Tag Archive: psychoterapeuta

psychoterapeuta

problemy

posiadasz problemy w życiu i potrzebujesz pomocy? Sprawdź kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Jeśli masz poczucie, iż tracisz kontrolę nad własnym życiem, bądź czujesz się nim zanadto przytłoczony, wtedy warto kierować się o poradę do psychologa. Rozmowa z postronnym terapeutą, który stosuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi twoje życie oraz wspomoże likwidowanie niepokojących problemów. Psycholog to postronna oraz stosownie wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać jak też we właściwy sposób wyciągnie konkluzje w taki sposób aby w sposób prędki, nieskomplikowany oraz przed wszystkim skuteczny zmierzać do rozwiązania z kłębiących się problemów.
smutek

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy warto skorzystać z pomocy psychologa ?

Odmienia się nasz świat. Zmiany tyczą się prawie wszelkiej sfery naszego życia zacząwszy od gospodarki, aż po sferę prywatną. Przekształcają się np. funkcje społeczne. Nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym widok młodego ojca ze spacerówką na spacerze bądź na zakupach z maluchami. Panowie mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Jednym słowem, nowocześni faceci w szeregu przypadków wiedzą jak ważne jest aktywne uczestnictwo w wychowaniu własnych pociech. Jeszcze pokolenie wstecz nie było to tak naturalne.
Kobieta u lekarza

Psychoterapia – opis i rodzaje

Występuje kilka różnych profesji lekarskich, interesujących się sferą ludzkiego umysłu. W zależności od charakteru problemu, do różnych lekarzy trzeba się kierować. Nie wszyscy ludzie wiedzą, co odróżnia ich od siebie nawzajem. Przy problemach natury umysłowej pierwsze kroki należy kierować do psychologa. Leczeniem farmakologicznym, czyli przy użyciu lekarstw, zajmuje się psychiatra. Konkretnym usuwaniem zaburzeń, które wchodzą w obszar zainteresowania psychologii, zajmuje się z kolei psychoterapia. Psycholog bowiem nie ma prawa do przeprowadzania konkretnego leczenia. Może natomiast je nabyć poprzez odbycie właściwego kursu. O zainteresowaniu pomocą psychologiczną może świadczyć częstotliwość występowania haseł takich jak „pomoc psychologiczna Wrocław” w Internecie.
psycholog

Psychoterapeuta? To nie wstyd

wyartykułujmy to szczerze, wielu ludziom słowa: psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta mrożą krew w żyłach. Kojarzą im się bowiem z mrocznym pokojem, czymś na kształt przerażającego zakładu psychiatrycznego lub w lepszym sytuacji chociażby z miejscem, jak w „Locie nad Kukułczym gniazdem”, gdzie grzebie się w psychice i powoduje się w niej sieczkę. Trafiają się tam zapewnejedynie „czubki” – myślą dalej, a krew już tak zmrożona, że żyły rozpoczynają pękać… No dobra. czas zdegradować te opowieści.
psychologia

Aktualnie występuje spore zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się ludzką psychiką

Wynika to przykładowo z bardzo wysokiego stopnia stresu występującego na chwilę obecną, zwłaszcza w gronie ludzi mieszkających w dużych miastach. Tak duże stężenie stresu doprowadza niekiedy do pojawiania się schorzeń i chorowania na depresję. Ta natomiast jest ogromnie niebezpieczną chorobą, w najgorszych przypadkach doprowadzającą do samobójstw i rozmaitych niebezpiecznych zachowań.