Tag: sportowcy

sportowcy

Czym się zajmuje lekarz sportowy

Uprawianie sportu nigdy nie było tak proste, jak dziś, przy ogromnych możliwościach w wybraniu miejsca jak również ekwipunku. Współczesne czasy to rozkwit nie wyłącznie futbolu oraz siatkówki, lecz też skoków narciarskich, windsurfingu, skoków na bungee jak również rozmaitego rodzaju sportów ekstremalnych. Podczas uprawiania każdego sportu jest znacznie ważne, aby co pewien okres posiadać potrzebne badania, które prowadzi lekarz sportowy. Podstawą jest morfologia, EKG jak również badanie moczu; ponadto istnieje możliwość bardziej precyzyjnych badań, takich jak dla przykładu badanie ortopedyczne czy u okulisty, neurologiczne lub laryngologiczne.

Style

Jeśli się jest sportowcem to gdzie szukać konsultacji lekarskiej?

Sportowcy to grupa osób nad wyraz wystawiona na różnego typu obrażenia. Dlatego specjalnie dla nich otworzyliśmy poradnię, w której dostaną rzetelną pomoc pozwalającą im na szybki powrót do codziennej aktywności.

Fit

Jak osiągnąć ładnie wyrzeźbione mięśnie – sprawdzone tajniki

Duża i dobrze wyrzeźbiona masa mięśni to cel, który sobie stawia wielu mężczyzn ćwiczących na siłowni. Osiągnięcie jednak naprawdę spektakularnych rezultatów wymaga wielu starań, systematycznego wysiłku i właściwego odżywiania. Wbrew pozorom, liczy się nie wyłącznie to, co było spożyte przed wysiłkiem fizycznym – jednakowo istotne jest odżywianie się po treningu.

Fit

Suplementy diety dla sportowców, czyli o tym jakie powinieneś poznać

Temat sportowców jest to jeden z najbardziej obszernych tematów, no, bo wszak sportowcy, to ludzie, którzy są w ruchu w zasadzie przez cały rok kalendarzowy. Treningi, współzawodnictwo, czempionat, wygrana, przegrana, chęć walki, mobilizacja. Wszelkie te elementy ingerują na motywację sportowca do wzmożonych treningów w trakcie, których trzeba dawać układowi dobre odżywki dobrane do indywidualnych potrzeb.

Fit

Jakimi uciążliwościami musi zająć się chirurg sportowy?

Czynne uprawianie przez nas sportu jest przedmiotem zaciekawienia znacznej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem doskonały sposób na wyeliminowanie wolnego czasu oraz nade wszystko na osobisty rozwój. Stawanie do sporych bojów z pozostałymi zawodnikami w szeregu przypadków jest dla nas czymś nieomalże uzależniającym.

Fit Style