Tag: UE

UE

Każdy odpowiedzialny pasażer linii lotniczych powinien wiedzieć, że za opóźnienie startu maszyny należy mu się odszkodowanie

Niekiedy mówi się, iż w czasach, w których żyjemy świat jest „mniejszy” niż wcześniej, ponieważ znacznie szybciej możemy podróżować z jednego miejsca do innego. Niewątpliwie na podany stan rzeczy ogromny wpływ wywarło najpierw pojawienie się samolotów, następnie zaś ich rozpowszechnienie. Współcześnie w zasadzie każdy może sobie pozwolić na latanie samolotem przynajmniej co jakiś czas, chociażby dzięki niedrogim liniom lotniczym.

Style

Punkty badań i kontroli – jaka jest ich rola?

Firmy produkujące maszyny są zobowiązane do wykonania procedury oceny zgodności swoich maszyn zgodnie z wymaganiami określonej prawem dyrektywy (tak zwanej Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE), która precyzuje znormalizowany poziom bezpieczeństwa, gwarantujący luźny przepływ towarów na terenie UE. Przez sporządzenie oświadczenia zgodności i oznaczenie jej symbolem CE zaświadczają oni, że urządzenie albo maszyna spełnia wszystkie podstawowe wymagania tej dyrektywy dotyczące zdrowia i zapewnienia bezpieczeństwa.

Style

Wynajem pojazdów chłodniczych oraz chłodziarek przenośnych

Firma specjalizuje się w wynajmie samochodów chłodniczych oraz kontenerów chłodniczych. Istnieje na rynku od 1995 roku. Zajmuje się handlem i transportem produktów, wymagających kontrolowanej temperatury oraz profesjonalnych mobilnych chłodziarek.

Style