Tag Archive: Sąd

Sąd

Rozwód

Rozwód jako niezwykle skomplikowany temat

Decyzja o rozwodzie to nadzwyczaj trudny problem dla współmałżonków. Rozwód jak i związane z tym działanie sądowe stanowi dla obojga partnerów stresujące i pełne wzruszeń doświadczenie. Rozwód to wyjście ostateczne, w przypadku kiedy brak jest możliwości na kontynuowanie związku. Warunkiem zezwalającym na uzyskanie rozwodu jest trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego.
psychoterapeuta

Bogaty zakres terapii psychologicznej, czyli do kogo zwrócić się ze swoim kłopotem?

Psycholog to zawód uniwersalny, z pogranicza wielu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy mentora. Od lekcji (nauczyciel w szkole) przez mentoring po uprawnienia psychiatry – wszędzie tam przedmiotem rozmowy i „naprawy” jest ludzka psychika. Mając problem w wybranej przestrzeni życiowej wybierzemy się do psychologa specjalisty, zajmującego się wybraną „działką”.
tłumaczenia

Tłumaczenia prawnicze – warto znać profesjonalne biuro

Nie ma wątpliwości, że wielu z nas nie włada językiem obcym na tyle, na ile by się chciało. W wyniku tego sami niejednokrotnie jesteśmy często zmuszeni do korzystania z usług tych, którzy dysponują wiedzą potrzebną do przetłumaczenia danego tekstu pisanego bądź treści mówionej. Niestety czasami jest i tak, że bez odpowiedniego wykształcenia, nawet przy znajomości języka nie jesteśmy w stanie go zastosować ze względu na to, że przekazane do translacji dokumenty wymagają przełożenia przez przysięgłego tłumacza, kzawodowo zajmującego się tego typu kwestiami. Z tego też powodu wzięły się różne miejsca, w jakich można liczyć na pomoc fachowca.
Dług

Gdy ktoś nam musi oddać pieniądze to mamy znaczny kłopot. Jak wtedy działać? Co można zrobić?

Nieterminowe płatności faktur przez złych zadłużonych są znacznym problemem dla mnóstwa przedsiębiorstw w Polsce. Szacuje się, że zatory płatnicze mogą pogorszyć diametralnie sytuację finansową 25% przedsiębiorstw w naszym kraju. W niedogodnym położeniu mogły znaleźć się mniejsze i średnie przedsiębiorstwa, które nie mają odpowiedniego kapitału, żeby w obliczu ogromnych wierzytelności od dłużników, móc prowadzić swoją działalność.
spotkanie z adwokatem

Jak wygląda sprawa rozwodowa? Jakie są jej etapy, o czym należy w takiej sytuacji pamiętać?

Sprawa rozwodowa zdecydowanie nie jest miła, co więcej, dla wielu osób, to pierwsza styczność z wymiarem sprawiedliwości. Jak nie mamy doświadczenia tego typu (bo trudno przecież mieć) czujemy się dość zagubieni na tego rodzaju rozprawach, a przede wszystkim zażenowani, iż trzeba poruszać osobiste kwestie przez obcymi ludźmi. Jednak gotowość do odpowiedzi na trudne pytania, ale także wysłuchania odpowiedzi współmałżonka jest koniecznością do zwycięstwa w tego rodzaju wojnie nerwów.
prawo

Rzetelne usługi prawne mogą być dostępne dla każdego z nas, zatem nie bójmy się poszukać pomocy u specjalisty!

Kłopoty z prawem może mieć każdy człowiek. Czasem wystarczy trudniejszy wypadek autem, by być zmuszonym do szukania kogoś, kto pomoże wyjść nam z tarapatów. Nie jest to proste zwłaszcza dlatego, iż teraz obydwie strony w sądzie zmuszone są do korzystania z adwokatów oraz to od ich skuteczności z reguły uzależniony jest finalny wyrok.
Słownik

W jaki sposób być tłumaczem przysięgłym

W Polsce ograniczenia dotyczą wielu zawodów. Dla części z nich trzeba ukończyć odpowiednie studia wyższe, dla innych wystarczy zdanie państwowych egzaminów, co jednak wcale do najłatwiejszych nie należy. Lecz jak to z elitarnymi profesjami bywa, dostanie się do ich grona zapewnia awans społeczny a także zarobki na odpowiednim poziomie. Lecz aby do tego grona się dostać, to już takie łatwe wcale nie będzie, jeżeli nawet będzie wymagany tylko egzamin do zdania.