinet ginekologiczny oraz nowego specjalistę, u jakiego jeszcze nie były podchodzą z pewną dozą dystansu do takiej wizyty. Chcą się upewnić czy to miejsce jest dobre oraz czy mogą zaufać temu lekarzowi. Pierwsza rzecz to czystość i podejście ginekologa do tego tematu. Kobiety muszą być uczulone na tym punkcie. Trzeba zwrócić uwagę choćby na to czy koło umywali znajduje się płyn do zdezynfekowania rąk. Podczas takich wizyt warto zwrócić też uwagę na sprzęt, w który wyposażony jest gabinet.

Fit

Każdy chory marzy o idealnej przychodni zdrowia, lecz w rzeczywistości niełatwo taką znaleźć, szczególnie jeżeli mieszka się poza granicami aglomeracji

O przychodniach, publicznych ośrodkach zdrowia i poliklinikach myślimy dopiero wtedy, gdy dopada nas jesienne przeziębienie lub groźna choroba. A w przypadku dzieci należy oczywiście doliczyć badania bilansowe czy szczepienia. Zazwyczaj leczymy się w najbliżej usytuowanych ośrodkach i m. in. z tego powodu chcemy, aby tego typu instytucje w pełni spełniały nasze oczekiwania, co praktycznie graniczy z cudem, gdy mieszkamy na terenach wiejskich. Tak czy owak, każdy chory dorzuci swoje trzy grosze, lecz w tym artykule postaramy skupić się tylko na uogólnieniach.

Fit

Schorzenia leczone u ortopedy

Ortopeda rozróżnia, różnicuje i leczy uszkodzenia rozwojowe i schorzenia narządu ruchu, ze specjalnym uwzględnieniem wad urazowych kręgosłupa i kończyn, podejmuje działania na problem promowania zdrowia i zapobiegania schorzeniom narządu ruchu.
Staw kolanowy bywa statystycznie najczęściej niszczoną elementem organizmu ludzkiego. Wypływa to z jego mikrej ochrony, również narażenia na obciążania w wielu płaszczyznach.

Fit

W jaki sposób wybrać najlepszego doktora ginekologa?

Niemało kobiet zastanawia się, jak szukać najlepszego ginekologa. Paradoksalnie nie jest to problem jedynie młodych kobiet, które pierwszy raz idą do lekarza. Odnaleźć odpowiedniego i rzetelnego specjalistę „od spraw kobiecych” w praktyce nie jest tak prosto.

Fit

W jakiej sytuacji musimy zrobić badanie usg?

Wiele przyszłych matek zadaje sobie pytanie: czy nazbyt częste robienie USG może być szkodliwe dla dziecka. kwestia nie jest taka oczywista, gdyż jak tłumaczą niektórzy kwestia nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, iż podczas badania są obecne fale ultradźwiękowe o niekonkretnym, raz wyższym, raz mniejszym nasileniu, a wszystko to zależne jest od rodzaju tego typu badania. jednakże trzeba już na wstępie uspokoić, że USG nie jest groźne dla zdrowia malucha. Oto dowód.

Fit