Tag: terapie

terapie

Jąkanie – jak wyleczyć?

Rok temu na srebrnym ekranie królował film „Jak zostać królem”, który dochrapał się paru Nagród Akademii i ogromnego uznania na całym świecie. Zawierał on losy monarchy brytyjskiego Jerzego VI, cierpiącego na uciążliwą wadę wymowy. Bojąc się mówić przed tłumem swych obywateli, monarcha postanowił opłacić logopedę. terapia jąkania zakończyła się sukcesem i królowi udało się zwalczyć uciążliwe jąkanie.

Fit

Jeżeli zachorowaliśmy i leżymy w łóżku wówczas dobrym wyjściem będzie dla nas transport leków

Choroba jest jedną z najmniej sympatycznych spraw, które mogą spotkać nas na co dzień. Na nieszczęście jak doskonale wiadomo wystawionych na nią jest nadzwyczaj dużo osób kaz dej chwili. Zwłaszcza w zimie, gdy temperatury spadają dużo poniżej zera i ciągle przesuwamy się między rozgrzanym pomieszczeniem a zimną ulicą.

Fit

Terapia dzieci autystycznych poprzez zabawę

W czasach szkolnych zajmowałam się niepełnosprawnymi z zakłóceniami w kontaktach międzyludzkich, z niedorozwojem umysłowym. Między sobą nazywaliśmy ich „dziećmi”, jednak nie było to do końca celne określenie. Trudno bowiem powiedzieć o dzieciaku mając przed oczyma prawie dwu metrowego draba. Może być to dwuznaczne w pierwszym momencie, wystarcza jednak krótki czas aby ujrzeć różność i żeby wspomniane określenie chociaż trochę nabrało sensu nawet dla osoby postronnej.

Dziecięce trendy

Jak radzić sobie z sytuacjami stresowymi – treningi miękkie

W dzisiejszych czasach niesamowicie ważny jest aspekt psychologiczny. I nie chodzi tu o chodzenie do psychoterapeuty, ale o to jak dajemy sobie radę w przeróżnych sytuacjach i czy rozumiemy, co jest na przykład manipulacją, a co sposobem na dokończenie pewnych działań. Wszystko ma swe przyczyny oraz skutki, a gdy zależy nam na tym żeby skutki były zdecydowanie lepsze, to musimy brać pod uwagę to jak istotna jest psychologia, też w pracy.

Style

Aktualne oferty pomocy psychoterapeutycznej we Wrocławiu – możliwości

W stolicy Dolnego Śląska niemało wyjątkowo doświadczonych profesjonalistów proponuje swoje usługi dla osób najbardziej potrzebujących. Niemała paleta proponowanych przez nich rozwiązań umożliwia wybranie czegoś, czego od dawna szukaliśmy.

Fit