Tag Archive: stres

stres

Gips na nodze

Dochodzenie do zdrowia po urazie

Wypadek często dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Jednak dzięki rehabilitacji możemy powrócić do życia sprzed wypadku.
W jaki sposób wybrać najlepszego specjalistę?
W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem należy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi odpowiadające dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów relaksacyjnych, np. masaży będą oczekiwać zupełnie innych wyników niż np. pacjenci z zespołami bólowymi, czy też na przykład zwyrodnieniami w obrębie stawów.
Sprawdźmy kwalifikacje, albowiem nie każde złoto co się świeci, jak powiada stare przysłowie.
pozycja "Supta Padmasana "

Uprawianie jogi – co nam może dać?

Trzeba zwrócić uwagę, że w wielu przypadkach ludzie kompletnie nie umieją radzić sobie z choćby nieustannym stresem. To powoduje, iż z pewnością wielce dużym problemem jest tak naprawdę egzystować na godnym poziomie. No cóż, taki life. Jednak nie można powiedzieć, że w każdym przypadku czymś OK jest to, aby uważać, iż czymś OK jest zaakceptowanie owego stanu rzeczy! Przecież bez żadnego cienia wątpliwości można wreszcie wygrać ze stresem. Walka ze stresem, nerwami, do prostych naturalnie raczej nie należy, lecz i tak bez najmniejszego problemu można takową zakończyć zwycięstwem!
rejestr osób zaginionych

Policja oraz stowarzyszenia na pomoc w nagłych przypadkach

Żaden człowiek nie spodziewa się, że bliska mu osoba zaginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Nikt również nie przeczuwa wszak, że pewnego dnia o ściśle określonej porze zagubi dokumenty, ale jednak takie sytuacje się nam przytrafiają. Co wówczas robić?
Czasem zdarza się, że ktoś bliski znika bez śladu. Jest to trudna sytuacja dla przyjaciół oraz krewnych. Trzeba sprawę tą jak najszybciej zgłosić na policję, popytać pośród sąsiadów i przyjaciół, przeglądnąć rzeczy osobiste. Rejestr osób zaginionych to następne miejsce, które winniśmy odwiedzić (ciąg dalszy). Takie rejestry prowadzi rzecz jasna policja, ale też ogólnokrajowa fundacja Itaka. Z tą instytucją dobrze nawiązać kontakt, ponieważ poza wpisaniem osoby zaginionej do rejestru, oferuje ona wsparcie psychologiczne dla bliskich oraz pomoc w poszukiwaniach na dużą skalę.
Rejestr osób zaginionych zda się nam, gdy spotkamy na ulicy człowieka, któremu trudno będzie ustalić swoją tożsamość na przykład osobę starszą. Zdarzają się również przypadki, gdy ktoś zachowuje się dziwacznie. możemy wtedy dyskretnie przejrzeć rejestr i przekonać się czy podejrzany człowiek w nim nie widnieje.
Inną, mniej stresową, lecz uciążliwą sprawą jest zagubienie dokumentów (strona internetowa tutaj). Wbrew pozorom ów problem może być niebezpieczny. Nasze dokumenty mogą być bowiem wykorzystane do niechcianych przez nas celów na przykład do wyłudzeń. Po spostrzeżeniu, że dokumenty zaginęły, należy bezzwłocznie je zastrzec oraz powiadomić urzędy, które wydawały te dokumenty.
psychoterapeuta

Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim kłopotem?

Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychiatry, psychoterapeuty czy coacha. Od zajęć (nauczyciel w szkole) przez mentoring po kompetencje psychiatry – wszędzie tam przedmiotem rozmowy i „naprawy” jest ludzka psychika. Mając problem w jednej z przestrzeni życiowych wybierzemy się do psychologa specjalisty, zajmującego się wybraną „działką”.
szkolenie

Polepsz motywację swoich pracowników- zorganizuj szkolenia, które mogą poprawić ich samopoczucie i umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach

Nierzadko właściciele firm borykają się z problemem słabej motywacji pracowników. Często wynika ona na przykład ze stresu bądź zbyt dużej presji w miejscu pracy. By poprawić wyniki naszej firmy oraz motywację pracowników możemy zdecydować się na różnego typu szkolenia dla pracowników.
Lekarzowi możesz zaufać

Jak pokochać samego siebie?

