Tag Archive: stres

stres

Gabinet fizjoterapii

Cóż począć z zmęczonym dyskiem w kręgosłupie?

Czasami się zdarza, iż czujemy ból w plecach, a nie znamy jego powodu. W takich sytuacjach powinniśmy rozglądać się za specjalistami, którzy mają odpowiednie wykształcenie, a także doświadczenie w wykrywaniu przyczyn bólu. Dobry rehabilitant na pewno znajdzie środki zaradcze. Osoby poszukujące zabiegów usuwających stres dnia codziennego, np. masaży będą oczekiwać zupełnie innych działań niż np. pacjenci z zespołami bólowymi, czy też na przykład zwyrodnieniami w obrębie stawów.
Zawód komornik

Nielubiany, ale dobrze płatny zawód „Komornik”, potocznie egzekutor prawa

Praca komornika ma dwa oblicza. Opinie ludzi o tej „pościgowej” profesji od zawsze są odczytywane społecznie jako negatywne. Spotkanie komornika podczas pracy oznacza styczność z jego zaleceniami, co w ostatecznym rozrachunku równa się problemom z prawem wobec instytucji państwowej. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o notarialnym ściganiu?
psychoterapeuta

Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim kłopotem?

Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy mentora. Od zajęć (nauczyciel w szkole) przez rozwój osobisty po kompetencje psychiatry – wszędzie tam przedmiotem rozmowy i „naprawy” jest nasza psychika. Mając problem w jednej z przestrzeni życiowych wybierzemy się do psychologa specjalisty, zajmującego się wybraną „działką”.
Lekarzowi możesz zaufać

Jak pokochać samego siebie?

Czasami choć pozornie jesteśmy ludźmi sukcesu i rosnące bezrobocie wcale nas nie dotyka, nie mamy poczucia satysfakcji i najzwyklejszej radości z naszego życia. Być może powody tego tkwią w naszej przeszłości, w stosunkach rodzinnych lub małżeńskich. Łatwo przeoczyć moment, przestajemy panować nad naszymi zachowaniami. Problemy ze snem, brak umiejętności skutecznego wypoczynku, przesadne korzystanie z używek, apatia, konflikty małżeńskie, niekontrolowane napady złości, apodyktyczność wobec dzieci, niskie poczucie własnej wartości – te symptomy powinny zwrócić naszą uwagę.
Rozwód

Najistotniejsze sprawy związane z rozwodem

Rozwód to niezmiernie trudna sytuacja życiowa, która zdoła wywoływać dużo przeciwnych uczuć – gniew, smutek, żal albo też stres. Jest to prawdopodobnie jedna z trudniejszych decyzji życiowych, jakie można podjąć, jednak czasem rozwód okazuje się najlepszym wyjściem. Kiedy w małżeństwie nadszedł pełny rozpad więzi w wymiarze psychicznym, majątkowym oraz cielesnym i nie ma nadziei na odnowienie tych więzi, wtedy wskazane jest zastanowić się nad rozwodem. Każdorazowe kłótnie, nieporozumienia, ubytek zaufania do współmałżonka albo problemy skarbowe prowadzą do jeszcze większych kłopotów w małżeństwie, a na tym cierpią nie tylko sami współmałżonkowie, ale też dzieci.
Krwinki

Co możesz wyczytać z własnej krwi?

Mikroskopia – zwana też badaniami na żywych komórkach krwi – to naukowa strategia która służy diagnostyce zdrowia ludzkiego. Mikroskopowe Badanie Kropli Krwi wykorzystywane jest od dawna, jednakże najnowocześniejsze techniki pozwalają nam monitorować obecność i stopień zaawansowania przykładowo grzybicy we krwi, zaś to obrazuje stan całego organizmu .
rejestr osób zaginionych

