Tag: stres

stres

Co możesz wyczytać z własnej krwi?

Mikroskopia – mieniona także testami na żywych komórkach krwi – to jedna z najnowocześniejszych naukowych metod służących diagnozie zdrowia ludzkiego. Mikroskopowe Badanie Kropli Krwi wykorzystywane jest już od dawna, jednakże najnowocześniejsze technologie pozwalają nam monitorować występowanie i stopień rozwoju np. grzybicy w krwi, a to obrazuje stan całego organizmu .

Fit

Suplementy które zawierają każde substraty

Organizm potrzebuje codziennie składników odżywczych, których winno zapewniać mu jedzenie. suplementy obejmują wszystkie substancje, jakie mają modyfikować codzienną dietę we wszystko, czego potrzebuje nasz organizm, ażeby działał bez zakłóceń.

Fit

9 wytycznych, w jaki sposób najlepiej wyszukać pewnego fizjoterapeutę

Placówek rehabilitacyjnych w Szczecinie jest pod dostatkiem, jednak jakie kryteria wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu rehabilitanta czy fizjoterapeuty?
W przypadku różnych dolegliwości, powinniśmy szukać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom.

Style

Absolutnie nie wstydźmy się pójść do lekarza psychoterapeuty!

Coraz szybsze tempo życia, trudności ze uzyskaniem pracy lub z zachowaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa emigracja i powrót do ojczyzny, żeby na nowo ułożyć sobie życie… Wszystkie te nieprzyjemności zostawiają ślad, wpływają na pogorszenie sprawności, co prowadzi do rosnącego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną dawkę tolerowaną przez organizm i w zamian mobilizować zacznie przeszkadzać w
codziennym działaniu, to znak, że powinniśmy rozważyć wizytę u psychologa.

Fit

Jak łysienie można leczyć kompletnie?

Wypadanie włosów to kłopot nie jedynie wielu mężczyzn, lecz również kobiet. Przyczyn wypadania włosów może być co najmniej kilka. Jego przyczyną może być stres, zaburzenia hormonalne, cukrzyca lub choroby skóry. Bez względu od przyczyn osoby dotknięte łysieniem zadają sobie pytanie: czy łysienie można wyleczyć?

Fit

Uprawianie jogi – co nam może dać?

Trzeba zwrócić uwagę, że bardzo często ludzie najzupełniej nie umieją poradzić sobie z choćby chronicznym stresem. A to powoduje, iż na pewno bardzo dużym problemem jest tak naprawdę egzystować na dobrym poziomie. No cóż, taki life. Jednakowoż nie jest powiedziane, że we wszystkich przypadkach czymś OK jest to by zakładać, iż czymś OK jest akceptacja takiego stanu rzeczy! W końcu bez wątpienia można wreszcie przezwyciężyć stres. Wojna ze stresem, nerwami, do łatwych naturalnie raczej nie należy, lecz tak czy siak bez żadnego problemu można takową zakończyć zwycięstwem!

Fit

Sporo się denerwujesz? Powinieneś coś koniecznie z tym zrobić!

W dzisiejszych czasach właściwie nie ma osób, którzy na co dzień nie chodzą nerwowi. Zwykle wynika to z kłopotów w życiu osobistym, ale równocześnie wielu z nas ma naprawdę stresującą pracę.

Fit

Z bólem walczyć można na różne sposoby. Warto zacząć od tych naturalnych.

Kiedy uskarżamy się na ból szukamy czegoś, co natychmiast przyniesie nam ulgę. Zazwyczaj są to pigułki z paracetamolem, ibuprofenem lub innym czynnym składnikiem|zawierające paracetamol, ibuprofen albo inną substancję czynną. Leki te są do dostania w niemal każdym markecie i kiosku, a nawet na stacjach paliw. Łatwa dostępność środków przeciwbólowych sprawia, że spożywamy ich zdecydowanie za dużo.

Fit

Co robi neurologopedia i po co do niego się wybrać?

Neurologopedia to dziedzina logopedii, która zajmuje się leczeniem dysfunkcji komunikacji o podłożu neurologicznym. Uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego to schorzenia, które dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Neurologopeda w swojej pracy zajmuje się diagnozą dzieci i osób dorosłych z afazją.

Fit

Policja oraz stowarzyszenia na pomoc w nagłych przypadkach

Nikt nie spodziewa się, że bliska mu osoba zniknie w tajemniczych okolicznościach. Nikt również nie przeczuwa przecież, iż pewnego dnia o ściśle wyznaczonej porze zgubi dokumenty, a jednak takie sytuacje się zdarzają. Co wówczas robić?
Czasami zdarza się, że ktoś bliski ginie bez wieści. Jest to trudna sytuacja dla przyjaciół i krewnych. Należy sprawę taką jak najprędzej zgłosić na policję, popytać pośród sąsiadów oraz przyjaciół, przejrzeć rzeczy zaginionego. Rejestr osób zaginionych jest to następne miejsce, które winniśmy rozważyć (http://www.nagrodazainfo.pl/kategoria/?id=1). Takie rejestry prowadzi oczywiście policja, ale też ogólnokrajowa fundacja Itaka. Z samą fundacją dobrze nawiązać kontakt, ponieważ poza wpisaniem zaginionego do rejestru, oferuje ona wsparcie psychiczne dla rodziny oraz pomoc przy poszukiwaniach na dużą miarę.
Rejestr osób zaginionych przyda się nam, gdy napotkamy na ulicy człowieka, któremu ciężko będzie ustalić swoją tożsamość na przykład osobę starszą. Zdarzają się również przypadki, kiedy ktoś zachowuje się dziwacznie. można wówczas] dyskretnie przejrzeć spis i sprawdzić czy dziwny człowiek w nim nie figuruje.
Inną, mniej stresującą, ale kłopotliwą sprawą jest zagubienie dokumentów (strona internetowa tutaj). Na przekór pozorom ów problem może być groźny. Nasze dokumenty mogą być albowiem wykorzystane do niechcianych przez nas spraw przykładowo do wyłudzeń. Po zorientowaniu się, iż dokumenty zaginęły, należy bezzwłocznie je zastrzec oraz poinformować urzędy, które wydawały te dokumenty.

