Tag Archive: USG

USG

dziecko

Plusy i minusy specjalistycznych badań prenatalnych we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka na pewno zastanawia się, jakie badania trzeba zrobić, aby upewnić się, że nic nie grozi zdrowiu jej dziecka. Zazwyczaj przy prawidłowym przebiegu ciąży, starczą standardowe badania, realizowane podczas wizyty u ginekologa. Może się jednak zdarzyć, że lekarz zleci ponadprogramowe badania po to, by pewnie zdiagnozować wykrytą wadę. Celem tekstów prenatalnych jest wczesne wykrycie potencjalnych wad genetycznych płodu. Wykonuje się podczas trwania ciąży. Oczywiście w ten sposób wadę można też wykluczyć, jeśli ginekolog potwierdził możliwość jej występowania na podstawie tradycyjnego USG.
w gabinecie ginekologicznym

Czym musi się odznaczać godny polecenia gabinet ginekologiczny? Na co pacjentki powinny zwrócić uwagę?

Panie odwiedzające nowy gabinet ginekologiczny oraz nieznanego im wcześniej specjalistę, u jakiego jeszcze nie były podchodzą z pewną dozą dystansu do takiej wizyty. Sprawdzają czy to miejsce jest dobre oraz czy mogą zaufać temu lekarzowi. Pierwsza rzecz to stopień czystości oraz podejście ginekologa do tego tematu. Kobiety powinny być uczulone pod tym kątem. Należy zwrócić uwagę choćby na to czy przy umywalce jest płyn do dezynfekcji rąk. Podczas tego typu wizyt zwraca się także uwagę na sprzęt, w jaki wyposażony jest gabinet.
usg

W jakiej sytuacji musimy zrobić badanie usg?

Wiele przyszłych matek zadaje sobie pytanie: czy zbyt częste wykonywanie USG może być szkodliwe dla niemowlaka. Sprawa nie jest taka jasna, bo jak przekonują niektórzy sprawa nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, iż w czasie badania są obecne fale ultradźwiękowe o niezdecydowanym, raz wyższym, raz mniejszym natężeniu, a wszystko to uwarunkowane jest od rodzaju tego typu badania. jednakowoż trzeba już na wstępie uspokoić, iż USG nie jest groźne dla zdrowia malucha. Oto dowód.
operacja kolana

Schorzenia leczone u ortopedy

Ortopeda bada, różnicuje i leczy wady rozwojowe i schorzenia narządu ruchu, ze specjalnym uwzględnieniem wad urazowych kręgosłupa i kończyn, podejmuje działalności na problem promocji zdrowia i zapobiegania schorzeniom narządu ruchu.
Staw kolanowy bywa przeciętnie przeważnie uszkadzaną elementem organizmu ludzkiego. Wypływa to z jego mikrej osłony, także narażenia na obciążania w wielu płaszczyznach.
przychodnia

Każdy chory marzy o idealnej przychodni zdrowia, lecz w rzeczywistości niełatwo taką znaleźć, szczególnie jeżeli mieszka się poza granicami aglomeracji

O przychodniach, publicznych ośrodkach zdrowia i szpitalach myślimy dopiero wtedy, kiedy dopada nas zwyczajne przeziębienie lub groźna choroba. A w przypadku naszych milusińskich trzeba obowiązkowo doliczyć badania bilansowe oraz szczepienia. Zazwyczaj leczymy się w najbliżej położonych przychodniach i m. in. z tego powodu pragniemy, żeby tego rodzaju placówki w pełni zaspokajały nasze wymagania, co właściwie graniczy z cudem, gdy mieszkamy na wsi. Bądź co bądź, każdy chory dorzuci swoje trzy grosze, lecz w tym artykule postaramy skoncentrować się tylko na uogólnieniach.
zdjęcie rentgenowskie kolana

Też masz kłopoty z kolanem? Poznaj zabieg po jakim Twoje kolano będzie jak nowe

Gdyby policzyć wszystkie zabiegi wykonywane na ludzkim ciele liczba mogłaby przerazić. Nawet lekarze, którzy ogólnie uchodzą za prawdziwych fachowców, i którzy w każdym rankingu zaufania społecznego, plasują się bardzo wysoko, znają jedynie wycinek tego zagadnienia – ograniczonej do własnej specjalizacji. Są jednakże zabiegi dość powszechne, ale nie do końca znane. Jednym z tych zabiegów jest artroskopia kolana, czyli metoda diagnostyki oraz leczenia chorób kolanowych.