Policja oraz stowarzyszenia na pomoc w nagłych przypadkach

Żaden człowiek nie spodziewa się, że bliska mu osoba zaginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Nikt też nie przeczuwa wszak, iż konkretnego dnia o ściśle wyznaczonej porze zgubi dokumenty, a jednak takie sytuacje się nam przytrafiają. Co wówczas czynić?
Czasem zdarza się, iż ktoś bliski znika bez wieści. Jest to ciężka sytuacja dla bliskich oraz rodziny. Trzeba sprawę tą jak najprędzej zgłosić na policję, poszukać wśród sąsiadów oraz znajomych, przejrzeć rzeczy zaginionego. Rejestr osób zaginionych to kolejne miejsce, które powinniśmy rozważyć (sprawdź moją stronę). Takie rejestry prowadzi rzecz jasna policja, ale również ogólnopolska fundacja Itaka. Z samą fundacją warto nawiązać kontakt, ponieważ poza wpisaniem osoby zaginionej do rejestru, oferuje ona wsparcie psychologiczne dla rodziny oraz pomoc przy poszukiwaniach na szeroką miarę.
Rejestr osób zaginionych zda się nam, kiedy napotkamy na ulicy osobnika, któremu trudno będzie ustalić własną tożsamość przykładowo osobę starszą. Zdarzają się również przypadki, kiedy ktoś zachowuje się podejrzanie. można wtedy dyskretnie przejrzeć spis i sprawdzić czy podejrzany osobnik w nim nie widnieje.
Inną, mniej stresową, ale kłopotliwą sprawą jest zagubienie dokumentów (strona internetowa tutaj). Na przekór pozorom ten problem może być niebezpieczny. Nasze dokumenty mogą być albowiem wykorzystane do niepożądanych przez nas celów przykładowo do wyłudzeń. Po spostrzeżeniu, iż dokumenty zaginęły, należy natychmiast je zastrzec oraz poinformować urzędy, które wydały owe dokumenty.
twarz

W jaki sposób zatroszczyć się o doskonały stan naszej cery? O czym trzeba pamiętać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Sporo kobiet zdaje sobie z tego sprawę, iż pielęgnacja cery to coś ogromnie ważnego. W końcu to na twarzy bardzo szybko widoczne jest zmęczenie, stres, oznaki starzenia się oprócz tego to ta część naszego ciała jest bez przerwy widoczna. Ciężko ją zakryć chociażby jakąś częścią garderoby. W związku z tym też, iż jest stale odkryta, jest też narażona na działanie niekorzystnych czynników. Są to między innymi wiatr, niska temperatura, promienie słoneczne. Co zatem możemy zrobić ażeby zadbać o skórę twarzy tak, by była ona w dobrej kondycji?
szkolenie

Polepsz motywację swoich pracowników- zorganizuj szkolenia, które mogą poprawić ich samopoczucie i umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach

Często właściciele firmy borykają się z problemem słabej motywacji pracowników. Często wynika ona przykładowo ze stresu albo zbyt dużej presji w pracy. Żeby poprawić wyniki naszej firmy i motywację pracowników możemy zdecydować się na różnego typu szkolenia dla pracowników.
psychologia

Aktualnie występuje spore zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się ludzką psychiką

Bierze się to przykładowo z niezwykle wysokiego poziomu stresu występującego na dzień dzisiejszy, zwłaszcza w gronie ludzi mieszkających w dużych miastach. Tak znaczne stężenie stresu prowadzi czasami do powstawania zaburzeń i chorowania na depresję. Ta natomiast jest ogromnie groźną chorobą, w najgorszych sytuacjach prowadzącą do skłonności samobójczych i rozmaitych zachowań patologicznych.
Łysina

Jak łysienie można leczyć kompletnie?

Łysienie to problem nie jedynie sporej liczby panów, lecz również kobiet. Przyczyn wypadania włosów może być co najmniej kilka. Jego przyczyną może okazać się stres, zaburzenia hormonalne, cukrzyca albo choroby skóry. Niezależnie od powodów osoby dotknięte łysieniem zadają sobie pytanie: czy łysienie można leczyć?