Tag Archive: sok

sok

soki

Lekarstwa prosto z natury – pestki gorzkiej moreli oraz sok z rokitnika

Wielu z nas nie niechętnie zjada owoce w całości. Dużo osób obiera wszystkie owoce ze skórki, jeszcze inni pozbywają się jadalnych i nawet najdrobniejszych pestek. Tymczasem to właśnie te części owoców zawierają niekiedy najwięcej substancji wartościowych dla naszego organizmu. Doskonałym tego przykładem są pestki moreli gorzkiej! Te niepozorne i w sumie mało znane pestki, mogą być skuteczne czy choćby nawet skuteczniejsze po prostu od metod klasycznych walki z rakiem! Dobroczynne działanie tych pestek wynika z dużej zawartości witaminy B17.
światło

O bardzo przydatnych wyrobach ze szkła, jakie koniecznie powinna mieć w mieszkalnej kuchni każda gospodyni

W latach komuny czarną herbatę lub wyborną kawę piło się zasadniczo jedynie ze szklanek, które, notabene, najczęściej umieszczano w dekoracyjnych plastikowych uchwytach. W XXI stuleciu wspomniane powyżej napoje standardowo serwuje się w kubkach, choć świetnie znane reprezentantom starszego pokolenia szklanki nadal są do kupienia, lecz i ich wzornictwo bardzo się zmieniło.
zwyrodnienie plamki żółtej operacja

Problemy z oczami – w jaki sposób im zapobiegać bądź w jaki sposób się ich pozbyć?

Dzisiejszy, niezwykle szybki, tryb życia coraz częściej sprawia, iż zaczynamy borykać się z rozmaitymi kłopotami ze zdrowiem. Długie godziny spędzone w biurowcach odbijają się na naszym organizmie, zwłaszcza na wzroku, przecież to on najczęściej cierpi najbardziej. Głównym sprawcą, który sprawia pogorszenie się jakości naszego wzroku jest komputer, bowiem to przed nim spędzamy większą część naszego czasu, nawet jeśli skończymy wykonywać swoje obowiązki, powracamy do domu i ponownie przed nim zasiadamy, by móc tym sposobem spędzić czas wolny lub załatwić istotne sprawy. Konkluzja jest jedna – spędzamy za dużo czasu przed monitorami komputerów, co prowadzi do znacznego pogorszenie się naszego widzenia, na ulicach mijamy coraz większą ilość osób noszących na nosach binokle – i często nie jest to rezultat panującej aktualnie mody, ale właśnie pogorszającego się wzroku.
zdrowie - obrazeczek

Dlaczego powinno się zrobić kurs pierwszej pomocy, w jakich przypadkach poznane tam umiejętności mogą się przydać.

Jakiś problem ze zdrowiem lub wypadek może się zdarzyć każdej osobie. Nawet wchodząc schodami czy idąc chodnikiem można się potknąć, upaść pechowo i coś sobie złamać. Zdarzają się również najróżniejsze odmrożenia, oparzenia czy utraty przytomności, wiele osób dotykają także najróżniejsze schorzenia i choroby. W stanach zagrożenia życia lub zdrowia jedną z najważniejszych rzeczy jest odpowiednio szybka reakcja świadków, w wielu przypadkach może to nawet wpływać na uratowanie czyjegoś życia. Nawet najszybciej poruszająca się karetka w wielu przypadkach może dotrzeć na miejsce wypadku dopiero po kilkudziesięciu minutach, jeśli w tym czasie osobie poszkodowanej ktoś umiejętnie pomaga, to ma znacznie więcej szans na wyjście z uratowanym zdrowiem czy życiem. Jednak trzeba zaznaczyć, że pomagający musi dobrze wiedzieć, co robi i umieć to robić, zabiegi przeprowadzone w nieodpowiedni sposób niejednokrotnie dać zupełnie odwrotny skutek. Z tego też powodu w interesie wszystkich z nas powinno leżeć poznanie najważniejszych zasad udzielania pomocy przedmedycznej, bo tak naprawdę się nie wie, kiedy taka wiedza może się przydać.