Tag Archive: USG

USG

dziecko

Plusy i minusy specjalistycznych badań prenatalnych we wczesnym wykrywaniu wad genetycznych

Każda kobieta, która spodziewa się dziecka na pewno rozważa, jakie badania powinna zrobić, aby upewnić się, że nic nie zagraża zdrowiu jej dziecka. Przeważnie przy właściwym przebiegu ciąży, starczą typowe badania, wykonywane podczas wizyty u lekarza. Może się jednak zdarzyć, że ginekolog zleci ponadprogramowe badania po to, by pewnie zdiagnozować ujawnioną zaburzenie. Celem analiz prenatalnych jest szybkie wykrycie ewentualnych wad genetycznych płodu. Zleca się je w czasie trwania ciąży. Naturalnie w ten sposób wadę można też wykluczyć, jeśli specjalista stwierdził możliwość jej występowania na podstawie tradycyjnego USG.
w gabinecie ginekologicznym

Czym musi się odznaczać godny polecenia gabinet ginekologiczny? Na co pacjentki powinny zwrócić uwagę?

Pacjentki testujące nowy gabinet ginekologiczny oraz nieznanego im wcześniej specjalistę, u którego jeszcze nie miały okazji być podchodzą z pewną dozą dystansu do takiej wizyty. Chcą się upewnić czy to miejsce będzie dla nich dobre i czy mogą zaufać temu lekarzowi. Pierwsza rzecz to czystość i podejście lekarza do tego tematu. Kobiety muszą być uczulone pod tym kątem. Należy zwrócić uwagę choćby na to czy przy umywalce znajduje się płyn do zdezynfekowania rąk. Podczas takich wizyt zwraca się też uwagę na rodzaj sprzętu, w który wyposażony jest gabinet.
operacja kolana

Schorzenia leczone u ortopedy

Ortopeda rozpoznaje, różnicuje i kuruje defekty rozwojowe i choroby narządu ruchu, ze specjalnym uwzględnieniem uszkodzeń urazowych kręgosłupa i kończyn, podejmuje aktu na problem promocji zdrowia i zapobiegania schorzeniom narządu ruchu.
Staw kolanowy jest statystycznie najczęściej niszczoną częścią organizmu ludzkiego. Wynika to z jego mikrej osłony, także narażenia na obciążania w wielu płaszczyznach.
zdjęcie rentgenowskie kolana

Też masz kłopoty z kolanem? Poznaj zabieg po jakim Twoje kolano będzie jak nowe

Gdyby zestawić wszystkie zabiegi wykonywane na ludzkim ciele liczba mogłaby przerazić. Nawet lekarze, którzy w społeczeństwie uchodzą za prawdziwych specjalistów, i którzy w każdym rankingu społecznego zaufania, plasują się bardzo wysoko, znają jedynie wycinek tego zagadnienia – która ogranicza się do własnej specjalizacji. Istnieją jednakowoż zabiegi dosyć powszechne, lecz nie do końca znane. Jednym z tych zabiegów jest artroskopia kolana, czyli metoda diagnostyki i leczenia chorób kolanowych.
przychodnia

Każdy chory marzy o idealnej przychodni zdrowia, lecz w rzeczywistości niełatwo taką znaleźć, szczególnie jeżeli mieszka się poza granicami aglomeracji

O przychodniach, publicznych ośrodkach zdrowia i szpitalach myślimy dopiero wówczas, gdy dopada nas jesienne przeziębienie lub poważna choroba. A w przypadku naszych pociech trzeba obowiązkowo doliczyć badania bilansowe i szczepienia. Przeważnie leczymy się w najbliższych przychodniach i m. in. dlatego chcemy, by tego typu placówki w pełni zaspokajały nasze wymagania, co praktycznie graniczy z cudem, kiedy mieszkamy na obszarach wiejskich. Tak czy owak, każdy chory dorzuci swoje trzy grosze, ale w tym opracowaniu postaramy skupić się tylko na uogólnieniach.
usg

W jakiej sytuacji musimy zrobić badanie usg?

Wiele przyszłych matek zadaje sobie pytanie: czy zbyt częste wykonywanie USG może być szkodliwe dla niemowlaka. Sprawa nie jest taka jasna, bo jak przekonują niektórzy sprawa nie jest jednoznaczna. Wiadomo bowiem, iż w czasie badania są obecne fale ultradźwiękowe o niezdecydowanym, raz wyższym, raz mniejszym natężeniu, a wszystko to uwarunkowane jest od rodzaju tego typu badania. jednakowoż trzeba już na wstępie uspokoić, iż USG nie jest groźne dla zdrowia malucha. Oto dowód.