Techniki trwałej likwidacji zbędnego owłosienia

Depilacja laserowa twarzy
Metoda IPL polega na zniszczeniu cebulki włosowej przy pomocy wiązki światła wydzielanej przez głowicę odpowiedniego przyrządu. Światło słoneczne jest w rzeczywistości promieniowaniem elektromagnetycznym. Takie samo promieniowanie, jednak o nieco innej długości fali prześwietla nasze uszkodzone kości, podgrzewa posiłki jak też pozwala słuchać radiowych przebojów.

Przyrząd do epilacja wysyła dokładnie taką wiązkę światła, jaka oddziałuje jedynie na pigment znajdujący się we włosach, i podgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu nie niszcząc otaczającej ją skóry. Zjawisko takie nazywamy selektywną fototermolizą, ponieważ urządzenie „wie” co dokładnie powinno zniszczyć. Dzięki temu depilacja metodą IPL jest całkowicie bezpieczna.
Zimą pamiętaj o depilacji
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Różnica pomiędzy sposobem laserowym a IPL dotyczy sposobu a także czasu przeprowadzania zabiegu. Depilacja laserowa, ze względu na to, że do każdego włosa trzeba „strzelać” oddzielnie, absorbuje bardzo dużo czasu. Pozbywając się włosów przy pomocy sposobu IPL naświetlamy znacznie większe powierzchnie skóry, dzięki czemu o wiele skraca się zabieg. Po serii zabiegów laserowych skóra często potrzebuje pielęgnacji jak po poparzeniu. IPL oddziałuje całą wiązką światła, co o wiele ogranicza, a najczęściej całkiem wyklucza ból. Z racji mniej inwazyjnego działania IPL pozwala również zredukować podrażnienia po zabiegu. Właśnie dlatego sposób ten świetnie sprawdza się u klientek ze skłonnością do podrażnień, pękających naczynek jak też wrastania włosków.Autor

Ostatecznym dowodem dla wszystkich, którzy nie są jeszcze przekonani o wyższości depilacji sposobem IPL nad depilacją laserem są koszty. Seria zabiegów wykonywanych za pomocą IPL jest nawet kilkakrotnie razy tańsza niż analogiczna seria w salonach pracujących metodą laserową. Jak dotychczas jednak w większości salonów można zdecydować się na każdą z powyższych metod. Starczy wpisać w Google wyrażenie: fotodepilacja Warszawa – jeśli interesuje nas usunięcie włosów tą nową metodą, ewentualnie depilacja laserowa Warszawa lub też epilacja laserowa Warszawa – jeżeli jesteśmy przywiązane do tej klasycznej już metody, a na pewno uzyskamy całe mnóstwo danych o gabinetach znajdujących się w naszej miejscowości.