Tag Archive: proces

proces

środki

Analiza procesów biznesowych jako pierwszy krok na drodze ulepszeń działalności firmy

Analiza procesu tworzy się z wielu strategii statystycznych, bez których trudno sobie wyobrazić skuteczny system sterowania jakością.
Analiza, optymalizacja, fachowe zastosowanie systemowego wsparcia tych procesów to niemalże warunek sukcesu, a również element rozstrzygający o trwałej pozycji na rynku. Zawarte w module procedury poprawiają i rozszerzają zadania modułu i umożliwiają w skrupulatny sposób przyjrzeć się wydajności jakościowej jednostki. Dzięki harmonii metod statystycznych z rozmaitymi normami, analityk dostaje bardzo szeroki obszar statystyk bez potrzeby dostosowywania analiz.
lekarz

Dalekowzroczność łapie głównie starszych osób

O ile wśród młodszych ludzi zazwyczaj stykamy się z tym, że są krótkowidzami, o tyle bez wątpienia wśród starszych przeważa dalekowzroczność. Od czasu do czasu okazuje się, iż ich soczewka tak się odmienia, iż z łatwością dostrzegają to, co mieści się nawet kilkanaście metrów od nich, ale nie dostrzegają tego co mają przed oczami. Taką osobę bardzo prosto poznać po tym, że podczas czytania gazety bez okularów, przesuwa ją na pewno najdalej jak tylko ma szansę, a o przeczytaniu małego pisma nie ma wcale mowy, kiedy nie jest wyposażona w dobre okulary, czy chociażby w lupę.
Analizowanie danych

Obecnie mamy spore możliwości pozyskiwania danych. Pokazuje to choćby zjawisko Big Data

Istnieją ku temu przesłanki, że przyszłość należy do statystyki. Na pierwszy plan wychodzi Big Data, są to całe masy danych o dużej objętości, zmienności i określonej wartości. Cel uzyskiwania dostępu do tego typu informacji oraz wykorzystywanie ich, jest dość oczywisty – ma to wspomagać procesy decyzyjne. Dzięki temu możemy odkrywać najnowsze zjawiska, a także ulepszać procesy.