Tag Archive: światło

światło

images

Terapia światłem oraz jej zalety

W ostatnim czasie niezwykle lubiane są zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem przy pomocy właściwego typu światła, które ma właściwości lecznicze i o wiele większą moc niż normalne lampy. Pomaga w leczeniu depresji wywołanej niedostatkiem słońca we wczesnych godzinach, szczególnie podczas zimy. Niedobór światła może przyczynić się m.in. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, kłopotów z koncentracją a także nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.
oświetlenie

Oświetlamy pomieszczenia! Jak za pomocą lamp podkreślić walory domu?

Istotną rolę w przypadku wystroju wnętrza spełnia oświetlenie, które jest w stanie w skuteczny sposób wyróżnić wszelkie walory pomieszczenia i wprowadzać komfortowy klimat. Jasne oświetlenie zapewnia dobrą widoczność i poczucie komfortu, natomiast małe lampki stwarzają przyjemny klimat, który nakłania domowników do relaksu.
gabinet-lekarski

W przypadku, jeśli zamierzasz projektować swój gabinet lekarski albo przychodnię, musisz nabyć właściwe wyposażenie

Współczesne gabinety lekarskie są bardzo dobrze wyposażone, przez co badania w nich przeprowadzane mogą charakteryzować się wysokim standardem. W przypadku, kiedy planuje się otworzyć działalność związaną z przychodnią medyczną, powinno się pomyśleć o wyborze odpowiednich elementów wyposażenia i sprzętów. Na szczęście dziś to już nie problem, ponieważ w hurtowniach medycznych można znaleźć wszystko, co jedynie będzie konieczne. Znaczne urozmaicenie w asortymencie powoduje, że każdy wyszuka wyposażenie idealne dla siebie.
depresja

Sprawdzony środek na zmagania z depresją sezonową

Za oknem szaro-buro i ponuro… Nadchodzi jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” – myślimy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż do tej pory, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Drażni nas wszystko, przygnębienie i smutek przeszkadzają cieszyć się życiem. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
fototerapia

Zbawienne działanie lampy antydepresyjnej

Niepokój, wahania nastroju, zmniejszenie aktywności. Niewątpliwie bierzesz pod rozwagę, czy cierpisz na depresję. Wykonaj więc krok w dobrym kierunku i przekonaj się na czym stoisz. Na początek możesz rozwiązać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w sieci. Rozwiązanie testu zajmuje tylko kilka chwil, po których będziesz w stanie się dowiedzieć czy rzeczywiście cierpisz na depresję, a jeżeli tak to w jakim stopniu jest poważna.
fototerapia

W jaki sposób stosować lampę do fototerapii?

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów wspomagających leczenie depresji. Jeśli dręczy nas bezustanny strach, nerwowość, wahania humoru, nadmierna senność, zobojętnienie i brak motywacji, być może my także mamy depresję sezonową związaną z niedoborem światła dziennego. W takim wypadku warto jest zaopatrzyć się w lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, aby szybko wrócić do dobrej formy.
słońce

W jaki sposób skutecznie walczyć z depresją?

Naturalnie nie jestem żadnym psychiatrą, a więc wcale nie jest powiedziane, że mogę pomóc osobom, które chorują na dużą depresję. A więc jeżeli na ten przykład nieustannie, praktycznie codziennie, poważnie myślisz o samobójstwie, musisz poszukać pomocy u ekspertów, w żadnym razie nie powinieneś czerpać wiedzy z Internetu. Jednakże już np. depresja sezonowa jest o wiele powszechniejsza, w sumie może dopaść wszystkich. A należy pamiętać, że Polska to nie Kreta, pogoda nierzadko uprzykrza nam życie. Choć w przykładowo Finlandii jest akurat w tej materii jeszcze gorzej.