Tag: psychika

psychika

Rehabilitacja to też kwestia psychiki

W momencie, gdy wychodzimy ze szpitala zdarza się, że konieczna jest nam rehabilitacja. Kraków jest miejscem, gdzie na pewno znajdziemy odpowiednie ośrodki rehabilitacyjne.

Fit

Jak skutecznie dbać o stan zdrowia, tak aby radować się nim przez długie lata?

Dla wielu ludzi zdrowie jest główną wartością. W czasie świąt ludzie często życzą sobie nawzajem właśnie zdrowia, ponieważ mają świadomość jego wartości. Jego strata może stać się przyczyną, że życie straci sens, a pieniądze nie będą już istotne. Co więc powinno się czynić, by przez długie lata weselić się dobrym stanem zdrowia. Oto kilka sprawdzonych rad, które naświetlą problem profilaktyki zdrowotnej. Lepiej jest przecież zapobiegać chorobom, niż je leczyć.

Fit

Skomplikowane doznania rozwodowe

Małżonkowie posiadają równe prawa i zobowiązania w małżeństwie. Są obowiązani do wspólnego pożycia, do obustronnej pomocy i wierności, oraz do wspólnego działania dla dobra familii, jaką przez swój związek ustanowili. Istnieją niestety przypadki gdy między współmałżonkami zapadł pełny i stały rozpad pożycia. W takim przypadku każdy z małżonków ma możliwość wymagać, by sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.

Dziecięce trendy

Dlaczego sześćdziesięciolatkowie oddają swoich rodziców pod opiekę hospicjów

Ponad 2 dekady lat temu w radiowej audycji dla brzdąców emitowano niezwykle moralizującą historię, zresztą przeznaczoną nie tylko dla pociech. Opowiadała ona o złodziejaszkach, którzy kradli mieszkańcom miast czas, a później zamieniali go na tytoń i po prostu wypalali. I nagle okazało się, że jeden z bohaterów nie posiada już wystarczająco wiele niezajętego czasu, aby opiekować się swoją matką. W dzisiejszych czasach ta historia bez ustanku pozostaje aktualna.

Fit

Laserowe zamykanie naczynek – kiedy pożądane byłoby się na nie zdecydować?

Każdy z nas boryka się z jakimiś ułomnościami cery. Mało kto może pochwalić się perfekcyjną cerą i skórą. Chociaż współczesna kosmetologia zezwala nam pozbyć się tych ułomności. Pękające, widzialne naczynka się zmorą wielu ludzi, zarówno pań jak także mężczyzn. Mogą wywoływać dyskomfort psychiczny, oraz także obniżyć poczucie naszej wartości.

Trendy w urodzie

Kontuzje to nieodzowny element uprawianego sportu

Mówi się, iż uprawianie sportu to istne zdrowie i z pewnością w znacznej części tak jest, gdyż przez niego mamy wspanialszą kondycję, jak i też piękniejsze ciało. Mimo wszystko powinniśmy pamiętać, iż w zależności od tego, na jaki typ sportu się decydujemy, możemy także ulegać przeróżnego rodzaju urazom. Od czasu do czasu są one nieduże, jednak od czasu do czasu potrzebna jest porada odpowiednich klinik.

Fit

Bezpłatne porady

Żywot w dzisiejszym świecie dla wielu ludzi sprawia dużo kłopotów i problemów. Ciągłe zmagania się z problemami życia codziennego niosą ze sobą wiele problemów zarówno w dziedzinie psychicznej, jak i fizycznej. Dla wielu osób, ich kłopoty przerastają ich możliwości, toteż winny zwrócić się do fachowców, którzy udzielają im darmowych porad. Dziś rośnie liczba ludzi korzystających z darmowych porad prawnych, co połączone jest ze zubożeniem społeczności. Ponieważ wskazówki udzielane w kancelariach prawnych są drogie i nie każdego na nie stać, w związku z tym tak wielu ludzi ceni sobie darmowe porady i chętnie korzysta z takiej możliwości.

Style

Co robi neurologopedia i po co do niego się wybrać?

Neurologopedia to dziedzina logopedii, która zajmuje się leczeniem zaburzeń komunikacji o podłożu neurologicznym. Uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego to schorzenia, które dotyczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Neurologopeda w na co dzień zajmuje się leczeniem dzieci i osób dorosłych niemówiących.

Fit

Co to jest alkoholizm i w jaki sposób zacząć jego leczenie?

Alkoholizm to nad wyraz poważna choroba, choć wielu ludzi ją lekceważy. Utrzymują, iż mogą bez kłopotów odstawić alkohol, a piją dla przyjemności. Jednakże nie jest to prawdą. Skończenie z alkoholem wcale nie jest tak łatwe, albowiem domaga się zarówno leczenia psychicznego, jak też odtrucia organizmu. Jakim sposobem zrobić pierwszy krok? Najważniejsze jest przyznanie przed samym sobą, że mamy kłopot z alkoholem. Bez tego nic się nie powiedzie.

Fit

Wybierz idealną psychoterapię – polepsz poziom swojego bytu

Wielu z nas prawdopodobnie nawet nie wie o tym, jak groźną kwestią mogą być najróżniejsze problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się sporo ludzi w Polsce. Z tego też powodu nie ma niczego dziwnego w tym, że szeroko rozumiana psychologia jako dziedzina współczesnej medycyny stoi w chwili obecnej na bardzo wysokim poziomie rozwoju, a każdy, kto tylko tego potrzebuje może bez żadnych większych problemów skorzystać z fachowych usług związanych chociażby z samym leczeniem.

Fit

Pomoc psychologiczna w dużych miastach

Obecnie coraz więcej osób korzysta z porad psychologicznych. Jest tak z kilku przyczyn. Przede wszystkim więcej osób jest w stanie zaufać profesjonaliście, a także uznać, że tego rodzaju porada jest dla nich przydatna. Wizyty w gabinecie psychologicznym nie stanowią już swoistego tabu, tak jak to było jeszcze kilka lat temu. Ponadto aktualnie tempo egzystencji stale rośnie, co skutkuje wieloma niekorzystnymi zjawiskami. Bezustanny stres, brak wolnego czasu czy problemy w komunikacji z ludźmi to tylko część problemów.

Fit