Tag: stres

stres

Suplementy które zawierają każde substraty

Organizm potrzebuje na co dzień składników odżywczych, których powinno zapewniać mu jedzenie. suplementy mieszczą wszystkie substraty, jakie mają uzupełniać codzienną dietę we wszystko, czego wymaga nasz system, aby funkcjonował bez zakłóceń.

Fit

Co możesz wyczytać z własnej krwi?

Mikroskopia – nazywana również testami na żywych komórkach krwi – to jedna z najnowocześniejszych naukowych metod służących diagnozie zdrowia człowieka. Mikroskopowe Badanie Kropli Krwi znane jest już od dawna, jednak współczesne techniki pozwalają nam dostrzec obecność i stopień zaawansowania przykładowo grzybicy w krwi, zaś to przedstawia stan całego organizmu .

Fit

Przystopujmy trochę

Może się wydawać, że żyjemy w idealnych czasach. Nie widzimy okropności wojen. Nie cierpimy na głód. Wiele chorób jest już dzięki Bogu do wyleczenia. Mamy świetne wykształcenie i pracę, która pozwala nam egzystować na odpowiednim poziomie. Możemy spełniać swoje marzenia i rozwijać zainteresowania. Jednak jednej rzeczy nam brakuje zawsze. Jest to czas.

Fit

Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim kłopotem?

Psycholog to zawód uniwersalny, z pogranicza wielu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy coacha. Od lekcji (nauczyciel w szkole) przez rozwój osobisty po kompetencje psychiatry – na każdej tej płaszczyźnie przedmiotem rozmowy i „hartowania” jest ludzka psychika. Mając problem w jednej z przestrzeni życiowych wybierzemy się do psychologa specjalisty, zajmującego się wybraną „działką”.

Style

Absolutnie nie wstydźmy się pójść do lekarza psychoterapeuty!

Coraz szybsze tempo życia, problemy ze zdobyciem pracy lub z utrzymaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa exodus i powrót do kraju, żeby na nowo zorganizować sobie życie… Wszystkie te problemy zostawiają ślad, oddziałują na pogorszenie sprawności, co prowadzi do narastającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarkę tolerowaną przez organizm i zamiast mobilizować rozpocznie przeszkadzać w
codziennym działaniu, to oznaka, że musimy rozważyć wizytę u psychologa.

Fit

Jak łysienie można leczyć kompletnie?

Wypadanie włosów to kłopot nie tylko wielu panów, ale również kobiet. Przyczyn wypadania włosów może być chociażby kilka. Jedną z przyczyn może okazać się stres, zaburzenia hormonalne, cukrzyca lub choroby skóry. Niezależnie od przyczyn osoby łysiejące zadają sobie pytanie: czy łysienie można wyleczyć?

Fit

9 wytycznych, w jaki sposób najlepiej wyszukać pewnego fizjoterapeutę

Placówek rehabilitacyjnych w Szczecinie jest pod dostatkiem, jednak w jaki sposób wybrać najlepszego specjalistę?
W przypadku wszelakich dolegliwości, musimy szukać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym schorzeniom.

Style

Jak pokochać samego siebie?

Niekiedy mimo że odbierani jesteśmy jako ludzie sukcesu i wszechobecny kryzys wcale nas nie dotyka, obce jest nam poczucie satysfakcji i zadowolenia z naszego życia. Czasami powody tego musimy odszukać w naszej przeszłości, w relacjach z naszymi rodzicami lub partnerem. sami nie zauważamy, kiedy przestajemy panować nad naszymi zachowaniami. Bezsenność, ciągłe przemęczenie, nadmiar kawy i papierosów, niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, kłótnie z partnerem, niekontrolowane napady złości, wyładowywanie się na dzieciach, niska samoocena – te symptomy powinny skłonić nas do refleksji.

Fit

Ochrona fizyczna to ryzykowny fach a przy tym nierzadko lekceważony

Okazuje się, że osoba do ochrony fizycznej to zawód deficytowy w obszarze rynku zatrudnienia. Zdobywanie wiedzy i doświadczeń ułatwiających zdobycie kwalifikacji pracownika ochrony fizycznej, może być drogą do poszukania zatrudnienia. Do wykonywania pracy pracownika ochrony fizycznej, niezbędne jest posiadanie adekwatnych cech.

Style

Poznaj naturalne sposoby walki z powszechnymi schorzeniami!

Środki lecznicze i suplementy diety przyjmujemy obecnie w ogromnych ilościach. Reklamy, często tylko rzekomo skutecznych specyfików, atakują nas z każdej strony. Często występujące dolegliwości można jednak często pokonać domowymi środkami.

Fit

Dochodzenie do zdrowia po urazie

Wypadek przeważnie dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Korzystając z zabiegów rehabilitacyjnych możemy jednak wrócić do życia sprzed wypadku.
Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?
W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem musimy szukać rehabilitantów wykonujących zabiegi odpowiadające dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów odprężających, zwykle masaży spodziewają się zupełnie innych efektów niż np. osoby z osoby z urazami.
Sprawdźmy kompetencje, ponieważ nie każde złoto co się świeci, jak powiada znane przysłowie.

