Tag Archive: stawy

stawy

lekarz

Urodziło ci się dziecko i musisz pójść z nim na usg bioderek, a może sama masz problem ze stawami – zobacz, gdzie można się udać i kto może udzielić pomocy

Co w przeciągu całego życia jest najważniejsze? Jednoznacznie – zdrowie. Trzeba więc o nie dbać. Systematycznie się badać (profilaktyka jest niezwykle istotna już od pierwszych dni wszystkich ludzi), ćwiczyć, zdrowo jeść. Nasza kondycja jest niezwykle istotna. Dzięki niej jesteśmy wytrzymali. A można ją wytrenować jedynie wówczas, gdy mamy zdrowe stawy. Co zrobić, gdy pojawia się w nich pierwszy ból?
operacja kolana

Czym się zajmuje lekarz sportowy

Zajmowanie się sportem nigdy nie było tak nieskomplikowane, jak teraz, przy dużych możliwościach w wyborze miejsca oraz ekwipunku. Dwudziesty pierwszy wiek to rozkwit nie wyłącznie futbolu jak również siatkówki, lecz też skoków narciarskich, windsurfingu, skoków na bungee i różnego typu sportów ekstremalnych. W okresie uprawiania każdego sportu jest wysoce ważne, by co pewien okres posiadać wymagające badania, które prowadzi lekarz sportowy. Fundamentem jest morfologia, EKG jak również badanie moczu; ponadto jest obecna możliwości bardziej precyzyjnych badań, takich jak przykładowo badanie ortopedyczne czy okulistyczne, neurologiczne lub u laryngologa.
złamana noga

Jakiego typu schorzenia związane z kończynami dolnymi są najbardziej doskwierające? Czy możemy coś z nimi zrobić?

Tak naprawdę najbardziej doceniamy własne ciało, kiedy zaczyna coś się w nim psuć. Na co dzień, kiedy czujemy się dobrze i nic się nam nie dzieje, to jakbyśmy byli znieczuleni. Nasze samopoczucie jest bardzo dobre, nasze życie lepiej się układa oraz wszystko jakoś wspaniale się rozwija. Jednakże, kiedy dochodzi do problemów, to trzeba zgłosić się po właściwą pomoc, żeby znowu czuć radość życia. Jeśli chodzi o nasze ciało, to są obszary mniej oraz bardziej podatne na uczucie bólu oraz kontuzje, z pewnością natomiast niektóre problemy uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, tak jest na pewno z nogami.
chirurg

Uprawianie każdego sportu może skończyć się kontuzją

Dowolny trening sportowy lubi zakończyć się kontuzją, zwłaszcza kiedy bierze się do tego osoba bez jakiegokolwiek przygotowania, planu treningów a przede wszystkim bez choćby minimalnej wiedzy. Choćby tak zdawałoby się prozaiczna aktywność, jak bieganie, może stać się zalążkiem poważnych problemów, kończących się niekiedy wielomiesięcznym przesiadywaniem u specjalisty. Większości tych sytuacji są winni sami sportowcy, którzy nie stosują się do najważniejszych zasad i efektem tego stają się potem urazy i przeciążenia stawów kolanowych.
leczenie

Endoproteza biodra i kolana oraz komórki macierzyste – techniki medyczne wspomagające zdrowie wielu osobom.

Zdrowie jest jedną z najistotniejszych wartości w życiu każdego obywatela. Bez niego nawet mając wszystko jednostki nie są wstanie zbyt wiele osiągnąć. Dlatego też właściwie każda jednostka troszczy się jak może o swoje zdrowie, aby utrzymywało się ono jak najdłużej, gdyż będzie ono mu niezbędne przez bardzo długi czas.
kolano

Rekonstrukcja kolana – operacja dosyć trudny do wykonania

Coraz więcej osób w naszym kraju narzeka na różnego typu problemy z kolanami. Ma to miejsce na przykład wówczas, gdy coraz słabiej się odżywiamy i nie dostarczamy do naszego organizmu niezbędnych składników odżywczych. Jakie są skutki braku dbania o kolana? Na przykład konieczna może być rekonstrukcja kolana – zabieg dość ciężki do przeprowadzenia i na który niekiedy trzeba długo czekać u lekarza. Coraz więcej ludzi interesuje się więc prywatną służbą zdrowia, w której kolejki są niewielkie i w rzeczywistości można skorzystać z usług lekarza od ręki. To istotna informacja, bowiem nierzadko schorzenia dotyczące kolan są bardzo bolesne i mogą powodować naprawdę bardzo dużo różnego rodzaju problemów i komplikacji.