Tag Archive: psychoterapeuta

psychoterapeuta

problemy

posiadasz problemy w życiu i potrzebujesz pomocy? Sprawdź kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Kiedy masz poczucie, iż tracisz kontrolę nad własnym życiem, bądź czujesz się nim nazbyt przytłoczony, wówczas warto zwrócić się o poradę do specjalisty. Dialog z postronnym terapeutą, jaki stosuje ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi twoje życie i wspomoże likwidowanie niepokojących problemów. Psycholog to postronna oraz odpowiednio wykwalifikowana jednostka, która wie jak słuchać i w odpowiedni sposób wyciągnie wnioski tak by w sposób prędki, nieskomplikowany jak też przed wszystkim skuteczny dążyć do do wyjścia z kłębiących się trudności.
psycholog

Psychoterapeuta? To nie wstyd

Powiedzmy to jasno, wielu osobom słowa: psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta mrożą krew w żyłach. Kojarzą im się bowiem z ciemnym pomieszczeniem, czymś na kształt przerażającego zakładu psychiatrycznego lub w lepszym przypadku chociażby z miejscem, jak w „Locie nad Kukułczym gniazdem”, gdzie grzebie się w głowie i czyni się w niej sieczkę. znajdują się tam pewniesame „czubki” – myślą dalej, a krew już tak zmrożona, że żyły rozpoczynają pękać… No dobra. czas zdegradować te opowieści.
psychologia

Aktualnie występuje spore zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się ludzką psychiką

Bierze się to przykładowo z niezwykle wysokiego poziomu stresu występującego na dzień dzisiejszy, zwłaszcza w gronie ludzi mieszkających w dużych miastach. Tak znaczne stężenie stresu prowadzi czasami do powstawania zaburzeń i chorowania na depresję. Ta natomiast jest ogromnie groźną chorobą, w najgorszych sytuacjach prowadzącą do skłonności samobójczych i rozmaitych zachowań patologicznych.
smutek

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym świecie powodują problemy. Jak sobie z nimi radzić i czy warto skorzystać z pomocy psychologa ?

Zmienia się nasz świat. Zmiany tyczą się prawie wszelkiej dziedziny naszego życia zaczynając od ekonomii, aż po sferę intymną. Modyfikują się dla przykładu funkcje społeczne. Nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym widok młodego mężczyzny ze spacerówką na przechadzce albo na sprawunkach z dziecinami. Panowie mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Słowem, dzisiejsi faceci częstokroć wiedzą jak ważkie jest dynamiczne uczestnictwo w oświacie własnych dzieci. Jeszcze pokolenie wstecz nie było to tak normalne.
Kobieta u lekarza

Psychoterapia – opis i rodzaje

Występuje parę różnych profesji medycznych, interesujących się sferą ludzkiego umysłu. W zależności od rodzaju problemu, do różnych gabinetów trzeba się kierować. Nie każdy wie, co różni ich między sobą. Przy problemach o charakterze umysłowym pierwsze kroki należy kierować do psychologa. Leczeniem farmakologicznym, a więc przy użyciu lekarstw, trudni się psychiatra. Praktycznym usuwaniem dolegliwości, które wchodzą w obszar zainteresowania psychologów, zajmuje się z kolei psychoterapia. Psycholog bowiem nie posiada prawa do przeprowadzania konkretnego leczenia. Może natomiast je nabyć poprzez odbycie właściwego szkolenia. O zainteresowaniu pomocą psychologiczną świadczy popularność haseł w rodzaju „pomoc psychologiczna Wrocław” w Internecie.