Tag: stawy

stawy

Czym się zajmuje lekarz sportowy

Uprawianie sportu nigdy nie było tak proste, jak dziś, przy ogromnych możliwościach w wybraniu miejsca jak również ekwipunku. Współczesne czasy to rozkwit nie wyłącznie futbolu oraz siatkówki, lecz też skoków narciarskich, windsurfingu, skoków na bungee jak również rozmaitego rodzaju sportów ekstremalnych. Podczas uprawiania każdego sportu jest znacznie ważne, aby co pewien okres posiadać potrzebne badania, które prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, EKG jak również badanie moczu; ponadto istnieje możliwość bardziej precyzyjnych badań, takich jak dla przykładu badanie ortopedyczne czy u okulisty, neurologiczne lub laryngologiczne.

Style

Jakiego typu schorzenia związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy możemy coś z nimi zrobić?

Tak właściwie najbardziej docenia się własne ciało, kiedy zaczyna coś się w nim psuć. Na co dzień, gdy czujemy się doskonale i nic się nam nie dzieje, to jakbyśmy byli znieczuleni. Nasze samopoczucie jest lepsze, nasze życie lepiej się układa i wszystko jakoś wspaniale się rozwija. Jednakże, gdy nadchodzą problemy, to musimy pójść po właściwą pomoc, żeby znowu poczuć radość życia. Jeśli chodzi o nasze ciało, to są obszary mniej oraz bardziej podatne na ból i kontuzje, na pewno natomiast niektóre schorzenia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, tak jest z pewnością z nogami.

Fit

Uprawianie każdego sportu może skończyć się kontuzją

Dowolny trening sportowy może kończyć się kontuzją, szczególnie gdy zabiera się za to osoba bez odpowiedniego przygotowania, planu treningów i przede wszystkim bez choćby minimalnej wiedzy. Choćby tak zdawałoby się prosta aktywność, jaką jest bieganie, może stać się przyczyną sporych problemów, kończących się czasem wielomiesięcznym leczeniem u specjalisty. Wielu tych sytuacji są winni sami sportowcy, którzy nie stosują się do podstawowych zasad i efektem tego stają się dalej kontuzje oraz przeciążenia stawów kolanowych.

Style

Endoproteza biodra i kolana oraz komórki macierzyste – techniki medyczne wspomagające zdrowie wielu osobom.

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Bez niego nawet posiadając wszystko ludzie nie są wstanie zbyt wiele osiągnąć. Toteż zasadniczo każda jednostka dba jak może o własne zdrowie, by zachowało się ono jak najdłużej, gdyż będzie ono mu niezbędne przez bardzo długi czas.

Fit

Rekonstrukcja kolana – operacja dosyć trudny do wykonania

Coraz więcej osób w naszym kraju narzeka na rozmaitego rodzaju problemy z kolanami. Ma to miejsce między innymi wtedy, gdy słabo się odżywiamy i nie dostarczamy do naszego organizmu jak najlepszych substancji odżywczych. Jakie mogą być skutki braku dbania o kolana? Na przykład konieczna może być rekonstrukcja kolana – zabieg dość trudny do przeprowadzenia i na jaki nierzadko musimy długo czekać u lekarza. Coraz więcej ludzi interesuje się więc prywatną służbą zdrowia, w której kolejki są niewielkie i w praktyce możemy skorzystać z usług lekarza od ręki. To ważna informacja, bo nierzadko schorzenia związane z kolanami są dość bolesne i mogą sprawiać naprawdę sporo różnego rodzaju problemów i komplikacji.

Fit

Urodziło ci się dziecko i musisz pójść z nim na usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – zobacz, gdzie można się udać i kto może udzielić pomocy

Co w ciągu całego życia jest najistotniejsze? Jednoznacznie – zdrowie. Trzeba zatem o nie dbać. Systematycznie się badać (profilaktyka jest niezwykle ważna już od pierwszych dni wszystkich ludzi), ćwiczyć, zdrowo się odżywiać. Nasza forma jest niezwykle istotna. Dzięki niej jesteśmy mocni. A można ją wyćwiczyć tylko wówczas, gdy posiadamy zdrowe stawy. Co zrobić, kiedy zjawia się w ich okolicach pierwszy ból?

Fit

Jak przywrócić naszym kolanom całkowitą formę?

Każdy z nas uwielbia chodzić na długotrwałe spacery. Pobyt na świeżym powietrzu w czystych okolicznościach natury w szeregu przypadków jest marzeniem wielkiej części wielbicieli wędrówek. W tym czasie natomiast nasze nogi narażone są na duży wysiłek, który w perspektywie długotrwałej może mieć szkodliwy wpływ na stan naszych kolan.

Fit Style