Style

Jak efektywnie się relaksować

Odpoczynek – któż z nas o nim nie marzy? Jednak któż z nas posiada czas, by móc porządnie się zrelaksować? No właśnie, aktualnie bardzo rzadko znajdujemy wolny moment, by poświęcić czas tylko dla siebie – szczególnie prowadząc szybki tryb życia, który dziś prowadzi większość z nas.

Fit

Aktualnie występuje spore zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się ludzką psychiką

Bierze się to na przykład z bardzo wysokiego stopnia stresu występującego na dzień dzisiejszy, zwłaszcza w grupie ludzi mieszkających w dużych miastach. Tak znaczne stężenie stresu doprowadza czasami do powstawania schorzeń i chorowania na depresję. Ta z kolei jest ogromnie groźną chorobą, w najcięższych sytuacjach prowadzącą do samobójstw i różnorodnych zachowań patologicznych.

Fit

Jakiego typu korzyści gwarantują gry? Czy są zagrożeniem, czy można się od nich uzależnić? Co wiemy na ten temat?

Konsole, tablety i laptopy, a również zwykłe telefony komórkowe, to urządzenia, jakie aktualnie służą jednocześnie do spraw zawodowych i zabawy. Przede wszystkim uwielbiamy grać w gry komputerowe, które są chyba najlepszą rozrywką. W każdym chociażby najprostszym telefonie odnaleźć można niezbyt skomplikowane gry, w które jednak pragniemy grać. Dlaczego?

Dziecięce trendy

Poznaj naturalne sposoby walki z powszechnymi schorzeniami!

Środki lecznicze i suplementy diety przyjmujemy dziś na potęgę. Reklamy, często tylko na pozór efektywnych preparatów, atakują nas za pośrednictwem rozmaitych kanałów komunikacji. Powszechne schorzenia można jednak często pokonać domowymi metodami.

Fit

Urlop z bonusem – w jaki sposób połączyć przyjemne z pożytecznym

Urlop to jeden ze szczególnie wyczekiwanych okresów w roku. Wolne w pracy oraz możliwość odpoczynku przez okres co najmniej czternastu dni to rzeczywiście pozytywna perspektywa. Aby jak najlepiej wykorzystać ten czas, winniśmy pomyśleć o wyjeździe, dzięki któremu zapomnimy choć na moment o towarzyszących nam kłopotach i domowych obowiązkach. Atrakcyjnym pomysłem na urlop może być jego połączenie z pewną kuracją. O jakich wczasach mowa?

Fit

Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim kłopotem?

Psycholog to zawód uniwersalny, z pogranicza wielu innych zawodów: psychiatry, psychoterapeuty czy mentora. Od lekcji nauczycielskich w szkole przez mentoring po uprawnienia psychiatry – wszędzie tam przedmiotem oddziaływania i „hartowania” jest nasza psychika. Mając problem w wybranej przestrzeni życiowej wybierzemy psychologa specjalizującego się w wybranej „działce”.

Style

Jak skutecznie trenować swoją osobowość? Parę informacji związanych z tym tematem

Współcześnie bardzo ochoczo uczestniczymy w rozmaitych kursach, zdobywamy nowe umiejętności, uczmy się kolejnych języków, trenujemy nasze ciało itd. Ale czy staramy się podjąć próby rozwinięcia naszego charakteru? Czy zabiegamy, by poznać siebie, urozmaicić swoje wnętrze? Dobrze przygotowany coaching, jakiego zadaniem będzie odnalezienie samego siebie, ćwiczenie swojej psychiki oraz siły charakteru, ma za zadanie w głównym stopniu zmianę jakości całego życia, co może dość efektywnie wpłynąć na sferę zawodową oraz prywatną.

Fit

Dochodzenie do zdrowia po urazie

Wypadek często dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Jednak dzięki rehabilitacji możemy wrócić do życia sprzed wypadku.
Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu rehabilitanta czy fizjoterapeuty?
W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem powinniśmy szukać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów odprężających, np. masaży spodziewają się zupełnie innych działań niż np. osoby z osoby z urazami.
Sprawdźmy kompetencje, albowiem nie każde złoto co się świeci, jak powiada stare przysłowie.

Fit

Przystopujmy trochę

Może się zdawać, że żyjemy w idealnych czasach. Nie widzimy okrucieństwa wojen. Nie głodujemy. Większość chorób jest już na szczęście uleczalna. Zdobywamy dobre wykształcenie i posadę, która pozwala nam egzystować na właściwym poziomie. Jesteśmy w stanie spełniać swoje marzenia i realizować zainteresowania. Lecz jednej rzeczy nam brakuje nieustannie. Jest to czas.

Fit