Tag Archive: psychika

psychika

zdrowie na talerzu

Jak skutecznie dbać o stan zdrowia, tak aby radować się nim przez długie lata?

Dla wielu Polaków zdrowie jest najwyższą wartością. W czasie świąt Polacy często życzą sobie nawzajem właśnie życia bez chorób, bo mają świadomość jego wartości. Jego ubytek może sprawić, że życie straci sens, a pieniądze przestaną być ważne. Co więc trzeba czynić, by przez długie lata cieszyć się solidnym stanem zdrowia. Oto kilka sprawdzonych porad, które rozjaśnią temat profilaktyki zdrowotnej. Efektywniej jest przecież zapobiegać chorobom, niż je kurować.
szpital

Dlaczego sześćdziesięciolatkowie oddają swoich rodziców pod opiekę hospicjów

Ponad 2 dekady lat temu w radiowym słuchowisku dla brzdąców czytano bardzo moralizującą historię, zresztą dedykowaną nie tylko dla milusińskich. Opowiadała ona o złodziejaszkach, którzy kradli mieszkańcom miasteczek czas, a następnie zamieniali go na papierosy i po prostu wypalali. I w pewnym momencie okazało się, że jeden z ludzi nie posiada już wystarczająco wiele niezajętego czasu, aby zajmować się swoją matką. W dzisiejszych czasach taka opowieść bez ustanku pozostaje obowiązująca.
alkohol

Co to jest alkoholizm i w jaki sposób zacząć jego leczenie?

Alkoholizm to nadzwyczaj poważna choroba, chociaż wielu ludzi ją lekceważy. Myślą, iż mogą bez kłopotu odstawić alkohol, a piją dla przyjemności. Jednakże nie jest to prawdą. Odstawienie alkoholu wcale nie jest tak łatwe, bowiem domaga się tak samo leczenia psychicznego, jak też odtrucia organizmu. Jakim sposobem podjąć pierwsze kroki? Zasadnicze jest przyznanie przed samym sobą, iż mamy problem z alkoholem. Bez tego nic się nie uda.
terapia

Wybierz idealną psychoterapię – polepsz poziom swojego bytu

Wielu z nas zapewne nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak groźną kwestią mogą być różne problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się całe mnóstwo ludzi w Polsce. Dlatego też właśnie trudno byłoby się dziwić temu, że szeroko rozumiana psychologia jako dziedzina współczesnej medycyny stoi aktualnie na bardzo wysokim poziomie rozwoju, zaś każdy, kto tylko tego chce może bez najmniejszych nawet kłopotów skorzystać z profesjonalnych usług związanych przykładowo z samym leczeniem.
poradnictwo

Bezpłatne porady

Żywot w dzisiejszym świecie dla wielu ludzi sprawia sporo przeszkód i problemów. Uporczywe zmagania się z kłopotami życia codziennego niosą ze sobą dużo problemów zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Dla wielu osób, ich trudności przerastają ich możliwości, toteż powinny zwrócić się do zawodowców, którzy udzielają im darmowych porad. Obecnie wzrasta ilość ludzi korzystających z darmowych porad prawnych, co powiązane jest ze zubożeniem społeczeństwa. Dlatego że wskazówki udzielane w gabinetach prawnych są kosztowne i nie każdego na nie stać, dlatego tak wielu ludzi ceni sobie darmowe porady i chętnie korzysta z tej możliwości.
rozwód

Skomplikowane doznania rozwodowe

Małżonkowie posiadają równowartościowe prawa i zobowiązania w małżeństwie. Są obowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i lojalności, także do współdziałania dla dobra familii, którą poprzez swój związek ustanowili. Są niestety przypadki kiedy między współmałżonkami nastąpił całkowity i stały rozpad pożycia. W takim przypadku każdy z partnerów ma prawo domagać się, by sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.
chirurg

Laserowe zamykanie naczynek – kiedy pożądane byłoby się na nie zdecydować?

Każdy z nas boryka się z jakimiś słabostkami cery. Mało kto zdoła pochwalić się świetną cerą i skórą. Jednakże dzisiejsza kosmetologia pozwala nam pozbyć się tych niedoskonałości. Pękające, widoczne naczynka się zmorą wielu ludzi, zarówno pań jak również mężczyzn. Zdołają sprawiać dyskomfort psychiczny, i także zmniejszyć poczucie naszej wartości.
psycholog

Pomoc psychologiczna w dużych miastach

Aktualnie coraz większa liczba ludzi korzysta z porad psychologicznych. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Przede wszystkim więcej osób jest skłonne zaufać profesjonaliście, jak również stwierdzić, że tego rodzaju porada jest dla nich przydatna. Wizyty u psychologa nie stanowią już swoistego tematem zakazanym, tak jak to było jeszcze parę lat temu. Poza tym obecnie tempo egzystencji ciągle rośnie, co skutkuje wieloma niekorzystnymi zjawiskami. Ciągły stres, brak wolnego czasu czy trudności w komunikacji z ludźmi to jedynie część problemów.

poradnia rehabilitacyjna

Kontuzje to nieodzowny element uprawianego sportu

Stwierdza się, iż uprawianie sportu to samo zdrowie i bez wątpienia w znacznej części tak jest, ponieważ dzięki niemu posiadamy wspanialszą kondycję, jak i także wspanialsze ciało. Mimo wszystko powinniśmy pamiętać, iż w zależności od tego, na jaki typ sportu się decydujemy, możemy też ulegać różnego rodzaju urazom. Od czasu do czasu są one nieduże, mimo wszystko od czasu do czasu konieczna jest porada specjalistycznych klinik.