Tag Archive: stawy

stawy

chirurg

Uprawianie każdego sportu może skończyć się kontuzją

Uprawianie każdego sportu może skończyć się urazem, zwłaszcza gdy zabiera się do tego osoba bez jakiegokolwiek przygotowania, planu treningów no i przede wszystkim bez choćby minimalnej wiedzy. Choćby tak zdawałoby się zwyczajna czynność, jaką jest bieganie, może być zalążkiem dużych problemów, kończących się czasami dożywotnim przesiadywaniem u specjalisty. Wielu takich problemów są winni sami sportowcy, którzy nie przestrzegają podstawowych zasad i efektem tego są potem urazy lub przeciążenia stawów kolanowych.
operacja kolana

Czym się zajmuje lekarz sportowy

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak proste, jak dziś, przy ogromnych możliwościach w doborze miejsca i ekwipunku. Współczesne czasy to rozkwit nie jedynie futbolu oraz siatkówki, lecz też skoków narciarskich, windsurfingu, skoków ze spadochronu jak również przeróżnego typu sportów ekstremalnych. W czasie uprawiania każdych sportów jest bardzo ważne, aby co pewien czas mieć wymagające badania, jakie prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, OB i badanie moczu; ponadto jest obecna możliwość bardziej precyzyjnych badań, tych jak dla przykładu badanie ortopedyczne bądź u okulisty, neurologiczne bądź laryngologiczne.
leczenie

Endoproteza biodra i kolana oraz komórki macierzyste – techniki medyczne wspomagające zdrowie wielu osobom.

Zdrowie jest jedną z najistotniejszych wartości w życiu każdego obywatela. Bez niego nawet mając wszystko jednostki nie są wstanie zbyt wiele osiągnąć. Dlatego też właściwie każda jednostka troszczy się jak może o swoje zdrowie, aby utrzymywało się ono jak najdłużej, gdyż będzie ono mu niezbędne przez bardzo długi czas.
lekarz

Urodziło ci się dziecko i musisz pójść z nim na usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – zobacz, gdzie można się udać i kto może udzielić pomocy

Co w ciągu trwającego życia jest najistotniejsze? Bez dwóch zdań – zdrowie. Należy więc o nie dbać. Systematycznie się badać (profilaktyka jest niezwykle ważna już od pierwszych chwil każdego człowieka), ćwiczyć, zdrowo jeść. Nasza forma jest bardzo ważna. Dzięki niej jesteśmy mocni. A można ją wyrobić tylko wtedy, gdy mamy zdrowe stawy. Co zrobić, kiedy pojawia się w ich okolicach pierwszy ból?
kolano

Rekonstrukcja kolana – operacja dosyć trudny do wykonania

Coraz więcej osób w naszym kraju narzeka na różnego typu problemy z kolanami. Ma to miejsce na przykład wówczas, gdy coraz słabiej się odżywiamy i nie dostarczamy do naszego organizmu niezbędnych składników odżywczych. Jakie są skutki braku dbania o kolana? Na przykład konieczna może być rekonstrukcja kolana – zabieg dość ciężki do przeprowadzenia i na który niekiedy trzeba długo czekać u lekarza. Coraz więcej ludzi interesuje się więc prywatną służbą zdrowia, w której kolejki są niewielkie i w rzeczywistości można skorzystać z usług lekarza od ręki. To istotna informacja, bowiem nierzadko schorzenia dotyczące kolan są bardzo bolesne i mogą powodować naprawdę bardzo dużo różnego rodzaju problemów i komplikacji.
złamana noga

Jakiego typu schorzenia związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy możemy coś z nimi zrobić?

Tak właściwie najbardziej docenia się swoje ciało, gdy zaczyna coś się w nim psuć. Normalnie, gdy czujemy się dobrze oraz nic się nam nie dzieje, to jakbyśmy byli znieczuleni. Nasze samopoczucie jest lepsze, nasze życie pomyślnie się układa oraz wszystko jakoś wspaniale się rozwija. Natomiast, gdy nadchodzą problemy, to trzeba zgłosić się po właściwą pomoc, aby znów czuć radość życia. Jeżeli chodzi o nasze ciało, to są obszary mniej i bardziej podatne na uczucie bólu oraz kontuzje, z pewnością natomiast niektóre schorzenia uniemożliwiają normalne życie, tak jest na pewno z nogami.