Czasami choć pozornie jesteśmy ludźmi sukcesu i rosnące bezrobocie wcale nas nie dotyka, nie mamy poczucia satysfakcji i najzwyklejszej radości z naszego życia. Czasami przyczyny tego musimy odszukać w naszej przeszłości, w stosunkach rodzinnych lub małżeńskich. Łatwo przeoczyć moment, przestajemy panować nad naszymi zachowaniami. Bezsenność, brak umiejętności skutecznego wypoczynku, przesadne korzystanie z używek, niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności, konflikty małżeńskie, nieuzasadnione wybuchy agresji, apodyktyczność wobec dzieci, niska samoocena – te symptomy powinny skłonić nas do refleksji.
depresja

Przystopujmy trochę

Mogłoby się zdawać, że żyjemy w cudownych czasach. Nie widzimy zła wojen. Nie głodujemy. Większość chorób jest już dzięki Bogu uleczalna. Zdobywamy dobre wykształcenie oraz posadę, która pomaga nam egzystować na właściwym poziomie. Mamy możliwość spełniać najskrytsze pragnienia i realizować hobby. Jednak jednej rzeczy nam brakuje zawsze. Jest to czas.
Gabinet fizjoterapii

Cóż począć z zmęczonym dyskiem w kręgosłupie?

Czasem się zdarza, że czujemy ból w plecach, a nie znamy jego przyczyny. W takich sytuacjach wskazane jest szukać kontaktu ze specjalistami, którzy mają odpowiednie wykształcenie, a także praktykę w wykrywaniu przyczyn bólu. Dobry rehabilitant z całą pewnością znajdzie środki zaradcze. Osoby poszukujące zabiegów odprężających, np. masaży będą oczekiwać zupełnie innych konsekwencji niż np. trenujący sportowcy.
Zawód komornik

Nielubiany, ale dobrze płatny zawód „Komornik”, potocznie egzekutor prawa

Praca komornika ma dwa oblicza. Wydźwięki społeczne o tej „pościgowej” profesji od zawsze są rozumiane przez ludzi jako nieprzychylne. Wejście komornika podczas pracy oznacza styczność z jego zaleceniami, co w praktyce życiowej równa się ściganiem z nakazu sądowej instytucji administracyjnej. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o tym prawniczo-terenowym zawodzie?
Rozwód

Najistotniejsze sprawy związane z rozwodem

Rozwód to niezmiernie kłopotliwa sytuacja życiowa, która może wywoływać sporo przeciwnych uczuć – gniew, smutek, żal bądź też stres. Jest to pewno jedna z trudniejszych decyzji życiowych, które wolno podjąć, niemniej jednak czasami rozwód okazuje się dobrym wyjściem. Gdy w małżeństwie zapadł pełny rozpad więzi w wymiarze psychicznym, majątkowym oraz fizycznym oraz nie ma nadziei na odnowienie tych więzi, wtedy powinno zastanowić się nad rozwodem. Stałe kłótnie, nieporozumienia, ubytek zaufania do współmałżonka czy też problemy skarbowe prowadzą do jeszcze większych kłopotów w małżeństwie, a na tym cierpią nie wyłącznie sami współmałżonkowie, ale również dzieci.
dieta

Urlop z bonusem – w jaki sposób połączyć przyjemne z pożytecznym

Urlop to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku. Dni wolne w pracy i możliwość zrelaksowania się przez okres przynajmniej czternastu dni to naprawdę świetna perspektywa. Ażeby możliwie najlepiej wykorzystać ten czas, powinniśmy pomyśleć o wyjeździe, dzięki któremu zapomnimy przynajmniej na moment o towarzyszących nam kłopotach i codziennych obowiązkach. Ciekawym pomysłem na urlop może być jego połączenie z pewną terapią. O jakich wyjazdach mowa?
kosmetyczka

Jak odpowiednio o siebie zatroszczyć nie tylko wiosną? Krótki poradnik

Jeżeli skończyłaś już czterdziestkę, z pewnością zauważyłaś, że skóra Twojej twarzy nie jest już tak ładna jak kiedyś. Niestety Twoje ciało po dwudziestym piątym roku życia przestaje produkować kolagen, który jest odpowiedzialny za elastyczność Twojej skóry. Niestety procesu tego nie możesz zatrzymać, jednak zdecydowanie możesz go skutecznie opóźnić. Jak? Sprawdź w naszym poradniku!