Fit

Policja oraz stowarzyszenia na pomoc w nagłych przypadkach

Nikt nie spodziewa się, że bliska mu osoba zaginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Nikt też nie przeczuwa przecież, że pewnego dnia o ściśle określonej porze zagubi dokumenty, ale jednak takie sytuacje się nam przytrafiają. Co wtedy robić?
Czasem zdarza się, iż ktoś bliski znika bez wieści. Jest to trudna sytuacja dla przyjaciół i rodziny. Należy sprawę tą jak najszybciej zgłosić na policję, popytać pośród sąsiadów oraz przyjaciół, przeglądnąć rzeczy osobiste. Rejestr osób zaginionych to następne miejsce, które powinniśmy rozważyć (www.nagrodazainfo.pl/kategoria/?id=1). Takie rejestry prowadzi rzecz jasna policja, ale również ogólnopolska fundacja Itaka. Z samą fundacją dobrze nawiązać kontakt, gdyż poza wpisaniem zaginionego do rejestru, proponuje ona wsparcie psychiczne dla bliskich i pomoc przy poszukiwaniach na dużą skalę.
Rejestr osób zaginionych przyda się nam, gdy napotkamy na ulicy człowieka, któremu trudno będzie ustalić własną tożsamość przykładowo osobę starszą. Zdarzają się też przypadki, gdy ktoś zachowuje się podejrzanie. możemy wówczas] dyskretnie przejrzeć spis i sprawdzić czy dziwny osobnik w nim nie widnieje.
Inną, mniej stresującą, lecz uciążliwą sytuacją jest zagubienie dokumentów (kliknij stronę). Wbrew pozorom ten kłopot może być niebezpieczny. Nasze dokumenty mogą być albowiem wykorzystane do niechcianych przez nas celów na przykład do wyłudzeń. Po spostrzeżeniu, iż dokumenty zniknęły, należy natychmiast je zastrzec i powiadomić urzędy, które wydawały te dokumenty.

Style

Cóż począć z zmęczonym dyskiem w kręgosłupie?

Czasami się zdarza, iż czujemy ból w plecach, a nie znamy jego powodu. Wówczas wskazane jest rozglądać się za specjalistami, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, a także doświadczenie w wykrywaniu przyczyn bólu. Dobry rehabilitant z całą pewnością odnajdzie skuteczne środki zaradcze. Osoby poszukujące zabiegów usuwających stres dnia codziennego, zwykle masaży będą oczekiwać zupełnie innych działań niż np. trenujący sportowcy.

Fit

Ociepl swój dom przed nadciągającą zimą

Nadal w Polsce na peryferiach miast, możemy dostrzec częste domki jednorodzinne, które zostały zbudowane przed dekadami. Żyjący w nich ludzie, z pewnością odziedziczyli je po krewnych.

Style

Uprawianie jogi – co nam może dać?

Trzeba zwrócić uwagę, że bardzo często ludzie najzupełniej nie umieją poradzić sobie z choćby chronicznym stresem. A to powoduje, iż na pewno bardzo dużym problemem jest tak naprawdę egzystować na dobrym poziomie. No cóż, taki life. Jednakowoż nie jest powiedziane, że we wszystkich przypadkach czymś OK jest to by zakładać, iż czymś OK jest akceptacja takiego stanu rzeczy! W końcu bez wątpienia można wreszcie przezwyciężyć stres. Wojna ze stresem, nerwami, do łatwych naturalnie raczej nie należy, lecz tak czy siak bez żadnego problemu można takową zakończyć zwycięstwem!

Fit

Co robi neurologopedia i po co do niego się wybrać?

Neurologopedia to dziedzina logopedii, która zajmuje się leczeniem dysfunkcji komunikacji o podłożu neurologicznym. Uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego to schorzenia, które dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Neurologopeda w swojej pracy zajmuje się diagnozą dzieci i osób dorosłych z afazją.

Fit

Z bólem walczyć można na różne sposoby. Warto zacząć od tych naturalnych.

Kiedy uskarżamy się na ból szukamy czegoś, co natychmiast przyniesie nam ulgę. Zazwyczaj są to pigułki z paracetamolem, ibuprofenem lub innym czynnym składnikiem|zawierające paracetamol, ibuprofen albo inną substancję czynną. Leki te są do dostania w niemal każdym markecie i kiosku, a nawet na stacjach paliw. Łatwa dostępność środków przeciwbólowych sprawia, że spożywamy ich zdecydowanie za dużo.

Fit

Sporo się denerwujesz? Powinieneś coś koniecznie z tym zrobić!

W dzisiejszych czasach właściwie nie ma osób, którzy na co dzień nie chodzą nerwowi. Zwykle wynika to z kłopotów w życiu osobistym, ale równocześnie wielu z nas ma naprawdę stresującą pracę.

Fit

Jak efektywnie się relaksować

Odpoczynek – któż z nas o nim nie marzy? Jednak któż z nas posiada czas, by móc porządnie się zrelaksować? No właśnie, aktualnie bardzo rzadko znajdujemy wolny moment, by poświęcić czas tylko dla siebie – szczególnie prowadząc szybki tryb życia, który dziś prowadzi większość z nas.

Fit