Tag Archive: profesjonalista

profesjonalista

Słownik

Które usługi może nam zaoferować tłumacz przysięgły języka obcego?

W dniu aktualnym zapotrzebowanie na rzadkie usługi lingwistyczne jest niezmiernie szerokie. Na taki stan rzeczy na pewno ma wpływ obecna sytuacja polityczna na świecie, która raz za razem wydaje się być stosunkowo niepewna. Niemniej natomiast po wielokroć w naszym życiu spotykamy się z koniecznością przetłumaczenia ważnych dokumentów.
aktuariusz

Co robi aktuariusz? Opis profesji.

Aktuariusz jest profesjonalistą z dziedziny obliczania ryzyka i wartości aktualnej projektów finansowych, w szczególności długoterminowych tudzież obarczonych ryzykiem. Zwykle profesja aktuariusza związana jest z branżą ubezpieczeniową, reasekuracji jak i planów emerytalnych. W Polsce, aby być wpisanym do rejestru aktuariuszy, wymagane są (prócz pozytywnego wyniku egzaminów aktuarialnych przy KNF): wyższe wykształcenie, oświadczenie o niekaralności co do przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów jak i obrotowi gospodarczemu (wyciąg z KRK) i udokumentowany 1-roczny staż zawodowy pod kierunkiem aktuariusza.
Zabawa karnawałowa

Imprezy firmowe udoskonalone o ciekawe atrakcje

Wybór rozwiązań dostępnych na wyciągnięcie ręki jest bardzo szeroki, o czym zgodnie informują sami zaciekawieni. Rekomendowane w szczególności atrakcje na imprezy firmowe okazują się dla wielu strzałem w dziesiątkę. Na tematycznych forach sieciowych odnaleźć można wiele przydatnych podpowiedzi, jeżeli chodzi o najbardziej godne zwrócenia uwagi propozycje. Możliwości jest niezliczenie wiele, więc warto spośród nich wybrać te doskonałe dla siebie.
kobieta w ciąży u ginekologa

Początkowa wizyta u ginekologa – dlaczego nie wypada się jej obawiać?

Dużo młodych kobiet nadzwyczaj stresuje się przed swoją pierwszą wizytacją u ginekologa. Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem każda nastolatka, jaka do tego czasu nie była u ginekologa nie wie dokładnie jak wygląda taka wizyta oraz czego się wolno po niej spodziewać, poza tym wizyta u ginekologa dla wielu młodych osób jest też w wielu przypadkach dość wstydliwa. Jak więc zwalczyć niepokój przed pierwszą wizytą u ginekologa?
Fotografia ślubna

Świetne oferty doświadczonego fotografa

Gdy przyjrzymy się bliżej sporej bazie ofert zróżnicowanych usług, które proponuje już teraz fotograf ślubny, przyznać powinno się znakomite dopasowanie do zmieniających się bardzo prędko potrzeb oraz wymogów klientów. Klienci cenią sobie to, że realizowane są sukcesywnie rozmaite ich prośby oraz życzenia. Znakomite rozumienie każdego klienta indywidualnie ma przełożenie na finalne zadowolenie z otrzymywanych usług. Wybór jest ograniczony jedynie fantazją osoby zamawiającej sesję, więc warto skorzystać z tak ciekawej i elastycznej propozycji.
tlumacz

Tłumaczenie z języka ukraińskiego – wybierz fachową pomoc

W nowym tysiącleciu jest coraz więcej kontaktów z Ukrainą, zarówno politycznych, jak i kulturowych, dlatego coraz częściej przydatni są godni uwagi, kompetentni tłumacze. Wbrew obiegowej opinii język ukraiński może dużo się różnić od rosyjskiego – występuje przykładowo mnóstwo fałszywych przyjaciół jak również innych językowych pułapek.
tłumacz przysięgły

Tłumacz niemieckiego Szczecin przedstawia nam własne usługi

Czy mamy sprawdzonego już tłumacza?
Jeżeli chcemy przełożyć jakiś mało ważny dokument, mamy sposobność to robić przy pomocy słownika, chociaż nie mamy szansy otrzymać wówczas pewności, że zostanie utrzymany sens wypowiedzi. Mimo wszystko istnieją takie dokumenty, które wymagają specjalistycznego tłumaczenia, w którym wszystko będzie w właściwy sposób zaznaczone oraz powiedziane, a to oznacza, że wymagamy wtedy pomocy osoby, która na pewno odpowiednio się na tym wszystkim zna.
psycholog

Kogo dotyczy terapia zaburzeń wymowy

Homo sapiens jest zjawiskiem wyjątkowym w przyrodzie. Kilka cech ludzkiego gatunku może świadczyć o tym, m.in.: wyprostowana postawa, używanie narzędzi, ale najbardziej unikalną cechą człowieczą jest mowa – niezmiernie skomplikowany system symboli i zasad służących komunikowaniu się, przekazywaniu emocji bądź wymianie informacji. Nie jest to system jednorodny, każda grupa etniczna ma własny system zasad, a czasem i symboli.