Tag Archive: psychoterapeuta

psychoterapeuta

problemy

posiadasz problemy w życiu i potrzebujesz pomocy? Sprawdź kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Kiedy masz poczucie, iż tracisz kontrolę nad swym życiem, lub czujesz się nim nadmiernie przytłoczony, wtedy warto kierować się o poradę do specjalisty. Dialog z postronnym psychoterapeutą, który wykorzystuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi twe życie i wspomoże likwidowanie niepokojących problemów. Psycholog to postronna oraz należycie wykwalifikowana jednostka, która wie jak słuchać a także we właściwy sposób wyciągnie wnioski w taki sposób aby w sposób prędki, nieskomplikowany i przed wszystkim skuteczny zmierzać do rozwiązania z kłębiących się problemów.
smutek

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy warto skorzystać z pomocy psychologa ?

Zmienia się nasz świat. Odmiany dotyczą praktycznie wszelkiej sfery naszego życia począwszy od gospodarki, po sferę intymną. Przekształcają się np. funkcje społeczne. Nie jest dziś niczym szczególnym widok młodego ojca ze spacerówką na spacerze czy też na zakupach z dziecinami. Mężczyźni mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego identycznie jak partnerki. Jednym słowem, dzisiejsi faceci w wielu przypadkach wiedzą jak istotne jest aktywne uczestnictwo w wychowaniu własnych pociech. Jeszcze generację do tyłu nie było to tak naturalne.
Kobieta u lekarza

Psychoterapia – opis i rodzaje

Jest kilka różnych profesji lekarskich, interesujących się ludzkim umysłem. Zależnie od charakteru dolegliwości, do innych gabinetów trzeba się udać. Nie wszyscy ludzie wiedzą, co odróżnia ich od siebie nawzajem. Przy problemach o charakterze umysłowym pierwsze kroki należy kierować do psychologa. Terapią farmakologiczną, a więc przy użyciu lekarstw, trudni się psychiatra. Konkretnym zwalczaniem zaburzeń, wchodzących w obszar zainteresowania psychologów, zajmuje się z kolei psychoterapia. Psycholog bowiem nie ma prawa do przeprowadzania konkretnej terapii. Może natomiast je nabyć poprzez ukończenie odpowiedniego kursu. O zapotrzebowaniu na pomoc psychologiczną może świadczyć częstotliwość występowania fraz takich jak „pomoc psychologiczna Wrocław” w sieci.
psycholog

Psychoterapeuta? To nie wstyd

Powiedzmy to jasno, wielu osobom słowa: psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta mrożą krew w żyłach. Kojarzą im się bowiem z ciemnym pomieszczeniem, czymś na kształt przerażającego zakładu psychiatrycznego lub w lepszym przypadku chociażby z miejscem, jak w „Locie nad Kukułczym gniazdem”, gdzie grzebie się w głowie i czyni się w niej sieczkę. znajdują się tam pewniesame „czubki” – myślą dalej, a krew już tak zmrożona, że żyły rozpoczynają pękać… No dobra. czas zdegradować te opowieści.
psychologia

Aktualnie występuje spore zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się ludzką psychiką

Bierze się to przykładowo z niezwykle wysokiego poziomu stresu występującego na dzień dzisiejszy, zwłaszcza w gronie ludzi mieszkających w dużych miastach. Tak znaczne stężenie stresu prowadzi czasami do powstawania zaburzeń i chorowania na depresję. Ta natomiast jest ogromnie groźną chorobą, w najgorszych sytuacjach prowadzącą do skłonności samobójczych i rozmaitych zachowań patologicznych.