Tag Archive: światło

światło

fototerapia

W jaki sposób stosować lampę do fototerapii?

Fototerapia to jeden ze znakomitych sposobów pomagających w leczeniu depresji. Jeżeli prześladuje nas ciągły strach, nerwowość, wahania nastroju, przesadna ospałość, zobojętnienie i brak motywacji, przypuszczalnie my także cierpimy na depresję sezonową związaną z niedoborem światła dziennego. W takim przypadku warto jest zaopatrzyć się w lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, by jak najszybciej powrócić do świetnej formy.
słońce

W jaki sposób skutecznie walczyć z depresją?

Oczywiście nie jestem żadnym psychiatrą, toteż wcale nie jest powiedziane, że mogę pomóc osobom, które chorują na większą depresję. Czyli jeśli na ten przykład ciągle, niemalże codziennie, na serio myślisz o samobójstwie, powinieneś poszukać pomocy u specjalistów, nigdy nie możesz czerpać wiedzy z Sieci. Jednakże już na przykład depresja sezonowa jest sporo powszechniejsza, w sumie może dopaść każdego. A należy zwrócić uwagę, że Polska to nie Kreta, pogoda często zatruwa nam życie. Choć w przykładowo Szwecji jest pod tym względem jeszcze gorzej.
images

Terapia światłem oraz jej zalety

Ostatnimi czasy wyjątkowo popularne stały się zabiegi fototerapii. Fototerapia jest naświetlaniem za pomocą odpowiedniego typu światła, które ma właściwości lecznicze i dużo większą moc niż zwyczajne lampki. Umożliwia leczenie depresji wywołanej niedostatkiem słońca w godzinach porannych, zwłaszcza podczas zimy. Niedobór światła może doprowadzać np. do zaburzeń cyklu snu, wahania nastroju, problemów z koncentracją a także nieprawidłowości w rytmie wydzielania hormonów.
oświetlenie

Oświetlamy pomieszczenia! Jak za pomocą lamp podkreślić walory domu?

Istotną rolę w przypadku aranżacji pomieszczenia spełnia oświetlenie, które może efektywnie podkreślać wszelkie walory pomieszczenia i wprowadzić miły klimat. Wyraźne oświetlenie daje świetną widoczność oraz poczucie komfortu, natomiast niezbyt duże lampki stwarzają przyjemny klimat, który nakłania mieszkańców do relaksu.
depresja

Sprawdzony środek na zmagania z depresją sezonową

Za oknem szaro-buro i ponuro… Nadeszła jesień. Chmury spowiły niebo, a dni stają się coraz krótsze. „ Jestem w melancholijnym nastroju” – wmawiamy sobie. Przywołujemy w pamięci miniony czas, smucimy się jakoś bardziej niż dotychczas, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Złości nas każda najmniejsza rzecz, przygnębienie i pesymizm przeszkadzają cieszyć się życiem. Coraz mniej rzeczy sprawia nam radość, aż w końcu przestaje nam się wstawać z łóżka w te ponure dni.
gabinet-lekarski

W przypadku, jeśli zamierzasz projektować swój gabinet lekarski albo przychodnię, musisz nabyć właściwe wyposażenie

Współczesne gabinety medyczne są bardzo porządnie wyposażone, przez co diagnozy w nich przeprowadzane mogą charakteryzować się wysokim standardem. W przypadku, jeżeli zamierza się uruchomić działalność powiązaną z przychodnią medyczną, należy pamiętać o zakupie odpowiednich elementów wyposażenia oraz urządzeń. Na szczęście dziś to już nie problem, ponieważ w hurtowniach medycznych można znaleźć wszystko, co jedynie będzie potrzebne. Znaczne zróżnicowanie w asortymencie sprawia, że każdy wyszuka wyposażenie idealne dla siebie.
fototerapia

Zbawienne działanie lampy antydepresyjnej

Niepokój, wahania nastroju, zmniejszenie aktywności. Niewątpliwie bierzesz pod rozwagę, czy cierpisz na depresję. Wykonaj więc krok w dobrym kierunku i przekonaj się na czym stoisz. Na początek możesz rozwiązać test depresji Burnsa, który odszukasz choćby w sieci. Rozwiązanie testu zajmuje tylko kilka chwil, po których będziesz w stanie się dowiedzieć czy rzeczywiście cierpisz na depresję, a jeżeli tak to w jakim stopniu jest poważna.