Tag Archive: sok

sok

zdrowie - obrazeczek

Dlaczego powinno się zrobić kurs pierwszej pomocy, w jakich przypadkach poznane tam umiejętności mogą się przydać.

Jakiś problem ze zdrowiem lub wypadek przydarzyć się może każdej osobie. Nawet wchodząc schodami czy idąc chodnikiem można się pośliznąć, nieszczęśliwie upaść i się połamać. Zdarzają się także różnego rodzaju oparzenia, odmrożenia czy utraty przytomności, wielu ludzi mogą również dotknąć najróżniejsze schorzenia i choroby. W sytuacji zagrożenia zdrowia albo życia jedną z podstawowych rzeczy jest szybka i sprawna reakcja świadków, w niejednym przypadku może to nawet wpływać na uratowanie komuś życia. Najszybciej nawet poruszająca się karetka często dociera na miejsce zdarzenia dopiero po pół godzinie lub dłużej, jeśli przez ten czas osobie poszkodowanej ktoś umiejętnie pomaga, to ma dużo większe szanse na wyjście z całej tej sytuacji. Lecz zaznaczyć trzeba, że osoba, która pomaga musi dobrze wiedzieć, co robi i umieć to robić, zabiegi przeprowadzone w nieodpowiedni sposób niejednokrotnie dać niezbyt pożądany skutek. Z tego też powodu w interesie każdego z nas leży poznanie najważniejszych zasad udzielania pomocy przedmedycznej, bo nigdy nie wiadomo, w jakich sytuacjach taka wiedza może się przydać.

soki

Lekarstwa prosto z natury – pestki gorzkiej moreli oraz sok z rokitnika

Wielu z nas nie lubi zjadać owoców w całości. Często obieramy wszystkie owoce ze skórki, jeszcze inni pozbywają się jadalnych i nawet najdrobniejszych pestek. Podczas gdy to właśnie w tych częściach owoców znajduję się niekiedy najwięcej substancji wartościowych dla naszego organizmu. Doskonałym tego przykładem są pestki moreli gorzkiej! Okazuje się, że te niepozorne i właściwie mało znane pestki, mogą być skuteczne czy choćby nawet skuteczniejsze po prostu od metod tradycyjnych walki z rakiem! Dobroczynne działanie tych pestek wynika z dużej zawartości witaminy B17.
zwyrodnienie plamki żółtej operacja

Problemy z oczami – w jaki sposób im zapobiegać bądź w jaki sposób się ich pozbyć?

Dzisiejszy, bardzo szybki, styl życia coraz częściej powoduje, iż zaczynamy walczyć z różnymi problemami ze zdrowiem. Długie godziny spędzone w biurowcach odbijają się na naszym zdrowiu, szczególnie na wzroku, bowiem to on często cierpi najbardziej. Największym sprawcą, który powoduje pogorszenie się jakości naszego wzroku jest komputer, bowiem to przed nim spędzamy większą część naszego czasu, nawet jeśli skończymy wykonywać swoje obowiązki, powracamy do domu i znowu przed nim zasiadamy, by móc tym sposobem spędzić czas wolny bądź załatwić istotne sprawy. Konkluzja jest jedna – spędzamy za dużo czasu przed monitorami komputerów, co prowadzi do sporego pogorszenie się naszego widzenia, na ulicach mijamy coraz więcej osób posiadających na nosach okulary – i często nie jest to efekt obecnej akurat mody, ale właśnie gorszego wzroku.
światło

O bardzo przydatnych wyrobach ze szkła, jakie koniecznie powinna mieć w mieszkalnej kuchni każda gospodyni

W latach Polski Ludowej czarną herbatę lub aromatyczną kawę piło się de facto jedynie ze szklanek, które, notabene, najczęściej umieszczano w ozdobnych plastikowych uchwytach. W XXI stuleciu wymienione wcześniej napoje standardowo podaje się w kubkach, choć tradycyjne szklanki nadal są do kupienia, lecz i ich wzornictwo bardzo się zmieniło.