Tag Archive: proces

proces

lekarz

Dalekowzroczność łapie głównie starszych osób

O ile wśród młodszych ludzi zazwyczaj stykamy się z tym, że są krótkowidzami, o tyle bez wątpienia wśród starszych przeważa dalekowzroczność. Od czasu do czasu okazuje się, iż ich soczewka tak się odmienia, iż z łatwością dostrzegają to, co mieści się nawet kilkanaście metrów od nich, ale nie dostrzegają tego co mają przed oczami. Taką osobę bardzo prosto poznać po tym, że podczas czytania gazety bez okularów, przesuwa ją na pewno najdalej jak tylko ma szansę, a o przeczytaniu małego pisma nie ma wcale mowy, kiedy nie jest wyposażona w dobre okulary, czy chociażby w lupę.
środki

Analiza procesów biznesowych jako pierwszy krok na drodze ulepszeń działalności firmy

Analiza procesu składa się z wielu procesów statystycznych, bez jakich trudno sobie wyobrazić efektywny system kierowania jakością.
Analiza, optymalizacja, fachowe zastosowanie systemowego wsparcia owych procesów to niemalże warunek sukcesu, a także element decydujący o stabilnej pozycji na rynku. Zawarte w module strategie uzupełniają i poszerzają zastosowania modułu i pozwalają w gruntowny sposób przyjrzeć się wydajności jakościowej przedsiębiorstwa. Dzięki zgodności podejść statystycznych z rozmaitymi normami, analityk otrzymuje bardzo rozległy odcinek statystyk bez potrzeby dopasowywania analiz.
Analizowanie danych

Obecnie mamy spore możliwości pozyskiwania danych. Pokazuje to choćby zjawisko Big Data

Istnieją ku temu przesłanki, że przyszłość należy do statystyki. Na pierwszy plan wychodzi Big Data, są to całe masy danych o dużej objętości, zmienności i określonej wartości. Cel uzyskiwania dostępu do tego typu informacji oraz wykorzystywanie ich, jest dość oczywisty – ma to wspomagać procesy decyzyjne. Dzięki temu możemy odkrywać najnowsze zjawiska, a także ulepszać procesy.