Tag Archive: terapia

terapia

Zdrowie kobiety

Wykorzystanie zależności między mózgiem a ciałem w terapii i rehabilitacji

W medycynie stajemy bez ustanku przed nowymi wyzwaniami. Identyfikujemy nowe choroby (np. ADHD) lub nowe metody kuracji od dawien męczących nas chorób. To dlatego że poszerza się nasza mądrość na temat funkcjonowania organizmu człowieczego, tak jeżeli idzie o strefę fizyczną jak też umysłową. Co więcej, mamy coraz to większą świadomość tego że nasza psychika jak też fizyczność ściśle ze sobą korespondują.
Kobieta u lekarza

Specjalistyczna pomoc

Psychologia to niezwykle pożyteczna nauka. Nie trzeba nikomu klarować, jak dużo ta nauka wnosi w ludzkie życie. Na psychologii opierają się nie tylko różnego rodzaju terapie, które w pierwszej kolejności kojarzą się z wyrazem „psychologia”. W pewnym sensie opierają się na niej także socjologia, pedagogika, szeroko pojmowany marketing… i sporo innych.
Talerz ze zdrową żywnością

Masaż w Krakowie i okolicach

Nikt z nas nie wątpi, że jedną z najistotniejszych rzeczy w życiu wszystkich ludzi będzie zdrowie. Możemy to dostrzec chociażby na przykładzie życzeń składanych sobie wzajemnie z okazji różnych świąt lub przy okazjach uroczystości rodzinnych – przeważnie jednym z najczęstszych życzeń będzie życzenie zdrowia. Kiedy chcesz cieszyć się nienagannym zdrowiem latami warto zacząć od zmiany naszych nawyków żywieniowych.
terapia

Jak poradzić sobie z problemami w małżeństwie?

Nawet naprawdę zgrane małżeństwo złożone z osób które faktycznie dobrze się rozumieją i zwyczajnie pasują do siebie może być od czasu do czasu narażone na rozmaite trudności. W końcu po wielu wspólnych latach może dojść do na pozór niewielkich nieporozumień, które nierzadko prowadzą do naprawdę poważnych już kryzysów – niestety, bardzo często jest to przyczyną rozpadów całych małżeństw w naszym kraju.
Dziecko i rodzic, chłopiec

Neurologopedia – leczenie rotacyzmu a także jąkania

W dzisiejszych czasach ogrom problemów z kwestiami dobrej wymowy mogą pomóc rozwiązywać perfekcyjni specjaliści. W dzisiejszych czasach poziom medycyny nierzadko jest w stanie diagnozować i wyleczyć również te trudności, które wynikają z chorób neurologicznych. Tego rodzaju rozmaite problemy może wyleczyć doskonały, fachowy neurologopeda. Z pewnością warto udać się po jego pomoc, kiedy między innymi uporczywe jąkanie sprawia różnorodne trudności psychologiczne czy intymne związane z pracą lub związkiem.
Lekarz

Skuteczne wyleczenie astygmatyzmu i pozostałych wad wzroku – korekta laserowa

Różnego typu wady oczu, chociaż wszechobecne u ludzi, potrafią być przyczyną sporego dyskomfortu, jakiego niestety nie eliminuje noszenie szkieł lub nawet elastycznych soczewek. W tych chwilach oraz kiedy wada oczu jest szczególnie zaawansowana, warto zastanowić się o innych rozwiązaniach trudności – chociażby chirurgicznych. W dwudziestym pierwszym wieku medycyna okulistyczna stoi na znacznie wysokim poziomie technologicznym i spotykane są praktycznie bezbolesne, szybkie i skuteczne operacje.
bazylia

Zioła – w czym mogą nam przynieść ulgę?

Leczenie ziołami ma wielowiekową tradycję. Dziś, pomimo istnienia olbrzymiej ilości lekarstw syntetycznych, leczenie ziołami jest dalej popularne. Pomimo powszechnego przekonania, że zioła mają właściwości wszechstronne oraz są lekami całkowicie bezpiecznymi, niewłaściwie wykorzystywane mogą nam jednak zaszkodzić. Z kolei leki ziołowe zażywane prawidłowo, są nieocenionym elementem terapii niektórych chorób.
psychoterapeuta2

Wizyta u psychoterapeuty

Ile razy jest tak, że ktoś popada w nałóg oraz nawet jeśli niby chce z niego wyjść, to oraz tak szybko zbliża się do wniosku, że to nie ma sensu, gdyż sam nie da sobie rady, a jednocześnie nikt inny go nie zrozumie? A co z małżeństwami, które zaczynają się od siebie odsuwać, przestają ze sobą rozmawiać, czy one również muszą nagle ruszyć do sądu z pozwem rozwodowym, a być może istnieje jeszcze szansa, iż wszystko da się naprawić i znowu będą mogli być zgodnym małżeństwem?
operacja

Imponujący zakres obowiązków lekarza anestezjologa

Biorąc pod uwagę lekarza takiego jak anestezjolog, wymienić trzeba jego najważniejsze obowiązki. Do ważnych trzeba w szczególności dokonywanie znieczulenia. Kolejnymi funkcjami jest prowadzenie intensywnej terapii i ogólne leczenie bólu. Opcje, które ma do dyspozycji lekarz tej specjalności są bezgraniczne, więc wskazane jest decydować się na sprawdzone opcje. Niemała praktyka bezsprzecznie pozwala specjaliście na podejmowanie właściwych decyzji.