Tag Archive: terapeuta

terapeuta

smutek

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy warto skorzystać z pomocy psychologa ?

Odmienia się nasz świat. Zmiany tyczą się prawie wszelkiej sfery naszego życia zacząwszy od gospodarki, aż po sferę prywatną. Przekształcają się np. funkcje społeczne. Nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym widok młodego ojca ze spacerówką na spacerze bądź na zakupach z maluchami. Panowie mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Jednym słowem, nowocześni faceci w szeregu przypadków wiedzą jak ważne jest aktywne uczestnictwo w wychowaniu własnych pociech. Jeszcze pokolenie wstecz nie było to tak naturalne.
terapia grupowa

Czy warto iść do terapeuty? Pomaga, czy jednak szkodzi

W obecnych czasach, gdy wszyscy zaczynają zdawać sobie sprawę, iż sporo kwestii potrafią zrobić lepiej i zawodowo, znakomitym sposobem na ulżenie sobie i wyleczenie własnej głowy jest terapia psychologiczna. Obecnie wizyty u psychologa nie są już wstydem, a świadczą o tym, iż człowiek jest modny, dba o swoje zdrowie emocjonalne a także wie, iż w wielu sprawach z którymi się zmaga, może mu pomóc osoba z zewnątrz, czyli zawodowiec, psycholog. Nie da się ukryć, że psychologowie pomagają dość wielu ludziom pokonywać własne demony, wyleczyć depresję, czy choćby uwierzyć w siebie – zbudować poczucie własnej wartości.