Tag Archive: Sąd

Sąd

rozwód

Na czym polega rozprawa rozwodowa? Jakiego typu są przeprowadzane etapy? Co jest najważniejsze?

Sprawa rozwodowa często jest nie lada problemem. To przede wszystkim bardzo niekorzystna sytuacja dla osób biorących rozwód, jednak chyba jeszcze gorsza dla dzieci. Sąd w trakcie tego typu postępowania musi ustalić fakty dotyczące rozkładu pożycia i sprawdzić jak wygląda sytuacja małoletnich dzieci. Co należy jeszcze o tym wiedzieć?
psychoterapeuta

Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim kłopotem?

Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy mentora. Od zajęć (nauczyciel w szkole) przez rozwój osobisty po kompetencje psychiatry – wszędzie tam przedmiotem rozmowy i „naprawy” jest nasza psychika. Mając problem w jednej z przestrzeni życiowych wybierzemy się do psychologa specjalisty, zajmującego się wybraną „działką”.
spotkanie z adwokatem

Jak wygląda sprawa rozwodowa? Jakie są jej etapy, o czym należy w takiej sytuacji pamiętać?

Sprawa rozwodowa zdecydowanie nie jest miła, co więcej, dla wielu osób, to pierwsza styczność z wymiarem sprawiedliwości. Jak nie mamy doświadczenia tego typu (bo trudno przecież mieć) czujemy się dość zagubieni na tego rodzaju rozprawach, a przede wszystkim zażenowani, iż trzeba poruszać osobiste kwestie przez obcymi ludźmi. Jednak gotowość do odpowiedzi na trudne pytania, ale także wysłuchania odpowiedzi współmałżonka jest koniecznością do zwycięstwa w tego rodzaju wojnie nerwów.
Rozwód

Rozwód jako niezwykle skomplikowany temat

Decyzja o rozwodzie to niezwykle trudny problem dla współmałżonków. Rozwód jak i związane z tym postępowanie prawnicze stanowi dla obojga małżonków stresujące i pełne wzruszeń przejście. Rozwód to wyjście ekstremalne, w przypadku kiedy brak jest szans na utrzymanie małżeństwa. Wymogiem pozwalającym na zdobycie rozwodu jest stały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego.
tłumaczenia

Tłumaczenia prawnicze – warto znać profesjonalne biuro

Nie da się ukryć, że wielu ludzi nie włada językiem obcy na tyle, na ile by chcieli. W wyniku tego sami nierzadko jesteśmy często zmuszeni do korzystania z usług tych, którzy mają wiedzę potrzebną do przetłumaczenia danego tekstu pisanego bądź treści mówionej. Niestety czasami jest i tak, że bez odpowiedniego wykształcenia, nawet znając język nie mamy możliwości go wykorzystać ze względu na to, że przekazane do translacji dokumenty wymagają przełożenia przez przysięgłego tłumacza, który zawodowo zajmuje się tego typu sprawami. Z tego też powodu wzięły się liczne miejsca, w jakich można liczyć na fachową pomoc.
prawo

Rzetelne usługi prawne mogą być dostępne dla każdego z nas, zatem nie bójmy się poszukać pomocy u specjalisty!

Kłopoty z prawem może mieć każdy człowiek. Czasem wystarczy trudniejszy wypadek autem, by być zmuszonym do szukania kogoś, kto pomoże wyjść nam z tarapatów. Nie jest to proste zwłaszcza dlatego, iż teraz obydwie strony w sądzie zmuszone są do korzystania z adwokatów oraz to od ich skuteczności z reguły uzależniony jest finalny wyrok.
Dług

Gdy ktoś nam musi oddać pieniądze to mamy znaczny kłopot. Jak wtedy działać? Co można zrobić?

Nie spłacane w terminie płatności faktur przez nierzetelnych dłużników są poważnym problemem dla mnóstwa firm w naszym państwie. Szacujemy, że zatory płatnicze mogą zmienić diametralnie sytuację finansową 25% firm w naszym państwie. W najgorszym położeniu mogły znaleźć się małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie mają właściwego kapitału, aby w obliczu wielkich wierzytelności od dłużników, móc założyć swoją działalność.
Słownik

W jaki sposób być tłumaczem przysięgłym

W Polsce ograniczenia dotyczą wielu zawodów. Dla części z nich trzeba ukończyć odpowiednie studia wyższe, dla innych wystarczy zdanie państwowych egzaminów, co jednak wcale do najłatwiejszych nie należy. Lecz jak to z elitarnymi profesjami bywa, dostanie się do ich grona zapewnia awans społeczny a także zarobki na odpowiednim poziomie. Lecz aby do tego grona się dostać, to już takie łatwe wcale nie będzie, jeżeli nawet będzie wymagany tylko egzamin do zdania.